NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

POZICE BOHA A BOHYNĚ

4. ledna 2010 v 17:25 | Miky |  KNIHA STÍNŮ
Ve wiccanském rituálu Čerpání síly z Měsíce (též Přitahování Měsíce ,Vzývání Luny,apod.) zaujímá velekněžka nejprve postoj známý jako Pozice boha a poté se postupně otevírá do Pozice bohyně ,ve které přijímá magickou sílu a požehnání Luny. V tomto okamžiku se stává ztělesněním bohyně. Pozice bohyně a boha jsou základní rituální postoje používané během wiccanských obřadů. Obě tyto pozice disponují hlubokou symbolikou a představují důležitý nástroj pro spojení s mužskými a ženskými energiemi Vesmíru.

V pozici boha stojíme zpříma s nohama u sebe. Ruce máme překřížené na prsou a dotýkáme se takřka ramen. Ramena a vrchol hlavy tvoří trojúhelník směřující vzhůru - dávný symbol mužství. V postoji s rukama překříženýma na prsou býval zobrazován egyptský bůh Osiris. Osiris vládl podsvětí ,smrti a vzkříšení. V jeho pozici byla pohřbívána i některá mumifikovaná těla. Osirisuv postoj se zkříženýma rukama na prsou lze také na oltáři obrazně vyjádřit jiným dávným symbolem smrti - lebkou se zkříženými hnáty. Stažený vzpřímený postoj v pozici boha představuje vertikální mužskou (falickou) přímku a osu světa.

V pozici Bohyně stojíme rozkročeni ,s rukama od těla a naše dlaně směřují vzhůru. Tvarem těla kopírujeme pentagram. Hvězda představuje dávný symbol vzkříšení ,znovuzrození a naděje. Vzhledem k dráze planety Venuše je pentagram odedávna spojován s bohyní. Stáhneme-li nohy trochu k sobě a zároveň pozvedneme roztažené ruce nad hlavu vytvoříme tak další symbolický postoj spojený s bohyní představující pohár ,nebo kalich. Otevřený postoj tvaru pentagramu a poháru je vhodný pro invokace a usnadňuje přijímání přírodních sil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama