NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

HEXAGRAM

24. dubna 2009 v 20:52 | Miky |  SYMBOLY

Hexagram je symbol tvořený dvěma překrývajícími se trojúhelníky. Jeden směřuje hrotem vzhůru (symbol ohně - mužský princip) a druhý směřuje hrotem dolů (symbol vody - ženský princip) .Hexagram podobně jako orientální symbol Jin Janng představuje rovnovážné spojení těchto dvou základních principů a připomíná nám známé okultní učení: "To co je nahoře ,je také dole."
Hexagram byl známým symbolem už ve starém Egyptě a pravidelně se objevuje též v tantrických diagramech. Také židé používali tento znak odedávna ,avšak oficiálním symbolem židovství se stává až v devatenáctém století ,kdy hledali jednoduchý symbol, který by se mohl stát emblémem jejich náboženství, podobně ,jako mají křesťané kříž či muslimové půlměsíc . Volba padla na hexagram
který byl již od středověku ztotožňován s Davidem případně s jeho synem Šalamounem ,proto se mu říká též "Davidova hvězda". Podle legendy je hexagram jednou z magických pečetí sloužících k zaklínání zlých duchů ,které byly Bohem předány slavnému židovskému králi Šalamounovi.
Hexagram je tedy podobně ,jako pentagram významným ochranným symbolem před duchy a zlou mocí. V Indii se prý tento obrazec kreslí do prachu před prahy, aby zaháněl nepřátelské duchy mrtvých. Nazývají ho tu Hvězdou Lakšmí, která je bohyně štěstí a blahobytu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ascharad ascharad | E-mail | 2. prosince 2013 v 9:35 | Reagovat

Sionisté tento znak (hexagram)ukradli Sumerům tak jako Chazaři v sedmém století židům jejich náboženství .Tento znak je dnes symbolem židosionistické nadvlády nad světem a všemi národy .

2 Miky Miky | E-mail | 2. prosince 2013 v 21:30 | Reagovat

[1]: To, co říkáš je jedna z možností, jak tento symbol vnímat, ale rozhodně ne jediná, ba ani ta nejlepší. Vnímat hexagram jen jako symbol židosionistické nadvlády by bylo stejně omezené a nepřesné, jako vnímat svastiku pouze jako symbol nacistického Německa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama