NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

O CHLÍSTOVSKÝCH MENHIRECH A MÍSTECH ,KTERÁ CHTĚJÍ PATŘIT SAMA SOBĚ

25. června 2010 v 15:59 | Miky |  ZAMYŠLENÍ
Tímto článkem bych se rád ještě jednou vrátil k menhirům u Chlístova. Po zveřejnění reportáže z tohoto místa se ozvalo několik lidí s tím ,že jim bylo během prohlížení obrázků a videa v článku divně. Zdenka "Ren" napsala do komentáře že jí brnělo celé tělo ,jiné čtenářce mého blogu se prý udělalo fyzicky tak špatně ,že nemohla dopsat komentář a moje manželka hned po prvním shlédnutí obrázků prohlásila ,že to místo je negativní (což jsem jí vymlouval). Podobně se ale ve svém článku na http://menhiry.mysteria.cz vyjádřil také David Trambta ,který řekl : "Samotné seskupení menhirů na mne působí pozitivně, zatímco okolní temný les má dost negativní energii." Zajímavé bylo také to ,co mi řekla kolegyně z práce ,která mě potkala v Nadějkově na autobusové zastávce ,když jsem se z výletu za menhiry vracel. Byla prý u Chlístovských menhirů ,kdysi také a když si je potom na památku fotila ,měla prý vtíravý pocit ,že by to dělat neměla. Ptal jsem se proč. Pokrčila rameny a řekla že neví ,ale myslí si ,že by se ty kameny fotit neměly.
Já osobně jsem to u menhirů neprožíval nijak drasticky a rozhodně jsem se tam nebál ,nebo tak něco ,ale můj starý trampský instinkt mi říkal ,že na přenocování ,nebo dlouhodobý pobyt to tu není. Je tu prostě málo slunečního světla a dost vlhko. Zdejší tichá a odlehlá atmosféra jakoby říkala ,že to místo patří samo sobě a netouží po vyrušování.
Co se to tedy u menhirů v Chlístově děje? A proč pouhé sledování obrázků odtud působí u některých lidí takové reakce? Je to snad místo prokleté ,nebo hlídané zlými duchy? Ne ,nemyslím si to. Druidka Emma Restall Orr říká ,že přírodní svatyně jsou dvojího druhu. Jedny se k vám jakoby natahují a touží po sdílení a spolupráci s vámi a jiné zas chtějí uchovat svůj klid a proti jakémukoli narušení zvenčí protestují. Ta první místa můžete zdobit modlitebními vlaječkami a upravovat jejich okolí ,ta druhá je lépe nechat s úctou tak ,jak jsou. Není v tom zloba ,nebo dokonce zlomyslnost místních duchů ,žádnou "černou" magii v tom nehledejte. Jsou prostě jen určitá místa jejichž energie se s tou lidskou tak docela nesnáší. Chlístovské menhiry budou právě jedním z takových míst. Můžeme je navštívit a s respektem u nich pobýt ,můžeme se například i opřít zády o oblý kámen a čerpat jeho uklidňující energii ,neměli bychom však toto místo jakkoli znásilňovat. Chápu už docela dobře výzvu Falky ze stránek http://druidova.mysteria.cz ,kterou si nyní dovolím ocitovat : "Závěrem bych vás chtěla poprosit, abyste na Chlístov nechodili ani s detektory, ani se svíčkami, co všude kapou vosk, ani v kutnách a jiných divných oblečcích. Pokud se tam budete chtít tiše pomodlit, nikdo vám bránit nebude. Ale uvědomte si, prosím, že znalost slova menhir vám nedává právo na této lokalitě cokoliv měnit, kopat, stavět, a tak podobně. Berte to třeba jako kulturní památku. Vše, co si přinesete, si odneste s sebou. Mohu vám zaručit, že si s sebou navíc odnesete nezapomenutelné dojmy."
Negativní reakce ,které u sebe zaznamenali někteří čtenáři mého článku o menhirech jsou pro mě důkazem ,že i pouhé prohlížení obrázků z tohoto místa si žádá jakési vnitřní naladění a úctu k této svatyni. Je to podivuhodné a můj respekt k tomuto místu na základě těchto nových zkušeností ještě vzrostl.


Chlístov
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LucyVeru LucyVeru | Web | 25. června 2010 v 16:00 | Reagovat

Ahoj! Máš krásný dess:-) Nechceš se přihlásit do sonb? Dyštak tady :http://lucyveru.blog.cz/1006/son-b-prihlaska  pokud se přihlásíš, tak držím palečky:)

2 Myškyn Myškyn | Web | 25. června 2010 v 16:02 | Reagovat

zajímavý článek :)

3 Jarka Jarka | Web | 25. června 2010 v 19:57 | Reagovat

Na ten článek si dobře pamatuji, na videu šly zajímavé obrázky, ptáčci v lese zpívali na plné pecky a mě u toho bolela hlava víc a víc, až jsem se musela zvednout a odejít od PC. Dnes je to v pohodě. :-)
Přeji ti hezký večer, Miky. :-)

4 Jája Jája | Web | 29. června 2010 v 1:23 | Reagovat

Ony to hodně dělají ty buky... mám podobné místo na chalupě, v lese, na jednom místě v kopci jednoho vrcholu, kde jsou pozůstatky starého hrádečku z 13. století, samej buk a kámen a mech a kapradí, tak na tom jednom místě v lese jsem odjakživa už jako dítě cítila stísněnost, úzkost, možná i strach... a vždycky jsem odtamtud rychle zdrhala... až v dospělosti jsem se dozvěděla, že tam je "brána", že tam mizej lidi... jó, buky a kameny :-D

5 Miky Miky | E-mail | Web | 29. června 2010 v 10:39 | Reagovat

[4]: Pozoruhodná podobnost - stráň ,kameny ,buky. Bude v tom ale asi ještě víc ,znám i "buková" místa naprosto vlídná a pozitivní.

6 Jája Jája | 8. července 2010 v 22:51 | Reagovat

[5]: Ano, taky znám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama