NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

/ MAGICKÉ POMŮCKY /- KOŠTĚ

16. března 2009 v 16:23 | Miky |  KNIHA STÍNŮ
V pohádkách a pověstech patří čarodějnice a koště neodmyslitelně k sobě. Přestože létání na košťatech na sabaty patří pouze do říše pohádek ,měly čarodějnice s košťaty skutečně lecos společného.

Koště ,tento jednoduchý nástroj k zametání ,je od pradávna výužíván rovněž k mnohým magickým úkonům. Koště položené přes práh domovních dveří chrání obyvatele před kletbami. Stojí-li koště přede dveřmi štětinami nahoru slouží ,jako ochrana před nemocemi a zlými silami. Poskakování žen sedících obkročmo na košťatech po polích bývalo v minulosti součástí plodnostní magie. V kultu Wicca je koště nejčastěji využíváno k očistě povátného prostoru před obřadem. Rituální očista prostoru se provádí ,jako symbolické zametání místa ,několik centimetrů nad podlahou.
Koště patří k rituálním pomůckám ,které si snadno vyrobíte sami. Stačí vám k tomu hromádka tenkých březových větviček ,jedna silnější větev jako násada a klubko provazu. Materiál seženete nejlépe z jara. Ve většině našich obcí probíhá touto dobou prořezávací a kácecí mánie. Na hromadách odřezaných větví naleznete dostatek materiálu a nemusíte si přitom vyčítat ,že jste ublížili nějakému stromu.
Vlastní výroba spočívá v tom ,že tenké větvičky klademe po vrstvách okolo násady a na dvou místech nad sebou je omotáváme a přivazujeme provazem. Není na škodu doplnit tuto činnost nějakým vhodným zaříkáním ,jímž vyjádříme k jakému účelu bude koště sloužit. Vedlejším produktem při výrobě březového koštěte je krásná vůně břízy ,která naplní a provoní místnost ,kde budete koště vyrábět.
Podobným způsobem lze vyrobit i docela malé košťátko z borového jehličí ,které se dá využít ,jako výborná kropenka na posvěcenou vodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama