NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

BLUDY V KNIZE "PŘICHÁZEJÍ"

25. dubna 2009 v 12:12 | Miky |  JINÉ
Nedávno jsem se probíral několika knihami ,které mi ještě zbyly z mého "křesťanského období" a našel jsem mezi nimi jednu ,která má být varováním před novými náboženskými směry ,kterým se otevřeli dveře do naší země po listopadové revoluci v roce 1989. Knihu napsalTomáš Novotný a nese příznačný název Přicházejí. Je zde také kapitola ,kde najdeme zmínku o čarodějnictví a wicce. O tom jak je autor zoufale neinformovaný a předpojatý nás přesvědčí už jenom to ,že tuto zmínku najdeme v kapitole s názvem Satanisté. Jeho výklad zásady trojnosti,která nám ve skutečnosti říká ,že se nám všechny naše činy ,ať už dobré ,nebo špatné třikrát vrací podle karmického zákona příčiny a následku,je ale přímo fascinující. Novotný zde totiž tvrdí ,že čaroděj má podle této zásady povinnost každému vše trojnásobně oplatit. Nevím jestli v tom mám vidět jenom nebetyčnou autorovu hloupost ,nebo zlý úmysl ,každopádně je tím u mě celá tato kniha diskvalifikována. Jestliže jsou zde takto zásadní chyby a dezinformace u náboženského směru o kterém něco vím ,jak mohu věřit dalším informacím v knize ,například o muslimech ,nebo hnutí Hare Kršna o kterých nevím skoro nic.

Abyste mohli posoudit sami uvedu na závěr výše zmiňovaný úryvek:


...Druhou skupinou v satanském hnutí tvoří nejrůznější čarodějnické skupiny. Tyto skupiny většinou hlásají návrat k předkřesťanským náboženstvím a přírodě.A tak se stává ,že se mezi těmito lidmi mluví hodně i o ekologii kromě toho ,že představitelky tohoto náboženství chodí tančit nahé do lesů a vzývají stará božstva jako Hekaté ,řeckou bohyni duchů nebo Pana ,boha lesů a pastýřů.
Mnozí z těchto lidí jsou nezávislí ,jiní se sdružují do čarodějnických organizací,z nichž snad nejznámější je tzv.wicca. Jejich činnost se dá rozdělit na tzv. bílou magii ,kdy nejrůznější úkony ,zaříkávání a kouzla mají za úkol pomáhat lidem ,a tzv.černou magii ,kdy tytéž úkony mají za úkol škodit.
Základní zásadou těchto kultů je tzv.zásada trojnosti ,totiž povinnost čarodějnice nebo čaroděje oplatit vše trojnásob. To se neaplikuje jen na kladné věci ,ale především na odplatu.
(T.Novotný ,Přicházejí ,Oliva,křesťanské nakladatelství 1992)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama