NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

FOOLS CROW - MOUDROST A SÍLA , Thomas E. Mails

11. dubna 2010 v 19:42 | Miky |  KNIHOVNIČKA
Fools Crow
Frank Fools Crow (Bláznivá Vrána) se narodil v roce 1890 a většinu svého takřka stoletého života byl Lakotským medicinmanem a svatým mužem. Mezi svými lidmi byl Fools Crow považován za jednoho z mála nedotknutelných (tj. nikdo nepochyboval o autenticitě jeho života a učení). Autor knihy ,Luteránský pastor Thomas E. Mails se s Frankem Foolsem Crowem ,dobře znal. Starý medicinman měl k Thomasovi Mailsovi důvěru a proto si ho zvolil jako svého životopisce. Byl přesvědčen ,že síla a způsoby mu byly dány proto ,aby je předal dál a Thomas Mails se stal jeho prostředníkem k tomu ,aby se jeho znalosti zachovaly pro další generace.
Kniha Fools Crow - moudrost a síla je vzácná především tím ,že skutečně nahlíží pod pokličku medicínských a rituálních způsobů ,které tento indiánský světec používal. Kromě velmi osobních věcí ,jako je např. přesné znění jemu zjevených léčivých písní ,prozrazuje Fools Crow v této knize o svých šamanských postupech takřka všechno. Toto poodhalení roušky tajemna na mě působilo osvobozujícím dojmem. Uvědomil jsem si totiž ,že způsoby používané Foolsem Crowem a způsoby používané novodobými evropskými čarodějnicemi jsou si v mnohém podobné. Vždycky jsem měl tak trochu pocit že to ,
Fools Crow
co dělají indiánští ,sibiřští ,aboriginští a další šamani přírodních národů ,je o třídu výš ,než to ,co s naší přerušenou tradicí děláme my Evropané. Při čtení Mailsovi knihy mi však došlo ,že děláme vlastně to samé a jediné rozdíly mohou být v nasazení a opravdovosti ,se kterou se rituály ,léčení a duchovní cvičení provádí. Fools Crow v knize říká : "Každý ,kdo chce žít život jako já ,může dělat věci jako já." Zní to docela jednoduše ,ale vezmeme-li v úvahu ,že Fools Crow věnoval modlitbě 3 až 6 hodin denně ,často se postil a odříkal si ,jistě to naše nadšení poněkud zmírní. Z učení Bláznivé Vrány vyplývá ,že je v těchto věcech přímá úměra. Čím více jsme ochotni dát ,tím více potom dostáváme. Ne všichni se jistě cítíme předurčeni k dráze velkého medicinmana ,všichni ale můžeme usilovat v životě o posvátnou rovnováhu a o vyšší citlivost pro věci mimo viditelnou realitu. A způsoby jakými tyto věci ve svém životě rozvíjel Fools Crow jsou skutečně velmi podobné těm ,které se učí čarodějové a čarodějnice u nás. Fools Crow například doporučuje prohlubovat svůj vztah k veškerému stvoření tzv.metodou "stávání se" ,tj. meditací ,při které se ztotožňujeme s povahou a vlastnostmi zkoumané věci. Tato meditace je dobře známá i nám čarodějům starého kontinentu. Podobně jako Fools Crow také pracujeme s posvátným kruhem ,silami čtyřech směrů a opíráme se o pomoc Matky země a Velkého Ducha. Podobně jako Fools Crow se snažíme rozvíjet a používat své vizualizační schopnosti a jasnozřivost. Podobně ,jako Fools Crow používáme pro zvýšení vnímavosti křemenné krystaly ,a těch podobností by šlo vyjmenovat ještě daleko víc. Paradoxně by se dalo říci ,že čím více jsem se během četby dozvídal o tradičních spirituálních metodách Lakotských indiánů ,tím více jsem byl hrdý na naše vlastní tradice.


.

Fools Crow ,často používal pro zvýšení koncentrace pásku ,nebo kapuci kterou si zakrýval oči ,mnoho našich čarodějnic používá ze stejného důvodu kápi svého pláště ,kterou si přetáhné přes obličej.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama