NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

ZÁSADY KULTU WICCA

3. března 2009 v 10:44 |  KNIHA STÍNŮ
ZÁSADY KULTU WICCA

1) Své rituály provádíme ,abychom se naladili na přírodní rytmus životních sil určovaný fázemi luny ,ročními obdobími a světovými stranami.

2) Uznáváme ,že nám naše inteligence ukládá jedinečnou povinnost k životnímu prostředí. Snažíme se žít v souladu s přírodou ,v ekologické rovnováze poskytující naplnění života a uznáváme evoluční koncepci.

3) Uznáváme sílu s mnohem větší hloubkou ,než jakou je obdařen průměrný člověk. Pro svou velikost se někdy nazývá "nadpřirozená" ,ale díváme se na ni ,jako na něco potencionálně dostupného všem.

4) Chápeme ,že se tvořivá síla ve vesmíru projevuje prostřednictvím polarity - jako mužská a ženská - a že tatáž tvořivá síla je ve všech lidech a funguje pomocí vzájemného působení muže a ženy. Nepovažujeme žádné pohlaví za nadřazené druhému ,víme ,že se vzájemně podporují. Sex hodnotíme jako potěšení ,jako symbol a ztělesnění života a jako jeden ze zdrojů používaných v magické praxi a ve zbožném uctívání.

5) Uznáváme vnější svět i vnitřní či psychologický svět ,někdy zámý jako duhový svět ,kolektivní nevědomí ,vnitřní roviny atd. - a v interakci těchto dvou dimenzí vidíme základ paranormálních jevů a magických cvičení. Neopomíjíme jednu dimenzi kvůli druhé ,obě považujeme za potřebné pro naše naplnění.

6) Neuznáváme žádnou autoritářskou hierarchii ,ale vážíme si těch ,kdo učí ,kdo se dělí o své velké znalosti a moudrost ,a podporujeme ty ,kdo se s odvahou ujali vůdcovství.

7) Na náboženství ,magii a moudrost v životě pohlížíme jako na jeden celek - součást způsobu ,jakým se člověk dívá na svět a jak v něm žije - světový názor ,filosofii života ,kterou označujeme čarodějnictvím - cestou kultu Wicca.

8) Tím ,že se nazvete "čarodějem" nebo "čarodějnicí" ,se jimi ještě nestáváte - ale nestanete se jimi ani dědictvím ,ani sbíráním titulů ,hodností a zasvěcování. Vyznavači čarodějnictví usilují o kontrolu nad svými vnitřními silami ,které umožňují ,aby žili moudře a správně bez ubližování druhým a v souladu s přírodou.

9) Věříme v potvrzení a naplnění života v pokračování vývoje a rozvoje vědomí dávající smysl vesmíru ,který známe ,a naší osobní roli v něm.

10) Nejsme zaujati proti křesťanství nebo jiným náboženstvím či filosofiím života ,až na tvrzení jejich institucí ,které se prohlašují za "jedinou cestu" a snaží se popírat svobodu druhých a potlačovat jiné náboženské víry a praxe.

11) Jako američtí čarodějové nejsme zastrašeni debatami a historií magie ,původem různých pojmů ,legitimitou aspektů nejrůznějších tradic. Zajímá nás přítomnost a budoucnost.

12) Nepřijímáme koncepci absolutního zla ,ani neuctíváme žádnou entitu známou jako "satan nebo "ďábel" ,jak definuje křesťanská tradice. Neusilujeme o moc cestou utrpení druhých ,ani nesouhlasíme s tím ,že osobního prospěchu je možno dosáhnout jen odmítnutím druhému.

13) Věříme ,že bychom měli v přírodě hledat to ,co prospívá zdraví a blahu člověka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama