NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

FRANTIŠEK BARDON

14. října 2009 v 22:27 | Miky |  GALERIE OSOBNOSTÍ
FRANTIŠEK BARDON

Zdroje : Wikipedie.cz a především článek Jozefa Kariky z časopisu
Orientácia 2/2003
- František Bardon, liečiteľ a mág ,z něhož jsou přejaté celé pasáže.


František Bardon byl český hermetik a mág známý také pod pseudonymem mistr Frabato , což je složenina zkratek FRA (František), BA (Bardon), T (Troppau), O (Opava). Pokládal se za jednoho z nejvyšších zasvěcenců, který podle vlastního sebehodnocení vytvořil univerzální nejdokonalejší zasvěcovací soustavu.
Narodil se 1.12.1909 v Opavě, v Kateřinkách č.p. 314 jako prvorozený syn Viktora (Vítězslava) Bardona klempířského tovaryše v Hatschkově továrně na Jutu v Opavě, a jeho manželky Ludvíky. Jako nejstarší syn musel dohlížet na ostatních 11 sourozenců. Prožil normální dětství, ale ve čtrnácti letech se začala obyčejnému chlapci měnit povaha a charakter a k údivu jeho učitelů dokonce i písmo. Říká se ,že tehdy do něj inkarnovala vyšší duchovní bytost, a František Bardon tak prý získal nadpřirozené schopnosti.
František Badron se vyučil zámečníkem - opravářem šicích strojů v opavském podniku Minerva. Brzy si však začal přivydělávat jako grafolog, pořádal přednášky, spíše kouzelnická představení. 16. 11. 1932 se v Opavě oženil a měl pak se svou ženou dvě děti, dceru Marii a syna Lumíra.
Bardon studoval hermetismus a východní nauky, cvičil jógu.To, co ho nakonec proslavilo nejvíce, byly jeho léčitelské schopnosti. Studoval v Mnichově na škole pro přírodní léčitele, vyznal se v bylinách, které také pěstoval a z nichž vlastnoručně doma v kuchyni pomocí složitých zařízení extrahoval léky pro své pacienty. Sbíral i rostliny, které jsou známy jako plevel, např. rdesno ptačí. Tvrdil, že v každé rostlině vězí léčivá síla, třeba i v ovesné slámě. Léčil většinou chudáky, u kterých už lékaři ztratili úplně naději. S prosbou o pomoc za ním jezdili lidé z celé Evropy, např. z Německa nebo Švýcarska. V padesátých letech dokonce pracoval jako správce opavské nemocnice U Rytířů a bydlil v nájemním bytě poblíž na Popské ulici.
Za války mu prý bylo z vysokých německých kruhů nabídnuto místo v nacistické astrologické kanceláři. Tuto nabídku odmítl, za což byl v roce 1941 uvězněn, podroben mučení a za trest přidělen k oddílu smrti, kde musel sbírat odseknuté hlavy popravených. Po leteckém bombardovaní věznice ke konci války, se mu podařilo utéct. V roce 1949 byl ,ale znovu uvězněn , tentokrát komunisty, a odveden do pracovního tábora. Díky úspěšné simulaci epilepsie byl však odsud po dvou měsících propuštěn. Znovu byl zatčen a uvězněn v roce 1958. Byl obviněn z nedovolené výroby a nezdaněného přechovávání alkoholu v jeho lécích. Ve vězeňské cele dostal akutní zápal slinivky břišní, na který po třech dnech,tj. 10. 7.1958 zemřel. Dozorci se prý domnívali, že svoje bolesti pouze simuluje.
František Bardon napsal několik knih, které byly přeloženy do většiny evropských jazyků. Odborníci z oblasti a mystiky a hermetiky ho prohlašují za jednoho ze dvou největších mágů dvacátého století! Nejznámější knihou Františka Bardona je jeho Brána k opravdovému zasvěcení je to přehledností vynikající učebnice praktické magie, vedoucí zájemce od prvních krůčků, až k náročným magickým operacím. Neposkytuje nekonečné, ale bezobsažné pojednání, známé z mnohých jiných knih podobného zaměření, ale nabízí přímé, věcné a zasvěcené rady ohledně fyzického, duševního a duchovního výcviku.
Bardonuv přístup je vyloženě didaktický. Běžný zájemce o magii je zmatený komplikovaností děl Eliphasa Léviho, či Aleistera Crowleyho, které oplývají tajemnými symboly, narážkami a složitými výrazy. Zatímco některým táto komplikovanost a filozofické zabarvení vyhovuje, pro jiné jsou nepřekonatelnou překážkou. Bardon zaplnil mezeru zející mezi všeobecně přístupnými esoterickými oblastmi a vysokou magií. Každé neznáme slovo, každé cvičení, či postup, jsou tu objasněné a podrobně vysvětlené. Bardon vede začínajícího mága doslova za ruku tam, kde ho například Crowley bez výstrahy vhodí do nebezpečného víru. Dalšími Baronovými knihami jsou Praxe magické evokace ,což je návod k vyvolávání bytostí ze sfér, jež nás obklopují a Klíč k opravdové kabale.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 miroslav miroslav | E-mail | 27. března 2013 v 10:28 | Reagovat

skvely clanek ja sam jsem podstoupil studium podle zminovane knihy

2 Talisha Talisha | Web | 19. července 2017 v 8:24 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone6S. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobností WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama