NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

RAVEN GRIMASSI

6. června 2009 v 7:48 | Miky |  GALERIE OSOBNOSTÍ
Raven je známým autorem mnoha knih o čarodějnictví a Wicce. Je také uznávaným odborníkem na italském čarodějnictví a především na dílo Karla Godfreyho Lelanda v této konkrétní oblasti.

Raven Raven Grimassi se narodil v roce 1951 italským přistěhovalcům, kteří přišli do Spojených států za druhé světové války. Již v ranném věku se zajímal o Italský folklór ,čarodějnictví a staré italské náboženství.V 18ti letech se stala Ravenova vášeň pro studium starého náboženství ještě prohloubila. Raven se snažil jít až na samou podstatu věci. V létě roku 1969 objevil Wiccu a všiml si podobností mezi ní a italským čarodějstvím. Raven hledal stejně smýšlející lidi podobného věku až nakonec poznal mladou ženu, která vedla jeden bylinkářský obchod na starém městě v San Diegu. Ta ho později zavedla k Lady Heather, která o sobě tvrdila, že je čarodějnice a Gardnerovská Velekněžka. Heather zasvětila Ravena do Wiccy, ale nakonec se ukázalo ,že její nároky na Gardnerovskou Wiccu byly neoprávněné.
V roce 1974 studoval Raven Wicca podle starého zvyku"rok a den" u Lady Sary Cunninghamové. Poté na základě svých zkušeností vytvořil svou vlastní praxi, která byla směsí učení Lady Heather a Lady Sary a přidal k tomu prvky italského čarodějnictví. Raven pak utvořil malou skupinu známou jako Coven z Sothis, která fungovala po několik let v oblasti San Diega. V roce 1975 se stal Raven členem Prvního chrámu Tiparethu a začal vážně studovat hebrejský mystický systém ,kabalu.
Během svého studia kabaly se Raven setkal a spřátelil s Donaldem Michaelem Kraigem, autorem Moderní
magie
a Moderní sexuální magie. V témže roce byl Raven uveden do velekněžské funkce v této oblasti. Raven byl zasvěcen do tradice Brittic Wicca. Tato tradice se prezentovala jako směs baskického čarodějnictví a anglické Wiccy.
V létě 1979 Raven cítil, že období zkoumání Wiccy je u konce a vrátil se k praxi italského čarodějnictví. Na podzim roku 1979 začal v San Diegu vyučovat italské čarodějnictví. Jeden z jeho studentů byl i Scott Cunningham. Raven a Scott se stali blízkými přáteli, a v roce 1980,byl Scott zasvěcen do systému italského čarodějnictví vytvořenému Ravenem téhož roku. Během tříletého Scottova studia se však postoje obou přátel stále více lišily ,až se nakonec dohodli, že se rozloučí. Scott opustil Aridianskou tradici a začal rozvíjet svou vlastní velmi otevřenou formu Wiccy.
V roce 1981 byl Raven redaktorem a editorem časopisu The Shadow Edge zaměřeného na italském čarodějnictví. Později se stává redaktorem a editorem dalších dvou časopisů, Měsíční stíny a Ravenova výzva. Tentýž rok Raven napsal několik brožur včetně Knihy svaté Stregy, a dvousetstránkové Knihy cest.Tato kniha vešla ve známost jako "modrá kniha" podle klasických modrých desek. Mnohé fotokopií této knihy prošelo v průběhu let rukama nových čarodějů a čarodějnic.
V roce 1983 se nechal Raven zasvětit do Pictské-galské tradice s cílem přispět k uchování tohoto učení, ale stal se spíše strážcem materiálu, než úplným účastníkem v tradici.
V současnosti žije Raven v jižní Kalifornii a svůj čas dělí mezi psaní, výuku, školení, a vedení Aricianské tradice. Jeho manželka je Stephanie Taylor ,rovněž známá čarodějnická autorka. Stephanie provozuje online čarodejnický obchod jménem Raven´s Loft a společně s Ravenem vedou kamenný obchod v Escondidu v Kalifornii.
Raven je autorem dvanácti knih o Wicce a čarodějnictví, včetně knihy Wiccanská mysteria ,která dostala titul kniha roku a získala první místo v soutěži duchovní literatury v roce 1998.
Stephanie Taylor ,Gavin Bone ,Janet Farrar a Raven Grimassi.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 6. června 2009 v 9:42 | Reagovat

Zajímavý článek, někdy by se mi něco z čarodějnictví třeba hodilo. :-)
Já taky nemám ráda vedro, ale při tomhle počasí mi hrozně bolí klouby...nojo,no.. za 3 roky mi bude 60!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama