NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

GAVIN BONE - wiccan se svobodnou duší

14. srpna 2010 v 16:55 | Miky |  GALERIE OSOBNOSTÍ
Gavin BoneGavin Bone je známým autorem a lektorem v oblasti magie , čarodějnictví a Wiccy a aktivním
Gavin a Janet
organizátorem v neopohanském společenství. Ve spolupráci se Stewartem a Janet Farrarovými významně přispěl k vývoji a rozvoji moderního čarodějnického hnutí.
Gavin se narodil v roce 1964 v anglickém Portsmouth v Hampshire. V dospělosti se stal registrovanou zdravotní sestrou a dále studoval doplňkové léčebné metody, jako např. reflexologii. Zájem o alternativní léčitelství a duchovní záležitosti dovedl Gavina v roce 1986 k zasvěcení do Seax-Wiccy. V té době se Gavin kromě léčitelství začal také intenzivně věnovat runám a šamanismu. O tři roky později ,v roce 1989 se na Pohanském Festivalu Groby u Leicesteru setkal s manželi Farrarovými a navázal s nimi hluboké přátelství ,které postupně přerostlo v jakési skupinové manželství ,uzavřené v roce1993. Když Stewart Farrar v roce 1995 utrpěl mrtvici ,využil Gavin Bone naplno své zdravotní vzdělání a léčitelské schopnosti a vzorně o svého přítele pečoval až do jeho smrti v roce 2000.
Gavin spolupracoval s Farrarovými na knihách "Pohanská cesta" (1995) a "Léčitelské umění" (1999), a také působil jako produkční manažer Farrarovských filmů. Stál také v čele projektu "Pahanské informační sítě", která propojuje pohany v celé Británii a Severním Irsku.
Ačkoli má čarodějnictví ,které Gavin Bone a Janet Fararrová provozují kořeny v Alexandrovské a Saex Wicce a jsou oba čestnými členy několika dalších tradic ,včetně italské Stregy ,dnes už se k žádné známé tradici nehlásí. Došli společně k názoru ,že každý má rozvíjet svou vlatní tradici a vlastní cestu. Legitimita naší pohanské ,nebo wiccanské cesty podle nich nestojí na tom zda jsme byli ,nebo nebyli zasvěceni v nějaké tradiční čarodějnické linii ,ale na našem autentickém vztahu s bohy a přírodními silami. Přestože mají Gavin a Janet i nadále žáky ,snaží se jim být spíše průvodci než učiteli a vedou je k nalezení svého vlastního způsobu práce. Wicca v pojetí Gavina a Janet se stále více přesouvá od způsobů vycházejících ze středověké rituální magie k čistě přírodním praktikám a šamanství.
Přestože jsou Gavin Bone a Janet Farrarová v pohanské komunitě velmi známými a respektovanými osobnostmi ,ozývají se občas hlasy ,které jim vytýkají odklon od některých názorů ,které prezentovali v dříve napsaných knihách. Gavin a Janet vidí posun ve svých názorech ,jako přirozený vývoj a růst a přirovnávají to k známému přírodnímu principu ,který funguje tak ,že co se nerozvíjí ,to zaniká. Neočerňují jiné způsoby wiccanské praxe ,věří v rozmanitost a svobodné vyjádření. Na svých internetových stránkách říkají ,že nepřítelem pohanství není křesťanství ani ,jiné náboženství ,ale fundamentalismus a ten se bohužel objevuje i mezi pohany. Gavin k tomu říká :
" Jedním z problémů mnoha pohanů, je, že byli vychováni v patriarchální náboženské kultuře, která dává důraz na "náboženství knihy" (křesťanství, judaismus a islám). Bohužel mnozí přenesli něco z této kultury i do své pohanské praxe, aniž by si to uvědomovali. Proto někdy vidíme ve Wicce přehnané zdůrazňování významu Knihy stínů ,která se stává jakýmsi "evangeliem". To samé se děje i se zákony. Mnoho wiccannů přikládá zákonům cechu stejný význam jako Desateru přikázání ze Starého zákona ,místo aby byli adaptabilní a používali zdravý rozum."
Cesta kterou kráčí David Bone a Janet Farrarová a kterou oni sami někdy nazývají "progresivní wicca" se mi jeví velice sympatická.


Gavin a JanetČerpáno z Wikipedie ,z http://www.wicca.utvinternet.com/aboutus.htm a dalších zdrojů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama