NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

HORA PLEŠIVEC

20. dubna 2009 v 11:46 | Miky |  POSVÁTNÁ MÍSTABrdská hora Plešivec je jením z nejmagičtějších míst u nás. Tyčí se nad údolím říčky Litávky nedaleko Rejkovic. Málokteré místo je opředeno tolika pověstmi jako právě Plešivec.

Kousek pod vrcholem se nachází pozoruhodná skalní plošina zvaná Čertova kazatelna ze které je nádherný výhled do kraje.Právě na tomto místě se prý kdysi scházeli čarodějnice při svých sabatech. Místní lidé také občas v noci vídali přistávat na Čertově kazatelně ohnivého draka. V
Krkavčích skalách na protější straně kopce má zase své sídlo tajemná hadí královna ,která zde v podzemí střeží svůj poklad. Někdy je možné královnu spatřit jak se v lidské podobě ,vysvlečená z hadí kůže koupe ve Smaragdovém jezírku na severozápadní straně hory. Jezírko má skutečně krásnou modrozelenou barvu a přijedeteli ve správnou dobu je plné čolků horských. Při naší poslední návštěvě Plešivce v roce 2004 jsme čolky vytahovali z vody pomocí nitě z navázanou žížalou a zase je pouštěli zpátky.
Celý vrchol hory býval kdysi keltským hradištěm ,které svou rozlohou 57ha patří k těm největším u nás. Mohutné valy jsou po obvodu kopce patrny ještě dnes. Devět bronzových devotních nálezů ze svahů hory naznačuje prastarou kultovní úlohu kopce. Posvátné místo bývalo i v samotném areálu hradiště v místě ,které dnes nese název zahrada. Místo je ze všech stram chráněno nízkou skálou a je pozoruhodné ,že ho místní pověsti spojují s vládcem brdských hor ,duchem Fabiánem (Babím janem). Fabián ,který je prý vnukem staré čarodějnice Megery má sice své sídlo a kamenné lože na hoře Baba nad Hostomicemi ,ale zde na Plešivci má svojí kouzenou zahradu. Tichý hájek Fabijánovi zahrady přímo láká k odpočinku. Je možné k němu využít kamenných křesel ,která zde kdysi poskládali trampové.
Další zajímavostí Plešivce je viklan ,který se nachází na jihozápadní straně hory ,kousek pod Krkavčími skalami. Viklan je přírodní útvar ,který ovšem svým vzhledem evokuje staré megalitické památky. Okolí viklanu je dnes poseto množstvím z kamenů poskládaných figurek a mohylek ,které zde zanechávají turisté. Také my jsme neodolali a několik kamenných staveb vytvořili.
Hora Plešivec v sobě skutěčně nese magickou sílu ,kterou pocítí každý senzitivnější návštěvník a měla by být po právu poutním místem každého současného pohana a hledače tajemna.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pavel Pavel | E-mail | 7. března 2011 v 20:59 | Reagovat

Ahoj Miky,
jak vidíš ze své fotky viklanu, není v jeho blízkosti cca do 15m žádná stavba z kamenů. Jezdím sem 2x do roka a stavby v blízkosti viklanu likviduju. Odebírají mu energii. Přesto, že kameny pracně odnosím a odházím do patřičné vzdálenosti, vždy se najdou tací, co si dají tu práci je dovléci zase zpátky - aby se hmotně zviditelnili...

2 Míla Míla | E-mail | 13. února 2015 v 13:05 | Reagovat

Na hoře Plešivec jsem byla minulý rok a byl to super výlet. Tolik krásné a rozmanité přírody moc u nás není, je to tam jak píšeš opravdu magické :-) Jinak Krušné hory jsem si opravdu oblíbila, takže se tam určitě zase vrátím, už jsem hledala další pěkné místa, takže jsem z tohoto článku http://www.topsleva.cz/aktuality/4-tipy-na-letni-vylety-krusnych-horach/ vybrala jako další bod hrad Halštejn

3 zetas zetas | Web | 8. září 2016 v 19:17 | Reagovat

sms pujcka online nový bydžov :-P

4 Pavan Pavan | E-mail | 25. srpna 2017 v 17:57 | Reagovat

Ahoj Pavel, ja som pri viklane necitil nejak obzvlast silnu energiu ale prave naopak tam kde je kamenne more za viklanom a je tam velke mnozstvo stavieb z kamenov je velmi silna prirodna sila, energia.Po kratkej dobe som bol touto energiu naplneny a citil sa velmi dobre.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama