NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

KELTSKÁ MAGIE - D.J.Conwayová

10. prosince 2010 v 21:23 | Miky |  KNIHOVNIČKA
Keltská magie


KELTSKÁ MAGIE od D.J.Conwayové ,která vyšla v nakladatelství Ivo Železný už v roce 1997 je
jednou z prvních pohanských knih ,které jsem v životě přečetl. Rituály v této knize jsou velmi jednoduché a zároveň šité na míru samostatně praktikujícím. V době ,kdy se mi kniha dostala do rukou zbývalo do českého vydání slavného Cunninghamova díla WICCA : A GUIDE FOR THE SOLITARY PRATITIONER ještě několik let a tak není divu ,že to byla právě Conwayová a její KELTSKÁ MAGIE ,kdo mi byl pomocníkem a průvodcem při mých prvních rituálech.
Praxe keltského pohanství ,kterou autorka v knize popisuje ,není v podstatě ničím jiným než Keltskou wiccou. Od eklektické wiccy kterou popisuje například již zmíněný Cunningham se keltská magie paní Conwayové liší jenom několika detaily jako jsou například barvy živlových svící a zaměřením na panteon keltských bohů. A jsou to právě keltští bohové a bohyně jejichž charakteristikám je věnována podstatná část knihy. Ve zbytku pak najdeme popis vzorových rituálů ,návody na několik kouzel a praktické tabulky magických bylin ,kuřidel apod. Útlá kniha D.J.Conwayové není ničím zvlášť objevná a to ,co v ní najdete ,naleznete v různých obměnách i v mnoha dalších knihách tohoto typu. Přesto mám tuto knížku rád a mé rituály se dodnes do značné míry podobají těm ,které jsou v knize popsané.
.
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Noira Noira | Web | 13. prosince 2010 v 11:03 | Reagovat

Moje první kniha. Moc ráda na ni vzpomínám :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama