NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

KELTSKÁ WICCA

21. května 2010 v 8:26 | Miky |  POHANSKÉ SMĚRY A TRADICE
Název Keltská Wicca bývá užíván v souvislosti s několika současnými pohanskými tradicemi ,které kombinují tradiční systém Gardnerovské Wiccy s prvky keltského pohanství. Základní struktura Keltské Wiccy a její teologie a rituály jsou podobné jako u Gardnerovců a jiných wiccanských tradic. Narozdíl od ostatních se ale Keltská Wicca snaží vycházet pouze z keltské mytologie a pracuje výhradně s božstvy keltského panteonu. Kromě kola roku s osmi tradičními wiccanskými svátky pracuje Keltská Wicca také s keltským lunárním kalendářem ,který je postaven na třinácti měsících z nichž každý nese název podle nějaké rostliny či stromu.
Základní filosofií Keltské Wiccy je ,že magie není oddělena od všedního života ,nýbrž prostupuje vším a je přítomna v každém našem konání. Keltský Wiccan provádí magii nejen v kruhu před oltářem ,ale také když vaří ,když se obléká a provádí jakoukoli běžnou denní činnost. Během těchto činností uplatňuje Keltský Wiccan používání tzv.mocných čísel ,kterými jsou 3, 5, 7, 9 a 13. Tato čísla používá při vytváření šperků ,při vaření ,malování ,psaní poezie ,prostě při všem co dělá.
Stoupenci Keltské Wiccy říkají ,že jejich tradice není učením na jeden rok ,ale je to celoživotní cesta při níž se čerpá z moudrosti přírody a bezedné studnice keltských lidových tradic.


Wicca


Zdroje :
Wikipedie a http://www.askrosearidne.com/editorials/celtic-wicca-a-unique-path.html
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lord Liac Lord Liac | Web | 14. srpna 2011 v 12:34 | Reagovat

zajímavé. docela mě to zaujalo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama