NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

CESTA ČARODĚJE : VĚDĚT,CHTÍT,ODVÁŽIT SE,MLČET

28. srpna 2009 v 11:40 | Miky |  ZAMYŠLENÍ

Čarodějství je cesta jednotlivců a osobností a toto platí i v případě ,že je čaroděj ,nebo čarodějka členem nějakého společenství(covenu).I při práci ve skupině má každý jednotlivec svou vlastní roli a přispívá svojí osobní silou. V čarodějství není žádných prostředníků mezi vámi a božským. Každá čarodějka nosí Sílu sama v sobě a sama sobě je prostřednicí ,zdrojem i příjemcem. Čarodějství není pasivita a konzum ,je to aktivní a tvůrčí cesta osobní odpovědnosti a vyžaduje ODVAHU a schopnost se rozhodnout. Existuje nepřeberné množství různých učení a učitelů ,to je v pořádku ,ale čarodějova cesta nespočívá v přijímání dogmat. Opravdové VĚDĚNÍ není v tom co nám někdo řekl ,nebo co jsme někde vyčetli ,ale v tom ,co jsme si sami vyzkoušeli a ověřili si u toho platnost. Scott Cunningham nás ve své knize Magická wicca nabádá : "Nepohlížejte na čtení(studium) jako na pasivní činnost.Udělejte z něj aktivní proces ,v němž vy sami hrajete hlavní roli. Zpochybněte všechno ,dokonce i tuto knihu a tyto instrukce. Přemýšlejte o tom ,co se učíte."
VĚDĚNÍ je pro cestu čaroděje naprostý základ ,je to první ze čtyř starých hermetických pilířů ,na kterých je založena jeho cesta. Je příliš mnoho těch ,kteří jen předstírají ,že vědí a chybí jim VŮLE a ODVAHA se opravdu učit. VĚDĚNÍ roste a rozvíjí se po celý život. Nikdo neví všechno po přečtení jedné knihy ,nebo vyslechnutí několika přednášek. Důležité je nezakonzervovat se v dogmatech a zůstat otevření k novým věcem a lekcím ,které nám život dává. Moje cesta je jenom moje. Bude odlišná od cesty jiných. Každý má své vlastní tempo a svůj vlastní směr. Nesnažme se být stejní.
Dalším důležitým pilířem na čarodějově cestě je ZÁMĚR. Pokud nevím co CHCI ,nemám CÍL ,nemohu se posunout dál a motám se ve zmatcích. Musím si být jist ,že se CHCI naučit pracovat s léčivými bylinami. Pokud nemám pevný ZÁMĚR ,budou se mi bylinky asi líbit ,ale nikdy své znalosti o nich ,ani svou praxi s nimi určitě nerozvinu. Čaroděj zkoumá své nitro ,aby věděl co opravdu CHCE a pak se toho drží.To nemá nic společného s tempem (mohu poznávat jednu bylinu ročně) ,ale s VŮLÍ.
O třetím čarodějném pilíří o ODVAZE už jsem se v článku několikrát zmínil ,protože je vlastně se vším předchozím úzce provázána. Být samostatnou bytostí ,neschovávat se za dav a instituce ,rozhodovat se a nést odpovědnost ,to vše vyžaduje ODVAHU. Vytrvat na cestě ,nechat své postoje ,názory i praxi projít zkouškou ohně (skutečný život a čas) a připustit své chyby ,to znamená být ODVÁŽNÝ(Á).
Posledním čarodějovým pilířem a zároveň velkou ctností je MLČENLIVOST. MLČENLIVOST je opakem tlachání. Mluvit jenom tehdy ,když máte opravdu co říct ,to byla vlastnost ,které si nesmírně cenili američtí indiáni. "Střež svůj jazyk v ústech",říkal starý náčelník Wabaša,"v dospělosti pak v tobě může uzrát myšlenka ,která poslouží tvému lidu." Mnoho mluvení rozptyluje energii a často má za cíl maskovat prázdnotu a hloupost. Moudrý člověk více naslouchá a méně mluví. V čarodějství znamená také MLČENÍ ,schopnost udržet tajemství. Ne všechno musí všichni vědět. Upovídanou čarodějku budou mnohem spíše všichni považovat za blázna ,než za moudrou vědmu zasluhující důvěru. Dobrou zásadou je MLČET o svých kouzlech ,mnoho čarodějů věří ,že nepřející lidé mohou svojí energií naše kouzla narušovat. Nechme si tedy raději podrobnosti o své magii pro sebe ,čarování a modlitba je soukromou věcí do které nikomu nic není.
Pamatujme si tedy,že na své cestě musíme VĚDĚT ,CHTÍT ,ODVÁŽIT SE A MLČET ,dotkneme se tak mystérií starých mágů a náš život bude naplněnější a smysluplnější.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ParaKlifot ParaKlifot | 28. srpna 2009 v 12:20 | Reagovat

Jj, jen to heslo vykradli od hermetiků:-)

2 Lady Rovena Lady Rovena | Web | 28. srpna 2009 v 13:25 | Reagovat

jojo mluviti stříbro...mlčeti zlato  ;-)

3 Miky Miky | E-mail | 28. srpna 2009 v 14:43 | Reagovat

[1]: Máš recht,ale o tom už je holt ta eklektičnost - brát si od všeho to ,co nám může prospět. ;-)

4 Jája Jája | 2. září 2009 v 0:16 | Reagovat

:-) Kdo co od koho "vykradl", to je rozkošný námět :-) Vždyť to je všechno v podstatě o tomtéž :-) Jenom jinými slovíčky, jinou terminologií  :-) Tedy to je můj pocit  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama