NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

MAGICKÉ PRÁŠKY

18. ledna 2011 v 11:13 | Miky |  KNIHA STÍNŮ
Hmoždíře a byliny

Magické prášky jsou hojně používány ve Woodoo ,Hoodoo ,Santerii a dalších kultech afrokaribského ,nebo přímo afrického původu. S oblibou je používá ,ale i čím dál více evropských a amerických čarodějnic a čarodějů a tak je dnes naleznete v sortimentu většiny našich magických a čarodějnických obchůdků ,např. zde.
Magický prášek je ve své podstatě směs bylin a dalších ingrediencí ,nabitých k určitému magickému účelu. Pomocí magického prášku můžete například posílit hranice svého posvátného kruhu ,posvětit jím ,nebo očarovat předměty, použít ho jako obětinu ,nebo kadidlo ,popřípadě jím očarovat nějakého člověka. Afričtí čarodějové rádi sypají prášky ,na místa kudy bude daná osoba procházet ,na židli kam si sedne apod. Ing. Jaroslav Mareš ,který procestoval půlku světa například vzpomíná ,jak jemu a jeho přátelům nasypal černošský šaman očarovaný prášek na sedačky ,během jejich návštěvy svatyně Džu-džu v pohoří Nimba. Spisovatelovi dva přátelé si prášku nevšimli a pohodlně se usadili. Mareš ,jako vedoucí výpravy zůstal stát a zeptal se čaroděje ,co má ten prášek na sedačce znamenat. "Jste ve svatyni Džu-džu. Když se rozejdeme v dobrém ,zase tebe a tvé přátelé odčaruji." zněla odpověď. Tím ,že čaroděj usadil své hosty na magický prášek ,si vlastně jistil svou bezpečnost a nevyzrazení tajemství místa ,kde se svatyně ukrývá.
U prášků ,podobně jako u jiných magických pomůcek platí ,že je nejlepší ,když si je vyrobíme
magický prášek
sami. U koupených prášků zpravidla nevíme ,kdo a jakým způsobem je vyráběl a neznáme všechny přísady ani jejich kvalitu. Pokud znáte čarodějku ,které plně důvěřujete ,pak prosím ,jinak bych ale volil metodu samovýroby.
Pokud nevíte z čeho prášek vyrobit ,pak vězte že přísadou může být takřka cokoli ,co lze nadrtit. Mezi nejdůležitější a nejpoužívanější ingredience patří :

1) BYLINY. Byliny ,nebo jejich části (kořeny ,květy ,plody ,listy ,kůra stromů apod.) tvoří naprostý základ prášků. Na rozdíl od léčivých čajů ,tinktur apod. ,zde využíváme výhradně magických vlastností daných bylin. Obsah ,vitamínů ,minerálů atd. v bylinách je u magických prášků nepodstatný. Magické vlastnosti bylin musíte buď znát ,nebo je vyhledat v příslušné literatuře. Přidáte-li ,ale do směsi jmelí ,obvykle tím nic nezkazíte. Jmelí je v keltsko-germánských oblastech považováno za "posilovač" ,který umocňuje účinnost podobných magických směsí.
2) ZVÍŘECÍ INGREDIENCE. Součástí magických prášků mohou být drtě pocházející z mušlí a ulit živočichů ,ze zvířecích kostí ,zubů ,drápů ,srsti ,či peří. Zde bych byl ale opatrný ,protože drcení například liščích zubů ,by mohlo být zvířecím duchem vnímáno jako urážka. Osobně bych se těmto věcem raději vyhnul ,nebo použil jenom tu srst ,prachové peří apod.
3) PRACH A ŠPÍNA. Zajímavou ,ale dost obvyklou součástí afrokaribských magických prášků je prach nasbíraný na místech ,jako jsou soudy ,vězení ,školy ,nemocnice ,banky apod. Prach nasbíraný na těchto místech v sobě nese energie těchto institucí a může vám tak ve vašem magickém záměru dobře pomoci. Podobnými přísadami jsou také například seškrábaný rez z kovových předmětů ,kovové piliny ,popel ,nebo půda ze hřbitovů a posvátných míst.
4) ESENCIÁLNÍ OLEJE. Důležitou součástí některých prášků je vůně ,která se dá podpořit i několika kapkami přírodních esenciálních olejů.
5) DRAHOKAMY. Tuto přísadu uvádím pouze protože vím ,že se také používá. Sám si ale nedovedu představit ,že bych drtil na prach například opály ,či křišťál. To je mi prostě proti srsti a vidím v tom trochu barbarství a neúctu ke kamenům ,někdo to ale zřejmě vnímá jinak ,třeba jako návrat minerálních látek zpátky zemi ,nevím.
6) ZVLÁŠTNÍ PŘÍSADY. Prášky mohou také obsahovat nejrůznější rozdrcené ,roztrhané nebo spálené předměty ,jako například bankovky ,fotografie ,části oděvů ,sošky ,karty ,papírové listy s napsanými zaklínadly ,no prostě takřka cokoli vás napadne a zdá se vám pro váš účel vhodné.


Základním pracovním nástrojem při výrobě prášků je hmoždíř a tlouk. Můžete ale použít i pilník a jiné nástroje ,protože některé přísady vám půjdou drtit dost ztuha. Mějte na paměti ,že prášek nemusí být úplně jemný ,mnohé po domácku vyráběné prážky obsahují poměrně hrubé části a na jejich účinnosti to rozhodně neubírá.
Hotový prášek je vhodné ještě zasvětit v magickém kruhu. Zasvěcení ,nebo též sycení magického prášku se provádí obvykle pokropením prášku svěcenou vodou ,nebo alkoholickým nápojem. Ve Woodoo se často užívá bílý rum ,nebo bourdon. Pokropení prášku by mělo být provázeno soustředěnou myšlenkou na záměr k jakému bude prášek použit.
P.S. Nesypejte prosím vás prášky nikomu do jídla a do pití ,mějte na paměti ,že ne všechny složky prášků bývají zdravotně nezávadné!


Prášky z čarodějnického obchodu
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 20. ledna 2011 v 10:52 | Reagovat

spálené bankovky! to je týrání zvířat :D není to dokonce trestné? Znehodnocovat bankovky?
Také bych asi měla problém drtit kameny, takže bych zůstala asi jen u bylin, hlíny nebo prachu nebo podobných věcí a spáleného papíru s nějakým psaným textem

2 Miky Miky | E-mail | Web | 20. ledna 2011 v 15:32 | Reagovat

[1]: Trestné to je Roveno ,takže pssst ,když tak to nikomu neříkat. ;-)  :-D

3 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 20. ledna 2011 v 20:24 | Reagovat

[2]: hehe co oči nevidí, to srdce nebolí ... a orgány taky ne :D  8-)

4 Rufus Rufus | 14. března 2014 v 18:53 | Reagovat

A co třeba přidání požehnané soli? Šlo by to taky?

Jinak díky za info. Zrovna tedka dělám na jednom práškovém "projektu", chci zkusit vyrobit nějakej s univerzálnějším výběrem.

5 Lvice Lvice | 19. června 2014 v 16:13 | Reagovat

Sama si prášky často vytvářím. Děkuji moc za informaci se jmelím, dost mi pomohla. Zjistila jsem také, že drcení pecek od třešní pomáhá při věštění k zaostření vizí! Rufusi, sůl používám a funguje skvěle. Já ji někdy míchám s pískem a křídou a pomáhá mi při rituálech spojených se zemí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama