NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

INDIÁNSKÝ LÉČITEL - Bobby Grizzlybear Lake

5. června 2010 v 14:05 | Miky |  KNIHOVNIČKA
Indiánský léčitel
Indiáni a jejich spiritualita jsou mojí "starou láskou." Kdysi jsem se dokonce domníval že by duchovní stezka rudého muže mohla být pro mě tou pravou cestou. Brzy jsem ale zjistil ,že indiánská víra je z velké části postavena na úctě k předkům a vztahuje se ke konkrétním místům síly v krajině ,kde indiáni žijí. Mnohá z těchto míst jsou přímo spojena s legendami a mýty indiánských kmenů. Došlo mi ,že nejlépe budu následovat indiánskou stezku ,paradoxně tím ,že ji opustím ,obrátím se k vlastním předkům a objevím posvátná místa svého vlastního lidu. A přesně to jsem pak také udělal. Přesto jsou mi indiánská spiritualita ,moudrost i humor stále blízké a rád se podívám na každý film a přečtu si každou knihu ,která o těchto věcech pojednává.
Jednou z nich je kniha Indiánský léčitel ,kterou napsal Bobby Grizzlybear Lake ,který prošel šamanským výcvikem u dvanácti různých indiánských medicinmanů. Knihu už asi nikde nekoupíte ,vyšla u Votobie už v roce 1996. Od té doby jsem jí četl asi třikrát a pokaždé mě něčím novým inspiruje. Bobby v knize barvitě popisuje části svého výcviku. Některé jeho zkušenosti jsou v pravdě dramatické a pro evropského skeptika jen těžko uvěřitelné. Najdete v ní i popis některých příkladů z Bobbyho léčitelské praxe. Celou knihou se jako červená nit line stále znovu varování před laciným a povrchním přístupem k duchovním věcem a apel na to ,že cesta léčitele vyžaduje od člověka často obět a utrpení. Bobby přímo
Bobby Grizzlybear Lake
říká : "Všechny lidské bytosti mají přirozenou touhu spojit se s vesmírem. Všechny lidské bytosti mají univerzální právo komunikovat se stvořením a s Velkým Tvůrcem. Naneštěstí zřídkakdy učiní oběť ,které je k využití tohoto práva zapotřebí. Než by šly k němu ,očekávají že přijde za nimi prostřednictvím falešných ,člověkem vytvořených církví nebo něčeho podobného. Potom se chodí v neděli posadit do kostela v galantních šatech ,se znečištěnou myslí ,špinavým tělem ,otrávenou duší a čekají na Tvůrce ,že se zastaví v jejich Cadillacu a všem jim požehná." Skoro si říkám ,že by tato kniha mohla být povinou literaturou pro všechny ty naše rádoby šamany a léčitelé ,kteří v sobě objevili úžasné schopnosti po přečtení jedné knihy ,nebo absolvování nějaké super přednášky.
Ty z vás ,kdo se ke knize přeci jen nějak dostanou čeká mnoho zajímavých informací o snech a vizích ,symbolech a znameních ,místech síly a léčitelských obřadech. Kniha je napsaná svižným stylem se smyslem pro dramatičnost ,takže vám mohu slíbit ,že nudit se určitě nebudete.

Chimney Rock
Posvátná hora Chimney Rock na které získal Bobby sílu medvěda Grizzlyho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama