NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

KNIHA ČARODĚJNICTVÍ /cesta zasvěcení/ - Silver RavenWolf

22. července 2009 v 13:31 | Miky |  KNIHOVNIČKA


Včera večer jsem dočetl novou knihu od ,mezi wiccany často diskutované ,americké autorky Silver RavenWolf a mohu říct ,že z ní mám velice pozitivní dojmy. Kniha je rozdělena do pěti lekci které nesou názvy : 1/ Očista , 2/ Posvátná cesta , 3/ Péče o duchovní zahradu , 4/ Jak nahoře ,tak dole , 5/ Čarodějnický herbář. Přestože autorka v úvodu knihy píše ,že cvičení jsouvhodná pro zkušené žáky i pro nováčky ,osobně bych knihu úplným nováčkům nedoporučoval. Na rozdíl od jiných knih ,které u nás na téma čarodějství a wicca zatím vyšly je zde totiž úplně vynechaný obvyklý úvod ,který čtenáře seznamuje se základními pojmy jako jsou : Bůh a Bohyně ,čarodějné pomůcky ,apod. Kniha jaksi předpokládá ,že tyto pojmy čtenář už zná a vrhá se rovnou k složitějším tématům ,jako je duchovní očista ,porozumění magickým znakům a symbolům a práce s nimi ,čtení znamení ,které nám Duch klade do cesty ,či péče o naší vnitřní duchovní zahradu.
Rituály ,kterým nás ve své nové knize RavenWolf učí jsou také podstatně složitější ,než ty na které jsme u ní zvyklí z jejích předchozích knih. Většina z nich je zaměřena na duchovní růst a jsou skvělou kombinací magických gest ,symbolů a zvuků.
Novinkou pro mě byla také příprava a používání magických prášků z drti bylin ,kamenů a všelijakých dalších ingrediencí ,které lze použít k očarování předmětů ,jako obětinu ,přísadu kadidla ,posvátné vody či magických inkoustů.
Oproti základním textům ,které zatím v češtině vyšly (např. Velká učebnice čarodějství a magie /R.Buckland ,Keltská přírodní magie /S.Cunningham/ ,Keltská magie /D.J.Conwayová/ ,apod.) ,nás Kniha čarodějnictví posouvá trochu dál a hlouběji. Autorka nás vede ke zkoumání a hygieně svého nitra a pozornosti vůči znamením a symbolickému jazyku kolem nás. Ve svých názorech se dost přibližuje východiskům Marion Weinstein z knihy Pozitivní magie. Silver RavenWolf svou magickou filosofii podepírá (i když trochu nešikovně) poznatky kvantové fyziky a představuje nám svět mnoha dimenzí ,kde je všechno možné.
Nebyla by to samozřejmě RavenWolf ,kdybychom v knize občas nenarazili na věci u nichž se nám v údivu poněkud nadzvedne obočí ,jako např. rituál mluvící hlavy ,kde je ústředním symbolem obrázek lebky se zkříženými hnáty jako z pirátské vlajky. Tomu ,kdo je ale schopen tyto podivnůstky přehlédnout (opravdu jich není v knize moc) ,může být tato kniha na jeho čarodějné cestě požehnáním a cennou pomocí.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lady Rovena Lady Rovena | Web | 22. července 2009 v 13:46 | Reagovat

od této autorky jsem měla možnost číst její "Knihu Stínů". Popis pomůcek byl fajn, ale některá kouzla mě už tak neokouzlila. Pro mě už to zavánělo magií, kterou já nemusím...lidé ji říkají černá magie. Pomůcky v této knize popisovala dobře, ale zbytek...nevím...pro mě, podle mě, bylo porušeno základní pravidlo Wiccanské Rede...byly tam kouzla typu jak se zbavit nechtěného spolubydlího nebo tak podobně. Přesně si to nepamatuju. Ale...každý jsme nějaký a každý máme jiný názor, takže přečtěte a sami uvidíte co se dá použít a co ne ;-)

Knihu čarodějnictví jsem měla tako možnost přečíst, ale jen tak letmo, takže k se raději nebudu vyjadřovat   ;-)

2 Miky Miky | E-mail | 22. července 2009 v 14:00 | Reagovat

[1]: No kdyť to říkám - diskutovaná autorka. ;-)  :-D

3 Miky Miky | E-mail | 22. července 2009 v 14:32 | Reagovat

Tak mě to nedalo a nakoukl jsem do Silveřiny Knihy stínů. Kouzlo ,jak se zbavit nechtěného spolubydlícího jsem tam nenašel i když netvrdím ,že tam není (tak důkladně jsem to neprolistoval). Jsou tam ,ale jiná kouzla divných názvů např. Zaklínadlo na nepříjemné zákazníky ,nebo Zaklínadlo na špatného šéfa. Jak už jsem ale psal o Silveřiných kouzlech v galerii osobností ,tak nejpitomější na těch kouzlech jsou právě ty jejich názvy. Čteš-li ale pozorně ,tak RavenWolf vysvětluje ,že tato kouzla nemají nepříjemné zákazníky ,nebo špatného šéfa zničit ,ale mají nám pomoci uvolnit stres a napětí z dané situace ,popřípadě vytvořit kolem nás jakýsi štít ,který odrazí šéfovu negativní energii k němu zpátky.
Já vím ,mě to taky úplně nesedí ,ale jak říkáš něco se použít dá a něco ne. Bylo by ale škoda kvůli několika rozporuplným kouzlům Silveřiny zavrhovat ,já v nich našel pro sebe spoustu dobrého. :-)

4 Miky Miky | E-mail | 22. července 2009 v 14:41 | Reagovat

Jestli budeš mít Roveno čas a chuť podívej se na http://www.bohyne.net ,na článek od Z.Budapest s názvem Očarování nepřátel žen a míru. Docela by mě zajímalo ,jakej na to máš názor. ;-)  :-)

5 Lady Rovena Lady Rovena | Web | 22. července 2009 v 14:42 | Reagovat

[3]:
;-) zkusím prostudovat líp...možná mě odradily názvy a nebo taky nedostatek času nebo něco jiného ... myšlenky, které jsem měla a mám úplně někde jinde. Kde? to se dovíš z mého posledního šestého vyprávění letem světem už zítra večer  ;-) Snad si najdu víc času na prostudování jejich děl  ;-) je pravda, že člověk nemá soudit knihu podle obalu (nebo podle názvu)  ;-) Knihu Stínů mám stále doma, takže není problém... a ke Knize čarodějnictví se budu snažit dostat  ;-) "prošla" mi pod rukama, tak snad se k ní zase dostanu  ;-)

6 Lady Rovena Lady Rovena | Web | 22. července 2009 v 14:43 | Reagovat

[4]:
zkusím se podívat večer  ;-) teď to jaksi nejde  ;-) a pak ti napíšu co si o tom myslím  :-)

7 Lady Rovena Lady Rovena | Web | 22. července 2009 v 14:56 | Reagovat

[4]:
už jsem to přečetla, i když v poslední době mám problém takové věci číst...podobný článek je i tady
http://athares.blog.cz/0907/vice-nez-ctvrtina-jihoafricanu-znasilnila-zenu-polovina-vice-nez-jednou
a je tam i moje reakce (jako první) ... článek od Z.Budapest nemá chybu a "milým pánům" bych řekla moje oblíbené "Dobře ti tak" ... nic jiného na to nejde říct. Podle mě to černá magie není ... dotyčné symbolizuje červená příze ... je fakt, že já bych to pak asi řešila jako v té mé reakci u článku, na který jsem zde dala odkaz

8 Miky Miky | E-mail | 24. července 2009 v 18:42 | Reagovat

[1]: Tak jsem si dneska odpoledne nacpal dýmku višňovým tabákem ,sedl si na balkon a začal listovat Knihou stínů od Raven Wolf. Ke svému zděšení jsem na staně 496 skutečně našel Kouzlo na nepříjemného spolubydlícího! Nejde v něm sice o to dotyčnou osobu nějak poškodit (máme si v průběhu kouzla představovat jak nás nežádoucí osoba opouští a nalézá štěstí jinde) ,ale je tu zcela zřejmý zásah do něčí vůle ,čili jde podle klasické definice o černou magii. V tomhle světle už mi nepřipadá tak nevině ani kouzlo na špatného šéfa ,jehož součástí je zozmáčknutí očarovaného vejce.
Asi RavenWolf nezavrhnu ,protože jsem se u ní dozvěděl opravdu spoustu dobrého ,ale začínám trochu chápat proč se u některých wiccanů setkávají její knihy s takovou averzí. :-?

9 Morgen Morgen | Web | 27. června 2010 v 17:14 | Reagovat

Silver dobře znám (bohužel ne osobně :-( ) Moje dobrá kamarádka má Od ní knihu stínů, již jsme skoušeli mnoho kouzel, ale bohužel-asi jsme nebyli dostatečně uvolněné a nebo si to nepřečetli pozorně-nevím.. :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama