NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

BÝK

16. května 2009 v 10:18 | neznámý |  JINÉ
Již před počátkem civilizace ,když byl svět zahalen zimou o mě lovci snili a malovali mě na posvátná místa.

Když se oteplilo z ledu se stali pastviny.
Dal jsem lidstvu své potomky a z lovců se stali pastevci. Mé dary ,maso ,mléko a krev dali život lidem a jak se mé děti množili pastevci bohatli.
Pro první farmáře byly mé rohy půlměsíce a jako Měsíční býk jsem oplodnil bohyni Zemi ,zemřel a každý měsíc se znovu narodil.
Ve starověkém Egyptě jsem znamenal plodnost i sílu ,mužnost a mateřskou oddanost. Faraoni převzali mé jméno v naději ,že má majestátnost a síla přejde i na ně.
Byl jsem Nil vylitý z břehů ,který vracel zemi život.
Mí synové lidstvu obdělávali půdu.
Egypťané věřili ,že dobrý bůh Ptáh přišel na zem s bleskem a zrodil se jako černý býk Apis. V této podobě jsem byl zahrnován luxusem.
Jako bohyně nebe Hátor jsem seděl obkročmo na Zemi ,mé nohy naznačovali čtyři světové strany,mezi rohy jsem měl Slunce. Mé břicho bylo nebe ,má kůže a vemena byli hvězdy a planety. Byl jsem ochráncem těhotných žen ,pomáhal jsem jim při porodu.
Byl jsem strážcem Faraonů a poskytoval jim své božské mléko.
Jako velký býk ,který nese mezi rohy Zemi jsem byl uctíván starověkými řeky.
Byl jsem vůdčím bohem Mínojců ,kteří se odvážili měřit se mnou síly.
Můj hlas byl řevem zemětřesení a když jsem potřásl hlavou města skončila v troskách.
V Sůdánu mám jemnější vzhled. Dinkové mě uctívají jako svou záchranu ve vyprahlé zemi. Mí synové jsou zde ošetřováni a šlechtěni. Muži mi děkovně zpívají za mé mléko ,maso a krev.
Jako projev úcty ke mně ,je kravám na ostrově Bali každý den žehnáno svěcenou vodou. Obyvatelé Bali slaví úrodu rýže závody býků ,kteří sklizeň umožnili.
Měl jsem být první v Čínském kalendáři ,ale prvenství mi vzala krysa. Rok býka je proto druhý v Čínském horoskopu. Pro Číňany jsem symbolem Země a jara. Dříve házeli mé kamenné a bronzové sochy do řeky v naději ,že zabráním záplavám.
Udržuji svět v rovnováze. Čínský kompas má pět směrů ,sever ,jih ,východ ,západ a střed - směr býka.
V indii hinduisté uctívají mé dcery - věří ,že v těle každé krávy sídlí 330 milionů bohyní a bohů. Pro hinduisty jsou mé dary posvátné. Mé mléko je živí ,mé výkaly udržují jejich oheň ,mí synové obdělávají půdu. Uctívají mne a respektují mé pozemské inkarnace. Zabít mě je hřích a vrah se znovu zrodí jako ďábel. Bude trvat 86 inkarnací ,aby vrah dosáhl povzneseného statutu krávy.
V Rakouských Alpách přináším prosperitu do vzdálených horských údolí ,živím vesničany a zajišťuji jim přežití v zimě. A když se vracím z letních pastvin místní obyvatelé mě přivítají velkou slavností díkuvzdání.Text z DVD dokumentu : Úžasná planeta 15 (Dávné civilizace,Zvířata v rituálech) - dostupné v E-shopu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama