NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

SCOTT CUNNINGHAM - apoštol Solitérů

20. března 2009 v 23:22 | Miky |  GALERIE OSOBNOSTÍ

Scott Cunningham (27. červen 1956 - březen 28,1993) napsal za svůj život více než 30 knih, polovinu z toho o Wicce a moderním Pohanství. V roce 1961 se přestěhoval do San Diega, kde žil až do své smrti v roce 1993.Na střední škole objevil prostřednictvím své spolužačky Wiccu, a začal ji praktikovat v eklektikckém Wiccanském sabatu

V roce 1974 se zapsal na Universitě v San Diegu ke studiu tvůrčího psaní.Inspiroval ho k tomu, jeho otec ,plodný a profesionální spisovatel, který byl autorem asi 170 knih. V roce 1980 vydává Scott svůj první román s názvem Shadow of Love ,romantický příběh z Egyptského prostředí.
V roce 1980 byl zasvěcen do Aridianské tradice a studoval čarodějnictví a magii u Ravena Grimassi. Během příštích několika letech byl zasvěcen do covenů několika odlišných tradic , stále mu ale nejvíce vyhovuje samostatné praktikování. Všechny své zkušenosti z tohoto období Cunningham zúročil při pozdějším psaní svých knih.
Cunningham čelí často kritice z řad tradičních Wiccanů, kteří poukazují na to, že jeho knihy představují ve skutečnosti cosi jako NeoWiccu, která je tradičnímu pojetí poněkud vzdálená. Jeho díla však nabízejí spoustu dobrých rad pro ty, kteří praktikují Wiccu jako samotáři. Často ve svých knihách poukazuje na to, že náboženství je hluboce osobní věc, a není na jiných lidech, aby vám říkali co děláte správně nebo špatně. Také tvrdil, že je čas přestat Wiccu obestírat tajemnem ,a nové zájemce je třeba vítat s otevřenou náručí. Scott cestoval po celé zemi a dále popularizoval čarodějnický kult Wicca formou přednášek a mediálních vystoupení. Vnímal Wiccu jako moderní náboženství vytvořené v 20.století obsahující zároveň prvky pohanské lidové magie pocházející z dávných dob.Snažil se Wiccu zbavit kvazi-historických a mytologických blábolů a prezentovat ji veřejnosti jako moderní náboženství využívající starověkých koncepcí.
Scott Cunningham dokázal své poznatky z přírodní magie a přeložit do srozumitelného jazyka ,který dokázali noví zájemci o čarodějství snadno pochopit. A byla to právě tato dovednost, pro kterou se stal jedním z nejpopulárnějších spisovatelů moderního pohanství. I patnáct let po jeho smrti jsou Cunninghamovi knihy stále oblíbené a prodávají se v knihkupectvích po celém světě.
V roce 1983, byl Scottu Cunninghamovi diagnostikován lymfom tj. forma rakoviny. V průběhu dalších deseti let trpěl různými nemocemi, včetně meningitidy až nakonec zemřel v roce 1993 ve věku pouhých třiceti šesti let.

Poznámka: Aridianská tradice byla založena v roce 1979 jako Americká odnož Italského čarodějnictví. Tradice se odvolává na dědičnou rodinnou tradici Italské čarodějnice Tanarric

(Přeloženo ,upraveno a zkráceno ze zahraničních internetových zdrojů ,především z controversial.com)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama