NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

ROSS NICHOLS - Druid Nuinn

23. ledna 2010 v 20:32 | Miky |  GALERIE OSOBNOSTÍ
Ross Nichols (1902 - 1975), známý též jako Druid "Nuinn", byl jednou z klíčových postav moderní
spirituality založené na přírodě. Ross Nichols ,který se odjakživa zajímal o mytologii, psychologii, magii a náboženství, vystudoval historii na universitě v Cambridge. Po odchodu z Cambridge, Nichols pracoval jako novinář a soukromý učitel. Jeho poezie a jiné spisy byly zveřejněny v mnoha předních časopisech a novinách.
Nichols byl členem anglikánské církve a několik let byl aktivním skautem. Byl mu blízký socialismus a pacifismus. Byl také vegetariánem a naturistou. V roce 1930 se připojil k jednomu z prvních britských nudistických společenství. Přes svůj naturismus se Ross seznámil i s otcem moderní Wiccy Geraldem Gardnerem, který vlastnil jednu nudistickou kolonii. Oba muži se spřátelili ,neboť je kromě naturismu spojoval ještě zájem o pohanskou mystiku a magii. A byl to právě Nichols ,kdo později revidoval a editoval první Gardnerovi práce o čarodějství.
V roce 1954 vstoupil Nichols do Druidského Řádu (ADO). Ross ,jakožto vynikající pedagog ,spisovatel ,básník a výtvarník se stal v řádu brzy známým a oblíbeným a později se stal i jeho předsedou. Z pozice této funkce hodně cestoval a přednášel o Druidství po celé zemi.
V roce 1964 zemřel Rossův přítel Gerald Gardner i jeho učitel a zároveň vůdce řádu ADO Robert MacGregor Reid. Po Reidově smrti nastal v řádu rozkol a ten se rozpadl do dvou nezávislých skupin. Hlavou jedné z těchto skupin se stal Ross Nichols. Pod jeho vedením byl řád radikálně rekonstruován. Nicholsnovo druidstvi obrací svou pozornost od universalismu zpět ke Keltským zdrojům. Ross Nichols zavedl do řádu historicky podložené třístupňové kněžství (Bard,Ovat ,Druid) a k tradičním keltským svátkům Imbolk ,Beltane ,Lughnasadh a Samhain přidal podobně ,jako je tomu i ve Wicce i slavení slunovratů a rovnodenností.
Nicholsnuv řád je podle třístupňového kněžství nazván OBOD (Řád Bardů ,Ovatů a Druidů). Učení Bardů je zaměřené na sílu slova a naslouchání. Bardi se učí pracovat s jazykem a slovy ,vyprávějí příběhy skládají písně a píšou poezii. Učení Ovatů je zaměřeno na zrak a to jak na ten fyzický ,tak i na zrak vnitřní ,nazývaný též "druhý". Ovat pracuje s věštbou ,učí se vidět nemoci a léčit. Druid v sobě spojuje umění Bardů i Ovatů a je ještě hlouběji zaměřen na duchovní záležitosti a rituál.
Ross Nichols zemřel na srdeční infarkt v roce 1975 během svého pobytu u přátel v Londýně. Teprve 13 let po jeho smrti ho v jeho úřadu vedoucího řádu nahradil jeden z jeho raných studentů Philip Carr-Gomm. Philip Carr-Gomm nalezl a v roce 1990 posmrtně publikoval původní rukopis Nicholsnovi knihy s názvem Druidství. Pod jeho vedením se stal OBOD největším a nejznámějším druidským řádem na světě s mezinárodní reputací.


Čerpáno z : http://www.bardwood.com , http://druidry.org ,wikipedie ,controversial.com a dalších zdrojů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama