NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

MAGICKÝ HERBÁŘ - úvod

9. června 2010 v 17:37 | Miky |  ÚVODY DO RUBRIK
Magický herbář


V této rubrice se tak trochu dotýkám jedné z tradičních čarodějnických disciplín a totiž BYLINÁŘSTVÍ. V článcích se zmiňuji o některých zajímavých bylinách a jejich využití v léčitelství ,ale také při rituálech a magii. Není mým cílem podat v článcích vyčerpávající popis látek ,které bylina obsahuje ,ani účinků ,které rostlina má. K tomuto účelu lépe poslouží odborná bylinkářská literatura ,které je na našem trhu dostatek. Mým cílem je spíše se podělit o nějakou konkrétní zkušenost ,kterou s danou rostlinou mám a přidat sem tam nějakou informaci o jejím možném magickém využití.
Ačkoli mnoho bylinek znám a některé z nich mám odzkoušené ,v žádném případě se nepovažuji za nějakého odborníka. Stát se skutečným bylinkářem vyžaduje léta studia a experimentování a také notnou dávku intuice. Každý z nás je totiž individualita a může reagovat na léčbu stejnou rostlinou jinak ,než ti druzí. Některé byliny učinkují okamžitě ,jiné je nutné užívat jako klasické léky několikrát denně po určitý čas ,než zaberou. Bylinkář ,nebo bylinková čarodějnice musí dobře vědět jak vytvářet bylinné směsi a jak se jednotlivé rostliny navzájem ovlivňují. Pevně věřím ,že kvalitu léčby ovlivňuje i přístup ,který léčitel ,nebo pacient k rostlině zaujímá. Mnoho čarodějnic a šamanů shodně potvrzuje ,že respekt ke sbírané bylině projevený modlitbou a symbolickým darem ,její účinky mnohonásobně zvyšuje. Moje žena Maruška promlouvá k bylinám nejen při jejich sběru ,ale i během vlastní přípravy čajů ,mastí apod. Příprava čaje tak má pevný záměr a stává se obřadem a čarováním. Já to dělám také ,ale Maruščiným čajům věřím víc. Maruška má prostě bylinkaření nějak v krvi. Indiánský léčitel Bobby Grizzlybear k tomu říká :
"Rostliny a byliny mají na této zemi zvláštní místo ,účel a funkci. Abychom byli při léčení efektivní ,musíme jako lidské bytosti začít uznávat fakt ,že v léčebném procesu je třeba používat rostlin celých ,tj. - jejich duchovních vlastností s vlastnostmi fyzickými. Rostliny jsou živé ,a když je sbíráme s modlitbou a najímáme si je k vykonání nějaké práce prostřednictvím rituální dohody a omluvy ,poskytnou navíc nemocnému člověku životní energii. Fyzická část rostliny účinkuje na fyzické tělo pacienta a duchovní esence rostliny účinkuje na duchovní bytost člověka. Tak je mezi rostlinami a lidmi harmonický vztah."


Čarování s bylinkami

Články z rubriky Magický herbář zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 10. června 2010 v 21:08 | Reagovat

Ano,bylinky jsou vzácné dary matky Přírody,je dobře,že se znovu dostávají do popředí zájmu.Já zrovna kurýruju můj kašel podbělem a majoránkou :-D

2 Miky Miky | E-mail | Web | 10. června 2010 v 21:22 | Reagovat

[1]: A funguje to? Můžu poprosit o recept? :-)

3 Skeeve Skeeve | E-mail | Web | 11. června 2010 v 17:33 | Reagovat

A to je jedna z mnoha a mnoha věcí, proč si vás cením - Tebe, i Lady Roveny. Nesete v sobě moudrost předků a nenecháte staré obyčeje a zvyky uhasnou a padnout v zapomnění... :-) Navíc vaše herbáře rád pročítám a snažím si mnohé odnést.

4 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 11. června 2010 v 19:18 | Reagovat

Z těchto bylinek dělám čajíky,takže jednoduchá záležitost,tedy z každé zvlášť :-) Jinak se mi taky osvědčuje oslazená šťáva z cibule. Ta pomáhala i mým dětem, když byly malé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama