NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

SIRONA KNIGHT

26. června 2010 v 17:41 | Miky |  GALERIE OSOBNOSTÍ
Sirona Knight


Dalším člověkem ,kterého bych rád představil v rubrice Galerie osobností je Sirona Knight. Sirona je jedním z vlivných hlasů současné Americké pohanské scény. Je autorkou řady knih o pohanství a Wicce, z nichž nejznámějšími jsou Witch Like Me, Wiccan Spell a Day a Wiccan Spell a Night, Empowering Your Life with a spoluautorkou tarotové sady Shapeshifter.
Oba její rodiče byli vysokoškolskými profesory. Matka byla jazykovědkyní a otec historik a antropolog. Příklad rodičů přiměl Sironu zajímat se o mnohé složité věci již ve velice ranném věku. Sirona byla fascinována zejména vším metafyzickým ,tajemným a také starověkou historií lidstva. Velmi ji ovlivnila i římskokatolická zbožnost její babičky. Když bylo Sironě 15 let zakoupila si svojí první sadu tarotových karet a začala studovat jejich výklad. Na vysoké škole studovala psychologii a filozofii a navštěvovala semináře srovnávacích studií náboženství.
Po vysoké škole se Sirona stala Hypnoterapeutkou a dále se věnovala studiu v oblasti možností rozvoje lidské mysli. V té době se v San Jose v Kalifornii setkala s mimořádným mužem Marcelem Vogelem. Marcel byl vynálezcem a vědeckým pracovníkem v IBM a zároveň velmi schopným krystalovým léčitelem. Pro Sironu se stal Macel jejím prvním učitelem v oblasti léčitelství a magie.
Později se Sirona Knight začala učit keltskému druidismu u jedné pohanské skupiny ze severní Kalifornie a stala se velekněžkou Gywddonické Druidské tradice. Sirona je ale velmi svobodomyslná a druidismus v jejím pojetí je kombinací Druidských a Wiccanských principů s důrazem na keltskou spiritualitu. Kromě toho Sirona také praktikuje tzv. keltský šamanismus a pracuje se zvířecími pomocníky a přírodními duchy. Zkušenosti ,které Sirona nasbírala během mnoha let praktikování rozličných magických disciplín ,zůročila při psaní svých knih ,které jsou pohanskou veřejností vysoce hodnoceny.
Sirona dnes žije a pracuje v Sierra Foothills v severní Kalifornii. Nejraději tráví svůj čas v horách ,v přírodě , u potoků ve stínu stromů. Příroda ,její poznávání a komunikace s jejími duchy patří k základům Sironiny duchovní praxe.


tarot
Tarotová sada Shapeshifter na které Sirona spolupracovala s D.J.Conwayovou.


Zdroje : Wikipedie , http://www.lipstickmystic.com/interviews/sirona-knight.html ,a další.
Obrázek nad článkem : Wiccan wisdomkeepers /Sally Griffyn.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 28. června 2010 v 15:05 | Reagovat

Zdravím. To je zajímavý životopis. Mimochodem taroty jsou velice významnou součástí magie. Ale to Vy jistě víte. :-)

2 Miky Miky | E-mail | Web | 28. června 2010 v 21:06 | Reagovat

[1]: Ano ,Sirona je určitě zajímavá a mrzí mě ,že jí zatím u nás nic nevyšlo. Nejsem buhužel natolik kovaný v angličtině ,abych mohl číst její knihy v originále.
Tarotové karty jsou fajn a ten kdo k nim přistupuje vážně ,má co studovat na celý život. :-)Mě osobně fascinují nejen jako orákulum ,nebo magický kód ,ale i jednoduše po vizuální stránce ,jako krásné obrázky. ;-)

3 Jája Jája | Web | 29. června 2010 v 0:58 | Reagovat

Nu tedy tyhle kartičky jsou výrazně pěkný :-) tedy aspoň pro mne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama