NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

BLACK FORREST CLAN

19. března 2010 v 19:51 | Miky |  POHANSKÉ SMĚRY A TRADICE
O čarodějnici ,která si říká Silver RavenWolf a jejích knihách jsem se už na svém blogu psal několikrát. Zvykl jsem si už ,že zmíním-li její jméno ,je to vždycky tak trochu jako zamávat červeným hadrem v aréně s býky. Mnoho čarodějnic a čarodějů si totiž o Silver RavenWolf myslí ,že je velmi komerční a přihlouplá a přináší čarodějnému řemeslu více škody než užitku. Ti kdo četli moje předchozí články už asi vědí ,že tuhle čarodějku nehodnotím zdaleka tak příkře jako někteří mí pohanští kolegové a její Knihu stínů ,která vyšla i u nás považuji za poměrně dobrý základ pro vybudování samostatné praxe. Dneska ale nechci hovořit o RavenWolf ,ale o její tradici s názvem Klan Černého lesa (Black Forrest Clan) ,která podle posledních mě známých informací ,čítá už 59 covenů.
Teorie a praxe Klanu Černého lesa vychází z mnoha různých zdrojů. Třemi hlavními prameny ze kterých klan čerpá především jsou: 1/ Různé odnože wiccy , 2/ Caledonské druidství a 3/ Magický systém Pow-Wow.
Co se wiccy týče ,nedává Klan Černého lesa přednost nějakému konkrétnímu směru ,ale nechává se inspirovat Gardnerem , Bucklandem ,Cunninghamem ,Keltskou wiccou a dalšími odnožemi a všude si vybírá to ,co považuje za prospěšné. Jisté je ,že klan slaví osm tradičních wiccanských svátků a také úplňky a novy Měsíce. Členové Klanu Černého lesa vyznávají ,že všichni bohové jsou jeden Bůh a že všechny bohyně jsou jednou Bohyní , a že Bůh a Bohyně jsou ve skutečnosti jedním. V temné polovině roku uctívají jednotlivé aspekty bohyně Morrigan a boha Cernunnose a ve světle půlce bohyni Brigit a Lugha.
O Caledonském druidství se mi bohužel nic zjistit nepodařilo. Ačkoli je tato druidská tradice zmiňována v mnoha seznamech druidských a keltských pohanských směrů ,její oficiální stránky jsou nedostupné. O inspiraci druidstvím ,ale hovoří například to ,že při prvním zasvěcení se v klanu stáváte "Ovaty" ,při druhém "Fildy" a při třetím "Druidy".
Dálším zásadním zdrojem pro práci klanu je magický systém Pow-Wow ,který se vyvinul právě v Jižní Pennsylvanii ,domovském kraji Klanu Černého lesa. Pow-Wow je směsicí holandské lidové magie ,kterou do Pensylvánie dovezli osadníci z Německa a léčitelské praxe domorodých Američanů (indiánů) se kterými se zde osadníci setkávali. Samotný název je odvozen z názvu tradičních indiánských medicínských setkání. Pow-wow se zaměřuje na léčení drobných zdravotních problémů, na ochranu zvířat, úspěch v lásce, a odstraňování očarování. Systém ,který je ovlivněn Kabalou a židokřesťanskou středověkou mystikou popsal poprvé v roce 1820 ve své knize Pow-Wow ,Der Lange Verborgene Freunda John George Hohman. Členové Klanu Černého lesa zařadili tento tradiční magický systém pocházející z jejich domoviny zcela logicky do svojí praxe.
Tradiční rituální oděv se skládá z černých šatů a šňůry stříbrné ,zlaté či černé barvy jejíž délka odpovídá výšce jejího vlastníka.
Členové Klanu Černého lesa se zavazují :

Mít v úctě Boha a Bohyni
Mít v úctě náboženství druhých lidí
Přijmout zákony karmy a osobní odpovědnosti
Respektovat jiné lidi a tolerovat rozdílné pohledy na věc
Respektovat spravedlivé zákony a čestné vlády
Být poctiví k ostatním
Být loajální ke svému covenu, své velekněžce ,iniciátorům a tradici Černého lesa
Mít v úctě k přírodu
Respektovat soukromí
Praktikovat pozitivní magii
Mít v úctě posloupnost učitelů.


RavenWolf 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LuciJe LuciJe | E-mail | 19. března 2010 v 23:04 | Reagovat

Je zajímavé, že ta první dvě zasvěcení jsou prohozená oproti OBODu, který má jinak tituly prakticky stejné - první je bard, ke kterému má fili (nebo filidh) velmi blízko, poté ovat a nakonec shodně druid.

2 Miky Miky | E-mail | 20. března 2010 v 6:56 | Reagovat

[1]: Při psaní článku mě trochu rozhodilo ,že při pojmenování prvního stupně bylo použito slova "Fildhe". Znám poze "fili" ,tak jsem si nebyl jistý jestli je to totéž a napsal jsem raději "fild".

3 Daphne Morgan Daphne Morgan | Web | 19. srpna 2011 v 14:26 | Reagovat

Myslím, že Silver nebude ani zdaleka tak špatná jak o ní všichni mluví. Jediná její "chyba" je v tom že je až moc hodná a její kniha "Book of shadows etc." je psána jak od babičky vnoučeti.

4 Miky Miky | E-mail | Web | 19. srpna 2011 v 20:27 | Reagovat

[3]: Hodně jí ubližuje také to, že všechny její knihy v češtině trpí mizerným, až kastrofálním překladem. SRW pak vypadá mnohem hloupější než ve skutečnosti je. Pravda ale je, že i v zahraničí jí mnozí nehodnotí zrovna nejlépe. spousta lidí jí nemůže vystát. Mě prostě nevadí a pár dobrých věcí z jejích knih vždycky vyzobu. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama