NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

DUCHOVÉ ZEMŘELÝCH

25. listopadu 2009 v 18:27 | Miky |  ZAMYŠLENÍ
Téma dnešního článku je ještě tak trochu samhainovské a možná i trochu strašidelné. Přiznám se ,že otázku záhrobního světa ,duchů a vůbec toho ,co bude ,nebo nebude po smrti ,nemám sám pro sebe tak úplně vyřešenou. Jsou lidé ,co věří v nebe a peklo ,ve Valhalu ,nebo nějakou jinou formu ráje ,jsou jiní ,kteří jsou skálopevně přesvědčeni o reinkarnaci (přerozování) a jsou i tací ,co věří že po smrti není vůbec nic. Já osobně prostě nevím. Ještě jako křesťan jsem si v Bibli našel verš který říká : Co oko nevidělo a ucho neslyšelo ,co ani člověku na mysl nepřišlo ,připravil Bůh těm ,kdo ho milují. (1.Kor.2.9) Tento verš jsem tehdá takříkajíc přijal za své a řídím se jím prakticky dodnes. Řekl jsem si tenkrát ,že pokud mi ty věci ani na mysl nepřijdou ,nemá příliš cenu se jimi zabývat ,protože ať už vymyslím cokoli ,stejně to bude skutečnosti vzdálené. Tím bych mohl otázku zásvětí nadosmrti sprovodit ze světa ,jenže…
Jenže se čas od času prostě přihodí věci ,které mi otázku posmrtného bytí znovu připomenou. Jedna taková věc se mi přihodila docela nedávno. Někteří už víte ,že pracuji jako ošetřovatel v Domově pro seniory. Sloužíme zde i noční služby a na jedné z nich jsem nedávno řešil problém. Jedna paní nemohla spát. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního. Staří lidé spí špatně a to zvláště tehdy ,když jsou něčím rozrušeni. Zvláštní byl ale důvod její nespavosti. Paní tvrdila ,že neustále slyší zvuky připomínající cinkání skleniček a byla přesvědčena ,že se těmito zvuky projevuje duch její spolubydlící ,která jen pár dní předtím zemřela. Prohlédl jsem celý pokoj ,třásl se stolem ,skříní i policí a nic. Žádný zdroj cinkavého zvuku jsem neobjevil. Zajímavé je ,že se podobná věc u nás nestala poprvé. Na manželčině stanici (pracujeme zde oba) se při jiné noční službě na pokoji po zemřelé zase bez zjevných příčin neustále spouštěl alarm. Mimoto máme s manželkou oba takřka na každé noční směně pocit ,že po chodbách chodí stíny. Zahlédneme je periférním viděním. V první chvíli máme pocit ,že se některý důchodce probudil a bloudí po chodbách ,když se ale podíváme zpříma tím směrem ,nic tam není. Stojí snad za našimi zážitky duchové? Popravdě řečeno nemám na to odpověď. Ta věc s alarmem mohla být náhoda a všechno ostatní jen fantazie vytvořená zjitřenou myslí ,ale kdo ví? Někteří okultisté doporučují namířit na místo ,kde jste vycítili stínovou postavu fotoaparát a pořídit snímek. Často se prý vyfotí velmi zajímavé věci. Možná to jednou zkusím.
Ještě mnohem dramatičtější zážitek měli před rokem děti ze třídy naší dcery. Třída byla společně na horách a děti se domluvili ,že budou večer na chatě vyvolávat duchy. Nevím jakým způsobem to prováděli ,ale něco se stalo. Začalo se prý samovolně vypínat a zapínat rádio a podobně se chovalo i světlo. Tři děti upadly do jakéhosi šoku a učitelé museli přivolat rychlou záchrannou službu. Ani za tímto příběhem nemusí nutně stát duchové ,ale přiznejme si,že je to divné.
Známý český mág František Bardon by patrně řekl ,že za všemi těmito projevy nestojí skuteční duchové mrtvých ,nýbrž tzv.Fantomové ,tedy bytosti vytvořené a oživené naší představivostí a vírou ,které na sebe podobu mrtvých pouze berou. Skuteční duchové se podle Bardona zas tak snadno nezjevují a je lepší je nechat na pokoji. Ale i Bardon byl jenom člověk a jeho názor ,je jen jeho názor. Šamani přírodních národů s duchy svých předků obvykle pracují ,ale jejich představy o tom ,co to vlastně ten duch je ,jak se projevuje a jak vypadá jsou od našich Evropských představ ,ovlivněných křesťanstvím a pohádkovými příběhy usměvavého Caspera , často dost odlišné.
Ten ,kdo čekal na závěr tohoto zamyšlení nějaké rozuzlení ,bude patrně zklamán. Stále nevím ,co se s člověkem po smrti děje a stále netuším jestli jsou duchové zemřelých schopni s námi nějakým způsobem komunikovat. Myslet si můžeme co chceme ,ale jestli se někdy dozvíme pravdu ,bude to patrně až po naší vlastní smrti.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 25. listopadu 2009 v 22:17 | Reagovat

Ajajaj, teď nebyla vhodná doba pro přečtení tohoto článku. Je zajímavé, že jsem se do něj pustila bez romýšlení, tentokrát mě neodradil ani nadpis, ani jeho délka. Článek skončil, tak jak musel. Můžeme mudrovat jak chceme a stejně stoprocentní pravdu nenajdeme. Tož počkáme až na onom světě budeme taky! ;-)  :-D

2 Miky Miky | E-mail | 26. listopadu 2009 v 8:33 | Reagovat

[1]: No jo ,to nás zaručeně nemine.

3 LuciJe LuciJe | E-mail | Web | 26. listopadu 2009 v 11:43 | Reagovat

Neexistující postavy občas vídám u silnic. Poprvé se mi to stalo cestou na loňský samhain a byl to poměrně drsný zážitek.

Taky jsem si u článku vzpomněla na dávné vyvolávání duchů, kterého jsem se účastnila s bandou skautek na jakémsi výletě. Po dokončení přivolávací formule bouchlo v kamnech, zhasla svíčka a všechny zúčastněné na dlouho přešla chuť k podobným experimentům.

4 Miky Miky | E-mail | 26. listopadu 2009 v 14:14 | Reagovat

[3]: Dlouho už plánuju přenocovat o Samhainu na Blaníku. V té době se tam prý dějí zvláštní věci. ;-)

5 gerti gerti | Web | 26. listopadu 2009 v 16:37 | Reagovat

Třeba jen po smrti tatínka se děly různý věci, co rozum nevysvětlí (a ani nechce). Třeba nám vyskočila garniž z úchytů (směrem vzhůru a pak teprv dolů) a jediné, co rozbila, byla tatínkova fotografie a podobně. Bereme to v rodině jako součást příběhu a takové "milé malé" vzkazy. Ten citát mi přijde hodně dobrej :-) A jak jste to vyřešili s tím cinkáním?

6 Miky Miky | E-mail | 26. listopadu 2009 v 16:59 | Reagovat

[5]: Vlastně jsme to Gerti nevyřešili. Paní do rána oka nezamhouřila ,druhý den se celý pokoj vymaloval a pak už byl klid.

7 gerti gerti | 26. listopadu 2009 v 22:11 | Reagovat

To je dobře. Malování, co vím, také dost pomůže :-)[6]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama