NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

ALEX SANDERS

22. března 2009 v 10:40 | Miky |  GALERIE OSOBNOSTÍ
ALEX SANDERS

Nejkontraverznější osobností v dějinách Wicca je bezesporu Alex Sanders - známý také jako "Král čarodějnic".Sanders je zakladatelem Alexandrijské tradice Wiccy, která je nyní jednou z hlavních tradic v čarodějnickém hnutí.

Alex Sanders se narodil 6.června 1926. Byl nejstarším ze šesti dětí rodičů
Hannah a Harolda Carterových.
Jako mladý chlapec utrpěl Sanders s tuberkulózou a proto pravidelně navštěvoval
svou babičku ve Walesu, kde mohl užívat čerstvého vzduchu. Do tohoto období zasadil Sanders svojí historku o tom ,jak se seznámil s čarodějnictvím.Ve věku sedmi let prý překvapil svou babičku Mary při provádění nějakého pohanského rituálu. Přísahal babičce mlčenlivosti, a ta ho okamžitě na místě zasvětila.Alex se stal jejím žákem a začal se učit Starému náboženství.
Jako přirozený talent se od své babičky rychle naučil všechno, co by mohl. Opsal si prý její Knihu Stínů ,naučil se všechny obřady a prohluboval své magické a jasnovidecké schopnosti. Po babičině smrti se marně snažil kontaktovat další čarodějnice.
Po válce Sanders pracoval jako analytický chemik v laboratoři v Manchesteru, kde se v roce 1947 setkal se svojí budoucí manželkou Doreen se kterou měl dvě děti Paula a Janice. Sanders chtěl dětí více, ale Doreen to odmítala neboť neschvalovala jeho praktikování čarodějnictví.
O pět let později se neshody v jejich manželství vyhrotily ,Doreen vzala děti a odešla od něho. Sanders propadl depresi začal pít, šel z jednoho špatně placeného zaměstnání do druhého a oddával se sexu s muži i ženami. Přiklonil se k černé magii, uctíval ďábla a doufal, že tak získá bohatství a slávu. Později ,když s negativní magií skoncoval musel projít složitými očistnými obřady.
Na začátku 60. let, se Sanders pokouší o vstup do některého Gardnerianského covenu ,ale je všude odmítnut. Sandersovy se však nějakým způsobem podařilo získat kopii Gardnerovské Knihy Stínů ,kterou pak pozměnil a doplnil a založil vlastní sabat. Sanders byl rozený bavič, který rád přitahoval publicitu. V září 1962 se mu dokonce podařilodostat Wiccu na přední stránku listu Manchester. V důsledku toho, že brzy přilákal velké množství následovníků. Během tohoto období Sanders a jeho sabat pracoval v místě svého bydliště na dvacáté čtvrté Egerton North Road v Manchesteru. Jedna z jeho následovnic byla Maxine Morris, 20 letá římská katolička. Po jejím zasvěcení s ní Sanders vykonal obřad svázání rukou a učinil ji velekněžkou. V roce 1968 byli oddáni oficiálně a přestěhovali se do suteréního bytu blízko Nottinghill Gate v Londýně..Později téhož roku, Maxine porodila dceru ,které dali jméno Maya.
Z jejich nového domova se stal tzv. školící sabat. Sanders později tvrdil, že zasvětil více než 1623 čarodějnic v 100 covenech po celé zemi. Na jednom setkání šestnácti jeho covenů byl Sandersovi udělen titul "Král čarodějnic." Sanders se často objevoval na fotografiích z rituálů oblečený zatímco ostatní účastníci byli nazí. Vysvětloval to tím, že podle starého čarodejnického zákona musí být vůdce obřadu snadno rozpoznatelný od ostatních členů sabatu.
V 1968-69, dělali Sanders a Maxine technické poradenství pro film s názvem "Legenda čarodějnic".Během tiskové konference o filmu se setkávají s novinářem ,který je později Maxinou zasvěcen a sám se stává slavnou čarodějnickou osobností a autorem wiccanské literatury.
V roce 1972 porodila Maxine další dítě, syna Victora a o rok později v roce 1973 se Sandersem rozchází. Alex Sanders se pak přestěhoval do Sussexu ,kde bydlel v relativním utajení a kde také 30.dubna 1988 zemřel po dlouhém boji s rakovinou plic. Jeho pohřeb byl velkou mediální událostí, sjeli se čarodějnice a pohané z celé země, aby se tohoto rozloučení zúčastnili. V průběhu pohřbu byla přehrána kazeta na níž Sanders předal titul Krále čarodějnic svému synu Victorovi.
Victor Sanders však o titul nestál titul a odešel do Spojených států. Maxine pak nadále žila v Londýně a řídila sabat a vyučovala řemeslo se svým polovičním bratrem Davidem Goddardem ve funkci velekněze. Krátce po Alexově pohřbu, byla svolána Rada starších čarodějů z Alexandrijské tradice ,která rozhodla ,že titul krále čarodějnic ruší a nebude již nadále používán.
Alex Sanders byl bez pochyb kontroverzní a okázalý člověk, který si bez zábran přivlastnil práci ostatních, aby ji pak vydával za vlastní. Byl to však také bezesporu velmi vzdělaný a schopný čaroděj, který dokázal čarodějnictví velmi zpopularizovat a přitáhnout tak velké množství nových zájemců. Jeho žáci na něj většinou vzpomínají v dobrém a s vděkem ,ačkoli jsou si vědomi jeho charakterových nedostatků. Alexandrijská Wicca zůstává dodnes jednou z největších a nejrespektovanějších tradic hnutí.

(Přeloženo ,upraveno a zkráceno ze zahraničních internetových zdrojů ,především z contoversial.com)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama