NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

ARCHEOLOGICKÉ PAMÁTKY - Karel Sklenář a kol.

2. října 2010 v 7:57 | Miky |  KNIHOVNIČKA
Archeologické památky
Knihu ARCHEOLOGICKÉ PAMÁTKY - ČECHY,MORAVA,SLEZSKO jsem kdysi dávno koupil v nějakém stánkovém výprodeji za pár šestáků a dodnes jsem velmi rád ,že jí vlastním. Jedná se vlastně o praktickou turistickou příručku pro ty z nás ,kteří rádi navštěvují místa která jsou nějakým způsobem spjatá s pohanskou minulostí naší země. Jedná se především o zbytky starých hradišť ,o mohylová pohřebiště ,čtyřúhelníkové keltské svatyně ,tzv.obětní kameny ,pravděpodobné menhiry a viklany ,ale i o místa s pozůstatky pravěkého rýžování zlata apod. Kniha obsahuje přehlednou mapku ,abecedně řazený seznam míst i stručný popis o co v té ,které lokalitě jde a jak se na místo dostat. Vzhledem k tomu ,že knížka vyšla už v roce 1993 ,nereflektuje samozřejmě objevy a novinky za posledních 17 let. Nejznámější a nejdůležitější lokality však v knize najdete a věřte ,že jich opravdu není málo.
Vedle podobných knih o památných stromech a o židovských hřbitovech jsou Archeologické památky další publikací ,kterou prolistovávám pokaždé ,dříve než se vypravím na nějaký výlet. Vzhledem k nevelkému formátu knihy mne příručka už i na nejedné cestě doprovázela. Mínusem je ale její lepená vazba ,která bohužel při těchto cestách za mnohé roky užívání už vzala za své. Dnes jsou to už víceméně desky knihy naplněné řadou volných papírů.
Knihu Archeologické památky objevíte dnes už pravděpodobně pouze v nějakém antikvariátě ,pokud se vám to ale podaří tak radím neváhejte a kupte!Ukázky ilustrací z knihy:


val a mohylaHradiště
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anča Anča | Web | 2. října 2010 v 13:34 | Reagovat

no vypadá to moc hezky :-) tohle pradácné období zrovínka púrobíráme v dějepise, takže by se mi kniha celkem šikla...naštěstí v Praze je spousta antikvariátů, kde by ji mohli mít

2 snmhome snmhome | Web | 17. června 2015 v 18:36 | Reagovat

Díval ve špatném jako, je třeba se podívat v normálním. :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama