NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

O stromech (Ladislav Rusek)

22. května 2009 v 11:45 | Ladislav Rusek |  CITÁTY A MYŠLENKY
Existence stromů je skutečně něco pozoruhodného. Mezi všemi živými bytostmi na naší planetě
mají právě stromy zcela zvláštní postavení. Jsou ztělesněním vůle a touhy povznést se nad úroveň půdy ,z níž strom čerpá neuvěřitelnou sílu své existence. Ty nejvyšší stromy se tyčí svými korunami hodně přes sto metrů nad zemí ,do výše až čtyřicetiposchoďových mrakodrapů!
Když vidíme kupříkladu velikou lípu v plném květu ,kde naráz se rozvine a voní nektarem snad milión zlatých květů ,užasneme: jaký to je "motor" ,který pohání celou tu záhadnou bytost ,zvanou strom… Půda ,z níž roste ,je často chudá ,samý kámen - a hle ,z toho ,co v ní nahmatají vlásečnice kořínků ,vyroste časem několik tun bílého dřeva ,mnoho tun listí ,které se rok co rok vyměňuje a které samo o sobě je podivuhodným orgánem. Strom vydá za staletí svého života obrovské množství kyslíku ,jímž přispívá k našemu životu. Bez existence stromů by nebyla možná existence nás lidí - alespoň ne v té vyspělé podobě ,jakou máme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama