NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

SÍLA STROMŮ

21. dubna 2010 v 18:40 | Miky |  ZAMYŠLENÍ
Dub (Prčice)

Stáli jsme s Maruškou před krásnou staletou lípou a obdivovali její silný kmen a nádhernou rozložitou korunu.
"Taky bych chtěla vidět u stromů auru.",navázala Maruška na náš nedávný hovor o tom jak vidím energii stromů jako světelnou záři kolem jejich kmenů a větví.
"Není to těžké" říkám "Zkus se koukat spíš na okraje větví ,než přímo do koruny."
"Nevidím nic ,ale cítím ji."
Přikývl jsem. "Možná je to tím ,že při svých rituálech cvičím vizualizaci ,naučil jsem se to ,co cítím ,zároveň vidět." Teď zase přikývla Maruška.

Všiml jsem si ,že struktura síly ,která ze stromu vyzařuje do značné míry odpovídá struktuře jeho větví. Bříza je například krásný jemný strom ,její větve jsou jako vlasy vlající ve větru. Energie ,kterou z břízy cítím je právě taková. Je jako vlnky na vodní hladině ,jako stuhy se kterými si pohrává vánek a zrovna tak i vypadá. Je jemná jako pohlazení ,chladivá jako doušek vody ze studánky.
Energie dubu se oproti tomu klikatí jako elektrické výboje. Zadíváte-li se na pokroucený kmen a klikaté větve starého dubu vidíte zároveň "sukovitou" energii ,která je jeho podstatou a která ho utvářela. Dokonce i listy dubu mají vlnkovitě pokroucené okraje. Energie dubu je rozvážná ,stálá a neuvěřitelně mocná.
Není ale bříza ,jako bříza a není dub ,jako dub. Základní energetický vzorec je sice u jednotlivých druhů stromů stejný ,ale každý jedinec je osobnost se svými zvláštnostmi. Podobně jako u nás lidí ,utváří i u stromů do značné míry jejich osobnost jejich stáří ,místo ,kde vyrůstají ,to jestli stojí osaměle ,nebo ve skupině jiných stromů apod.
Kudy chodím ,tudy pozoruji stromy. I když se při cestě s někým bavím ,můj zrak pořád pátravě běhá po korunách stromů ve snaze zahlédnout jejich energii a jejich ducha. Toto jarní období ,kdy se stromy probouzí ze zimního spánku ,ale nemají ještě koruny zakryté závojem listí ,je k tomu obzvlášť vhodné.
Připojil jsem k tomuto krátkému článku několik fotografií do nichž jsem neumělou rukou a počítačovou myší dokreslil linie naznačující vibrace ,které z daných druhů stromů cítím.

Bříza
BŘÍZA

Dub
DUB

Jasan
JASAN

Olše
OLŠE
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Blé Blé | 23. dubna 2010 v 15:37 | Reagovat

hrozně ráda chodím do lesa.jdu zvednu hlavu koukám na horu rozhlížím se vidím všechny ty větve..krása mám dokonce i takovej svuj strom tam vždycky sedávám... :)

2 Jája Jája | Web | 29. dubna 2010 v 20:28 | Reagovat

To jsi krásně napsal a namaloval... zkusím taky pokoukat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama