NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

OHEŇ ,VODA ,ZEMĚ ,VZDUCH (díl 2.) živlová kniha

15. listopadu 2009 v 7:59 | Miky |  KNIHA STÍNŮ
V prvním článku o čtyřech živlech jsme si řekli ,že jsou tyto základní síly přítomny v celém vesmíru a že poměr jejich zastoupení uvnitř nás samých ,výrazně ovlivňuje naše povahové rysy. Všichni v sobě neseme energie všech čtyř elementů ,jedna nebo dvě z nich však obvykle převažují a ovlivňují náš charakter ,a to jak v dobrém ,tak ve zlém.
Osoba s převahou ohnivého elementu bude odvážná a velmi energická ,bude se umět dobře bavit ,ale může mít také sklony k výbušnosti a násilí. Osoba s převahou vodního živlu bude citlivá ,přizpůsobivá a vnímavá k potřebám druhých ,ale nechá se snadno zmanipulovat a někdy bude jednat velmi iracionálně. Osoba s převahou zemského živlu bude zádumčivá s pevnými zásadami a hlubokým vhledem do věcí ,ale s neschopností rychle se rozhodnout. Osoba ovládaná ponejvíce vzdušným živlem bude inteligentní ,komunikativní a optimistická ,její výřečnost ale nebude pokaždé podepřena žitou zkušeností.
Mnoho mágů a čarodějnic si na začátku svého magického výcviku zakládá takzvanou živlovou knihu (knihu elementů),do které zapisují své pozitivní i negativní vlastnosti tak ,že je rozdělují do tabulky podle příslušných živlů. Tak například činnorodost je pozitivní vlastnost ohně ,zatímco žárlivost je negativní ohnivá vlastnost. Skromnost je pozitivní vlatnost vodního živlu ,zatímco nestálost je negativní vodní vlastnost. Tímto způsobem čarodějnice zapisují každou svou vlastnost do tabulky ve své živlové knize. Předpokladem je ovšem dobrá předběžná znalost živlů a jejich kvalit. Podle výsledné tabulky pak mág ,nebo čaroděj snadno určí do jaké míry je uvnitř jeho osobnosti ten ,který živel zastoupen. Ideální by samozřejmě bylo mít v sobě všechny živly zastoupeny rovnoměrně. Přiznám se ale ,že na takové naprosto vyrovnané osobnosti nevěřím. Myslím ,že naše základní povaha nám byla dána do vínku už při našem zrození a že si jí ponesem životem až do naší smrti. Živlová kniha má ,ale čarodějům pomoci lépe pochopit sama sebe a je dobrým základem k tomu ,abychom věděli ,který živel bychom měli v sobě podpořit a kde by bylo lépe ubrat. Dokonale harmonickými bytostmi se asi nestaneme ,ale můžeme se k tomu alespoň vědomě blížit.
Ze záznamů v mojí živlové knize jsem se dozvěděl ,že u mě naprosto převažuje prvek země ,druhým nejzastoupenějším elementem byl u mě vzduch ,pak trochu vody a žalostně málo ohně. Nedostatek ohnivého živlu se u mě projevuje neochotou do něčeho se střemhlav vrhat. Musím nejdříve vždy všechno zvážit. Mám vrozenou nedůvěru k bujarým zábavám a dobře se pobavím a zasměju pouze s přáteli o kterých vím ,že jsou to hlubocí a citliví lidé. Povrchnost a bezduchost mě děsí ,někdy ale díky tomu působím jako suchar. Nedostatek ohně se u mě projevuje také nepříliš velkou životní energií ,snadno se unavím a dlouho se dobíjím. Díky živlové knize ,ale o těchto věcech vím a mohu na nich pracovat. Existuje celá řada cvičení a postupů ,jak v sobě ohnivý element posilovat a já jich rozhodně do budoucna hodlám využívat.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 * Hanka * * Hanka * | Web | 15. listopadu 2009 v 8:01 | Reagovat

Ahoj, máš uuuužasnej blog, fakt the best, prosííím moc spřátelíš se se mnou , moc prosím, napiš mi jestli jo nebo ne, ahoj, moc prosím..

2 SISI&LG - svátky SISI&LG - svátky | Web | 15. listopadu 2009 v 8:14 | Reagovat

Ajoj... máš mOOOOc pěkný blog__ *yes* jestli máš ráda různé svátky a roční období tak určitě navštiv náš blog__ budeme se těšit___*yes* omlouváme se, jestli to budeš brát za reklamu__=)

3 Miky Miky | E-mail | 15. listopadu 2009 v 13:01 | Reagovat

[1]: Jak už jsem napsal v článku ,do ničeho se Hanko nevrhám střemhlav. pokud se ještě párkrát na tomto blogu objevíš a sem tam něco rozumně okomentuješ ,nevylučuju ,že budeme v budoucnu přátelé. (Nic ve zlém) :-)

4 Miky Miky | E-mail | 15. listopadu 2009 v 13:04 | Reagovat

[2]: Cyklus ročních dob a oslava sezónních svátků je jedním ze základních pilířů wiccanské víry. Rád na tvoje stránky kouknu. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama