NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

DRUHÝ ZRAK - zkušenosti

15. března 2010 v 14:34 | Miky |  ZAMYŠLENÍ
Schopnost vnímat neobvyklou realitu ,tedy svět ,který se skrývá za světem forem ,se v keltských
oblastech nazývala "druhý zrak". Není to úplně přesné ,neboť vnímání neobvyklé reality často zahrnuje i čichové ,sluchové ,nebo hmatové vjemy. Dalo by se tedy mluvit také o druhém sluchu ,hmatu apod. ,ale pro zjednodušení zůstanu u označení "druhý zrak."
Druhý zrak umožňuje vidět auru ,nebo duchy mrtvých ,dává schopnost cítit objektivně neexistující vůně ,slyšet zvláštní hlasy či zvuky ,nebo hmatem poznat charakter energie ,která se skrývá v předmětu. Ve skutečnosti není vnímání těchto věcí zase až tak neobvyklé. V určité míře je druhým zrakem nadán každý a v naší společnosti je tato schopnost rozvinuta zvláště u malých dětí. S tím jak rosteme a slyšíme neustále někoho říkat věty typu :" to se ti jenom něco zdálo ,nevymýšlej si tolik" apod. naučíme se autocenzuře a automaticky pak řadíme neobvyklé vjemy do kategorie zrakových ,sluchových ,či jiných klamů. Mám za to ,že není ani tak nutné o druhý zrak usilovat ,jako spíš se mu otevřít. Otevřete-li se prostým nenásilným způsobem tomu ,že je možné vnímat i "věci pod povrchem" zjistíte ,že bude vaše citlivost postupně zcela přirozeně zrát. Nikdo není hned mistrem a přílišný chvat je spíše na škodu. Ten kdo chce všechno hned ,stává se často obětí sebeklamu. V horlivém usilování je často křeč. Každý jste už určitě někdy zažil setkání s esoterickým maniakem ,jehož vnitřní stav hraničí s duševní chorobou. Důležité je v těchto věcech zachovávat klid z každé vize hned nejančit ,ale zároveň ji hned také neodhodit jako nesmysl. Sám se stále učím ,pozoruji svět kolem sebe a nechávám k sobě věci přicházet a zase odcházet. Co se týče druhého zraku rozhodně nejsem žádným mistrem ,který by mohl někoho učit ,ale nějaké zkušenosti mám a dostal jsem chuť se s vámi o ně podělit.
Možná si vzpomínáte jak jsem se v článku Duchové zemřelých zmiňoval o stínech s obrysy postav ,které občas vídám chodit po chodbách našeho důchoďáku při nočních službách. Aniž bych o to jakkoli usiloval moje vnímání těchto ,dnes už říkám opravdu duchů ,se od té doby hodně zostřilo. Při prvních zážitcích to byly skutečně pouze stíny letmo zahlednuté periférním viděním. Tehdy jsem si opravdu myslel ,že je to s největší pravděpodobností zrakový klam vyvolaný únavou a šerem. Později jsem však začal rozpoznávat ve stínech i detaily jako : velikost postavy ,účes ,oděv nebo alespoň část oděvu a pohlaví. Dnes prostě vím jestli ten stín přede mnou je muž nebo žena ,co má na sobě a další věci. Nepotkávám je už pouze v práci ,ale také občas na jiných místech a někdy dokonce za denního světla. Nikterak je nevyhledávám ani nevyvolávám a když je zahlédnu jsem vždycky víceméně překvapen. Možná se ptáte jestli se bojím. Nebojím. Ty postavy po mě nic nechtějí ,jdou za svým ,pro mě neznámým cílem a zdá se ,že mě snad ani nevnímají. Já nechci nic po nich a oni nic po mě. Nechávám tomu volný průběh a s otevřeností očekávám jak se to bude vyvíjet dál.
Další věcí ,která se ve mě postupně rozvíjí je vnímání aury ,nebo chcete-li energetického pole předmětů a organizmů. Ani v této oblasti nejsem žádný odborník a nedokážu tak jako jiní podle aury diagnostikovat ,lidské nálady ,nemoci apod. Auru vidím vždycky jenom jednobarevně ,nikdy ne tak pestrou jak to znám z knih a obrázků. Nejčastěji ji vidím v bílé ,modré ,nebo zelené barvě. Lépe ji vnímám u stojících lidí ,nebo předmětů které se nepohybují. U zvířat a lidí v pohybu s tím mám trochu problém. Ideální jsou stromy ,tam vnímám auru naprosto zřetelně.
Energetická pole vnímám často i hmatem. To mi jde možná ze všeho nejlíp. Někdy se nemusím předmětu ani přímo dotknout ,stačí držet ruku jen několik centimetrů nad ním a už cítím chvění ,brnění ,chlad či teplo. Energii předmětů často vnímají i lidé ,kteří ,jak se říká na tyhle věci nevěří. Hodně lidí má zkušenost s tím ,že si koupí třeba šperk nebo přívěsek ,který se jim líbí ,ale nemohou ho pak nosit. Po krátkém nošení totiž zjistí ,že když ho mají trpí určitým pocitem nepohody ,podrážděnosti atd. a tak ho raději odloží někam do krabičky a už ho nenosí. Často je to záležitost naprosto intuitivní a vůbec nesouvisí s nějakým vědomým diagnostikováním energií.
Mám zkušenost i se sluchovými vjemy. Léta jezdíme se skauty na jedno tajné místo v lesích u Lužnice. Jedná se o takový přírodní camp s ohništěm a dřevěnými lavicemi u potoka. Mnohokrát se mi na tomto místě stalo ,že jsem slyšel z potoka hlasy. Nevím co říkají ale znějí skutečně jako lidské. V noci jsem si už kolikrát myslel ,že slyším vzdálený hovor někoho ,kdo do campu přichází ,ale pak jsem si uvědomil ,že to je něco jiného. Když jsem se s tím jednou svěřil Marušce překvapila mě tím ,že prý ty hlasy slýchává také. Když jsme to spolu rozebírali napadlo nás ,jestli to nemůže mít souvislost s tím ,že lesy kolem Lužnice jsou v těchto místech plné Halštatských a Slovanských mohyl. Kdo ví? Jisté je ,že ten potok mluví.
Hovořil jsem na začátku i o vjemech čichových. Taky v této oblasti mám pár zkušeností. Mnohokrát jsem například na různých místech ,kde to nebylo možné cítil klasické kostelní kadidlo. Co to znamená? Nevím.
Na téma vnímání neobvyklé reality by se toho dalo napsat ještě hodně ,ale stejně se mi zdá ,že jsem to s délkou článku tentokrát nějak přehnal ,tak raději končím a třeba zase někdy jindy.


Naše rodinné típí u potoka ,který umí mluvit.


Slovanská mohyla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wu Wu | Web | 19. března 2010 v 22:57 | Reagovat

Fascinující. Identifikoval jsi dobu, kdy se u Tebe vnímání začalo objevovat? Souvisí to s pohanstvím? Nebo s Tvou prací? Nebo vnímáš víc od malička?

2 Miky Miky | E-mail | 20. března 2010 v 7:11 | Reagovat

[1]: Možná to zas až tak fascinující není. Tobě se Wu nikdy nic podobného nestalo? Já myslím ,že se to stává mnoha lidem ,většina však nad těmi zážitky mávne nakonec rukou a řekne si ,že se jim něco zdálo ,že se spletli apod. Zostřovat se to začíná ve chvíli ,kdy si připustíš ,že by to mohlo být víc než jen klam.
K tvé otázce - neobvyklé zrakové vjemy jsem si začal uvědomovat někdy kolem puberty ,čichové jsem intenzivně vnímal v době mezi 16-20 rokem ,dnes už méně často ,duchy vídám až teď co pracuju v DD. ;-)  :-) O pohanství se zajímám zhruba tak 10 let.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama