NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

ALICIA HAMM A MEDICINSKÝ KRUH

7. srpna 2010 v 17:32 | Miky |  JINÉ
Alicia Hamm 2


Pokud nám to počasí dovolí ,tak máme v plánu zapálit zítra na zahradě Hopi oheň ,o kterém už vícekrát psala na svém blogu Jája. Oheň zapalovaný na mnoha místech na světě vždy 1.1 ,2.2. atd. má spojovat všechny lidi ,kteří si přejí mír a zároveň uzdravovat naší Matku Zemi. Podrobnosti si přečtěte u Jáji. Zítra končíme s Maruškou naší dovolenou a tak bude tento oheň i jakousi tečkou za časem oddechu ,který jsme mohli společně prožít.
Než se do nějakého obřadu pustím ,chci vědět o něm ,i o lidech kolem něj co nejvíce. Prošel jsem tedy odkazy a zjistil ,že tradici mírových ohňů kmene Hopi k nám přinesla šamanka ALICIA HAMM ,která následuje duchovní cestu kmenů Lakota a Hopi. Alicia jezdí do ČR
Alicia Hamm 1
pravidelně ,pořádá tu semináře a společně s českými přáteli zde vytvořila už dva kamenné kruhy ,které slouží jako tradiční indiánská medicinská kola. Dnes ráno jsme si s Maruškou udělali čas a vyslechli jsme dokument ve kterém Alicia o medicínském kruhu hovoří. Celé video ,které naleznete zde trvá asi třičtvrtě hodiny ,ale jeho shlédnutí rozhodně není ztráta času. Alicia Hamm na mě v dokumentu působí velice dobře. Věci o kterých hovoří pro mne nejsou úplně neznámé ,neboť s jistou variantou medicínského kruhu (vycházející ovšem spíše z evropských tradic) pracuji už mnoho let. Přesto jsem v Alicině vyprávění našel několik podnětných míst ,která moje vnímání kruhu a posvátných směrů zase o kousek rozšířila. Byla to například skutečnost ,že medicínský kruh nám může posloužit i k rozdělení a utřídění našich znalostí podle směrů ,ze kterých k nám přišly. V dnešní globalizované době bychom asi těžko hledali někoho ,kdo kráčí nějakou duchovní cestou v její čisté původní podobě ,nezasažené vlivy zvenčí. Každý z nás je podoben mozaice skládající se z mnoha vlivů a zkušeností. To není samo o sobě špatné ,ale množství informací které nosíme v hlavě nám může někdy způsobit zmatek. Medicínský kruh nám dává příležitost se ztišit a roztřídit své znalosti podle míst jejich geografického původu. Umění meditovat ,znalosti o čakrách a karmě bych například umístil na východ ,z jihu nám přišla řecká a egyptská mystéria a také africké přírodní kulty včetně woodoo. Západ vnímám jako oblast keltského vlivu a také místo odkud pochází tradiční spiritualita indiánů. Ze severu pochází znalosti germánského seidru a galdru ,runová magie a moudrost laponských šamanů. A tak by se dalo pokračovat dále. Přestože není toto dělení znalostí úplně přesné ,myslím že je to dobrá pomůcka jak si v sobě udělat čas od času trochu pořádek. Uvědomíme-li si odkud naše znalosti pochází ,vzdáváme tím zároveň čest místům a tradicím ,které obohatili náš život.
Medicínské kolo není v naší kultuře žádnou novinkou. Není to žádné exotické zboží uměle roubované na naše tradice. Desítky a stovky kamenných kruhů rozesetých po celé Evropě ,kruhové svatyně starých Slovanů i čarovné kruhy středověkých mágů a čarodějnic dělené na čtvrti pod vládou živlů dokládají ,že to ,co učí Alicia Hamm se od učení našich předků příliš neliší.
Alicia je mi sympatická. Její seminář asi nikdy nenavštívím ,protože vzít jen tak třiapůl tisíce z našeho rodinného rozpočtu si prostě nemůžu dovolit. Myslím ,že se bez toho také docela dobře obejdu. Rozhodně si ale její práce vážím a jsem vděčný ,že učí naše lidi rozpomenout se na věci ,které byly kdysi dávno součástí odkazu i našich předků.


Medicinské kolo Haluzice
Medicinské kolo v Haluzicích.


Úvodní foto ze stránek : www.openyourheart-festival.de . Další snímky a informace jsem nalezl zde.
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jan Johann Jaroslav Miška Jan Johann Jaroslav Miška | E-mail | 12. března 2012 v 9:56 | Reagovat

Dobrý den. Je obdivuhodné kolik lidí se přiživuje na mayském proroctví. Jedni zachraňují své vyvolené mimozemšťany, další anděly či cestou světla. Jiní vytvářejí medicínské kruhy, které mají uvolňovat negativní energii, jež prý může  mít sílu atomové bomby. Jeden "transformační" vyrobil údajný stařešina kmene Hopiů nedaleko hradu Okoře. Prozkoumal jsem nemalé množství kruhových staveb (třeba např. kromlechů), proto vím, že jsou všechny propojeny s energetickou sítí linií prostupujících zemským povrchem (více záhady.cz). nbudu se dále rozepisovat. Vše potřebné bude uvedeno v knize Bájná prasíla, jenom mohu pesimisty uklidnit tím, že konec světa nebude a optimisty, že nebude ani transformace, jak je o ní už psáno v Bibli, nebo v buddhistických textech. Zdraví JJJMiška
P.S.: Tři samostatné menhirové systémy, založené na mém nadstandartním vnímání energetických linií prasíly, jsem postavil v Keltských šancích nedaleko Sobotky, kde je vytvořen nadmíru vydatný léčivý vyzařovací prostor. ;-)

2 Miky Miky | E-mail | Web | 13. března 2012 v 9:03 | Reagovat

[1]: S tím koncem světa a duchovní transformací to vidím podobně jako Vy. Svět se mění, finanční krize, ropná krize atd. K nějaké transformaci zjevně dochází, s mayským kalendářem to ale podle mě nemá nic společného.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama