NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

VYZNAČENÍ KRUHU JAKO FORMA MAGICKÉHO VÝCVIKU

16. září 2009 v 16:10 | Miky |  KNIHA STÍNŮ

Sedět při meditaci ,nebo rituálu uprostřed magického kruhu ,který je ohraničen kameny ,zažehnutými svícemi ,nebo třeba jen mentálním obrazem v mysli meditujícího ,je velmi stará tradice známá z mnoha kultur.
Kruh ,který symbolizuje nekonečno a cyklické procesy ve vesmíru ,se během obřadu stává posvěceným prostorem ,který nás chrání před okolními vlivy a který zároveň brání nežádoucímu rozptylu energií s nimiž pracujeme.
Kromě toho lze každé vytváření kruhu ,je-li prováděno správně ,považovat i za formu magického výcviku v němž upevňujeme svojí schopnost koncentrace a vizualizace. O tvorbě magického kruhu po stránce technické (tj. kam se postavit ,co udělat a co ,v které části rituálu říct) jsem už psal zde : http://moje-kniha-stinu.blog.cz/0903/posvatny-kruh nyní bych se rád zaměřil spíše na to ,na co je dobré se při rituálu soustředit ,kde zapojit vizualizaci ,apod.
Předpokládejme tedy ,že právě sedíme před svým oltářem ,na kterém jsme pečlivě vyskládali všechny předměty ,které budeme během rituálu potřebovat.
Dříve než cokoli začneme ,soustřeďme se na svůj dech. Několikrát se zvolna ,ale zhluboka nadechněme a opět vydechněme. Nebudu zde psát 3x ,nebo 10x ,dýchejme prostě tak dlouho ,dokud se vnitřně nezklidníme a nebudeme vědět : "Právě teď se nadechuji" a "Právě teď vydechuji."
Poté vezmeme do ruky magickou dýku ležící před námi na oltáři a pomalu se postavíme. Stojíme teď čelem k severu. Pokračujeme v soustředěném dýchání ,ale vnímáme zároveň dýku ve své ruce. Prociťujme jak síla dýky rezonuje s naší vnitřní silou ,kterou nosíme ve svém těle. V okamžiku ,kdy pocítíme souznění obou energií namíříme svoji dýku k zemi. Nyní se budeme otáčet pomalu doprava (směr pohybu Slunce) a představovat si při tom jak z hrotu dýky tryská směrem k zemi stříbřitě modrý paprsek. Při otáčení vytváříme pomocí tohoto paprsku kolem sebe kruh ,který zakončíme s mírným přesahem opět na severní straně ,kde jsme ho začali.
Pak dýku na chvíli odložíme a budeme se soustředit na kruh kolem sebe. Tím ,že jsme ho dýkou a soustředěnou myšlenkou nakreslili ,ocitli jsme se v jakési energetické kouli ,která nás obklopuje ze všech směrů. Snažme se teď tuto kouli vidět svým vnitřním zrakem. V této fázi jí obvykle vnímám jako jakýsi průhledný obal ,který tu a tam zajiskří. Jestliže obal vidíme ,můžeme pokročit dále.
Do čela oltáře nyní posuňme kalich s vodou a misku se solí. Uchopme opět dýku a s nádechem ji zvedněme oběma rukama nad hlavu tak ,aby hrot směřoval dolu. S výdechem necháme klesnout ruce s dýkou až těsně nad vodní hladinu v poháru. Budeme si přitom představovat sílu proudící jako světelný paprsek z hrotu dýky do vody. Sílu bychom měli přímo hmatatelně cítit. Někdy mám dokonce pocit jakoby se v tom okamžiku voda v kalichu rozčeřila ,nebo zabublala podobně jako při vaření. To co v tomto okamžiku provádíme je očištění a požehnání vody ve jménu bohyně Matky.
Stejným způsobem požehnáme i soli a pak ji vsypeme do vody v poháru. Nyní rozmícháme sůl ve vodě pomocí lžičky ,svazečku bylin ,nebo malého košťátka devíti krouživými pravotočivými pohyby a zvedneme kalich s vodou oběma rukama nad hlavu. Svým vnitřním zrakem můžeme vidět ,že voda v kalichu intenzivně září bílým světlem. Potom obejdeme kruh od severu k severu ve směru hodinových ručiček a vykropíme ho posvěcenou vodou z kalicha. Poté se zastavíme před oltářem a znovu budeme vnímat energetickou kouli kolem nás. Prve nebyla skoro vidět ,jen se občas zatřpytila ,nyní cítíme že obal je mnohem silnější a trvale září bílým světlem. Nechvátejme ,dejme si čas to všechno procítit a vidět. Vizualizační dovednosti ,které si při tvorbě kruhu osvojíme ,nám pomohou nejen při tomto rituálu ,ale také v každé naší další budoucí magické práci.
Pohár a misku (teď už bez soli) postavíme na jejich původní místa na oltáři a do popředí přesuneme zapálenou oltářní svíci a nezapálenou vonnou tyčinku. Uchopíme opět dýku a znovu ji s nádechem zvedneme nad hlavu. S výdechem klesněme hrotem dýky nad plamen svíce a předáme plameni sílu rohatého Slunečního Boha. Síla boha i bohyně je v nás trvale přítomna ,bez této síly nemůže nic na světě existovat ,ani žít. Rituál nám dává příležitost znovu si tyto energie uvědomit ,napojit se tak na ně a pracovat s nimi. Stejným způsobem požehnáme i vonné tyčince. Pracujme s dechem. Když zvedáme dýku nad hlavu ,musíme cítit jak tyto síly nadechujeme a naše tělo se jimi plní. Když klesnou naše ruce nad tyčinku ,uvolníme s výdechem tuto sílu a necháme jí do tyčinky přejít. Tato technika nás připravuje na pozdější vysílání síly za účelem naplnění našeho záměru při čarování. Potom tyčinku zapalíme od svíce a obejdeme s ní po směru hodinových ručiček kruh. Vnímáme při tom jak se se stoupajícím dýmem naplňuje celý kruh (energetická koule) světlem. Nakonec se posadíme před oltář a dáme si čas to všechno opět vidět a procítit. Po vysvěcení kruhu vodou jsme vnímali jeho zářící plášť ,nyní je světlem naplněn veškerý prostor kruhu a my sami. Cítíme jak světlo proudí s dechem i do našeho těla a zase ven a zároveň vnímáme ,jak se světlo kolem nás i v nás samých s každým nádechem rozzáří ještě více.
Magický kruh je hotov. Vyzkoušeli jsme si při jeho tvorbě techniku vizualizace ,která velmi učinně pracuje s energiemi v nás i kolem nás a která ,ač se to zdá zprvu neuvěřitelné ,způsobuje podle zkušeností mágů a mystiků všech dob skutečné změny.
Poslední věcí která ještě zbývá je zažehnout barevné svíce na čtyřech světových stranách a přizvat k obřadu síly živlů. Téma živlů ,jejich specifických vlastností a způsobu jejich vizualizace je však natolik obsáhlé a zajímavé ,že by to vydalo na samostatný článek a tak ho zatím nechám na jindy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | 17. září 2009 v 22:00 | Reagovat

:) Krom obsahu je skvělý i Tvůj autoportrét :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama