NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

PATRICIA KENNEALY

17. července 2009 v 18:34 | Miky |  GALERIE OSOBNOSTÍ
Patricia Kennealy-Morrison roz. Patricia Kennely se narodila 4. března 1946 v Irskoamerické rodině v Brooklynu. Je velekněžkou Keltské pohanské tradice a spisovatelkou. Vystudovala nauniversitě žurnalistiku a stala se jednou z prvních ženských rockových hudební kritiček.V šedesátých letech pracovala jako šéf-editorka pro časopis Jazz a Pop magazín a tak v lednu roku 1969 vedla rozhovor s legendárním zpěvákem skupiny The Doors Jimem Morrisonem. Od té doby se jim a Patricie začali stýkat a stali se milenci. Patricie byla už v té době pohanskou kněžkou a tak jejich vztah nakonec v roce 1970 vyústil k manželskému slibu a obřadu ,který je v kruzích kultu Wicca znám jako "Svázání rukou."
Nešlo o oficiální státem uznaný obřad ale Jim ji ve svých dopisech oslovoval jako "moje žena Patricia." Jméno Morrison přidala ke svému dosavadnímu jménu až později. O svém vztahu k Jimovi Morrisonovi podrobně píše ve své autobiografii :Divné dny - Můj život s a bez Jima Morrisona. Dá se říci ,že na tomto osudovém setkání se slavným zpěvákem vystavěla Patricie svoji popularitu a žije z toho dodnes. Je sice autorkou několika sci-fi a fantasy románů ,ale většina oficiálních rozhovorů s autorkou se točí kolem tématu Morrison a Doors. Patricia také ostře zkritizovala kultovní film The Doors natočený Oliverem Stonem. Doslova řekla: "Jim Morrison, muž, kterého miluji, muž za kterého jsem vdaná, v tomto filmu nikde není. To co můžete vidět je groteskní karikatura, která by se nikdy nebyla schopná napsat ty nesmrtelné a věčné písně. Nejhorší hřích Olivera Stona je ale to, že když Jim Morrison na konci filmu zemře ,bude vám to jedno."
Přiznám se ,že i já sám jsem zařadil Patricii Kennealy do galerie osobností víc ,kvůli Jimovi Morrisonovi ,kterého mám rád ,než kvůli ní samé. Její knihy neznám a o jejím pohanství vím málo.(Ze zahraničních internetových zdrojů)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama