NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

VZÝVÁNÍ BOHYNĚ LUNY

28. dubna 2009 v 8:24 | Miky |  KNIHA STÍNŮ

Text známý jako Vzývání Měsíce ,Vzývání Bohyně ,Vzývání Bohyně Luny apod. najdeme v Knihách Stínů většiny wiccanských tradic. Základ pro tento text ,který byl později ,ještě několikrát upravován a různě vylepšován nalezneme v knize Aradia - evangelium čarodějnic (1899) ,kterou napsal americký spisovatel a folklorista Charles Leland. Kniha je údajně překladem staré tradiční italské Knihy Stínů a její základ tvoří legenda o Bohyni Měsíce Dianě a Bohu Slunce Luciferovi (nezaměňovat s ďáblem) z jejichž spojení se zrodila Aradia - královna čarodějnic ,která naučila lidi čarodějnému umění a rituálům.
I když byla pravost této knihy mnohokrát zpochybněna staly se mnohé její texty mezi moderními vyznavači čarodějnictví velmi oblíbené. Vzývání Bohyně je jedním z nich. Následující text je kombinací několika jeho variant a českých překladů těchto variant a je rozdělen na části které ,při obřadech covenů přednáší velekněz a části ,které při společných oslavách říká velekněžka.


Vzývání Bohyně Luny

Velekněz : "Naslouchejte slovům Velké matky, která bývala známá mezi lidmi jako Artemis, Astarte, Diona, Melusina, Aphrodita, Cerridwen, Diana, Arianrhod, Bride a pod mnoha dalšími jmény."
Velekněžka : "Na mé oltáře přinášeli mladí Lakedaimonští ve Spartě předepsané oběti. Kdykoli je vám něco zapotřebí, jednou v měsíci, nejlépe, když je Měsíc v úplňku, svolejte na tajném místě shromáždění a vzývejte mého ducha. Já jsem královnou všech čarodějnic a čarodějů. Tam se shromážděte vy, kteří se s radostí učíte všemu čarodějství, ale dosud jste nepoznali všechna jeho nejhlubší tajemství a já vás budu učit věcem dosud nepoznaným. Tam budete osvobozeni od všeho otroctví, a na znamení, že jste opravdu svobodni budete nazí při svých rituálech, muži i ženy, a budete tančit, zpívat, slavit, hrát a milovat, vše pro mou chválu. Neboť moje je extáze ducha a má je radost na zemi. Mým zákonem je láska ke všem bytostem.
Očistěte své ideály a směřujte k nim. Nedovolte nikomu aby vám v tom bránil a nenechte se odradit ,neboť já jsem tajemnou bránou a cestou k pozemskému nápoji nesmrtelnosti. Moje je číše života a kotlík Cerridwen jenž je Svatým grálem nesmrtelnosti.
Jsem Bohyně plná milosti. Šířím na Zemi poznání duchovní nesmrtelnosti, a po smrti nabízím mír dosud nepoznaný, odpočinek a svobodu. Nevyžaduji oběti neboť jsem Matka všeho a moje láska se rozlévá po Zemi.
Velekněz : Slyšte slova hvězdné Bohyně ,prostupující Vesmírem ,naplňující vše živé i neživé.
Velekněžka : Já jsem krása zelené Země a bílého Měsíce uprostřed hvězd, tajemství vod i touha v srdci člověka. Volám vaše duše ,aby povstaly a přišly mi vstříc ,protože já jsem duše přírody ,která dává život celému Vesmíru. Ze mne vše vychází a ke mně se také musí vše navrátit. Před mou tváří ,kterou milují Bozi i lidé nechť se vaše nejvnitřnější božské já rozvíjí a odhaluje svou nekonečnost.
Budete mne uctívat srdcem ,které se raduje ,neboť vězte ,že všechny skutky lásky a radosti jsou obřady mými. Nechť je tedy ve vás krása a síla, moc i soucit, čest i pokora ,veselí i vážnost.
A ty kdož mne hledáš ,věz ,že se ti to nikdy nepodaří bez porozumění jedné moudrosti ,nenajdeš mne nikde jinde než sám v sobě. Neboť já jsem s tebou od počátku a jsem i to ,čeho dosáhneš na konci své touhy.

Zdroje: Čarodějství dnes - Stewart Farrar , Gardnerovská Kniha Stínů , Kniha Stínů - Silver Raven Wolf
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama