NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

PŘÍRODNÍ SVATYNĚ A SEN...

6. května 2011 v 14:36 | Miky |  JINÉ
Ve svém životě jsem přečetl už stovky knih a těch pohanských určitě už několik desítek. Existuje však pouze několik knih ke kterým se stále vracím. Jednou z těch které otevírám nejčastěji je ŽIVÁ TRADICE DRUIDŮ od Emmy Restall Orr. Jeden úryvek z této knihy mi vytanul několikrát na mysli ,když jsme v pondělí chodili s Maruškou po lesích a loukách v okolí tankodromu:

"Někdy chodíme přes místa ,která zřejmě vznikla tak ,že duch oslavil sám sebe ,kde síly přírody vytvářejí krásu ,jež se intenzivně dotýká našeho vnímání. Přirozená skupina starých tisů uprostřed lesa ,prohlubeň uprostřed slatiny ,kde roste starý hloh ,ohraničující křivka vyvrácené ,ale dosud živé vrby u vody ,velký kámen na úbočí kopce ,odkud přehlíží celé údolí ,lehký chlad dutiny za vodopádem…
…Když najdeme místo ,které nám umožní sedět nerušeni v úctě a bdělém snění ,místo které nás přirozeně a snadno inspiruje ,představuje následující krok to ,že jej jako takové uznáme. Sedíme s duchy toho místa ,čekáme ,nasloucháme ,pozorujeme ,tiše si budujeme spojení ,postačující nám k tomu ,abychom věděli ,zda je naše přítomnost akceptována.
V takovém přírodním chrámu by se nemuselo nic měnit. Ve skutečnosti by mohl dokonce silně protestovat proti tomu ,že by se měla měnit byť jediná drobnost."

Poprvé mi tato slova zazněla v mysli ,když jsme nedaleko svatého pramene Dobrá voda narazily na vyvrácený starý pařez s kořeny mířícími vzhůru ,mezi kterými vyrůstala krásná rostlina vlaštovičníku. Nádherný přírodní oltář! Těžko bychom ho naaranžovali lépe a každý náš zásah by celkový dojem spíše pokazil. Přesně o tom Emma v citátu mluví.

Podruhé jsem si na ta slova vzpomněl ,když jsme nalezli místo ,kde jsme nakonec oslavili Beltine. Také zde byla přírodní svatyně dokonale připravena. Teda skoro dokonale. Ve skutečnosti jsem přenesl jeden kámen na jiné místo. Byl to však pouze jeden ze čtyř kamenů! Ostatní byly usazeny na světových stranách kolem kamenného oltáře přesně. Nemusel jsem s nimi hýbat ani o centimetr! Přesto jsem chvíli váhal. Někam přijít a okamžitě to tam "překopat" k obrazu svému považuji za znamení neúcty a arogance. Cítil jsem ale ,že místo proti změně nic nenamítá. Doma jsem si pak vzpomněl na sen ,který se mi zdál noc před naší cestou. V tom snu jsme přišli ke skalnímu útvaru ,kde jsem zamýšlel provést rituál původně. Na rozdíl od té skutečné skalky byla ve skalce z mého snu jakási puklina ,průhled na druhou stranu. Začal jsem se tou puklinou soukat a spatřil jsem v průhledu do lesa na druhé straně za skalkou nějaký menší kámen. Ve chvíli ,kdy jsem vlezl do dutiny a začal se ke kameni protahovat ,se kámen pohnul. Zakýval se prostě ze strany na stranu. S ohromením jsem si uvědomil ,že kámen ,který jsem ve skutečnosti přemisťoval i kámen z mého snu měli na sobě úplně stejnou rýhu. Bohové ,já ten balvan viděl ve snu dřív než ve skutečnosti! A to jsem tomu snu ani nevěnoval příliš pozornosti. Myslel jsem ,že to byla běžná projekce mozku nabitého očekáváním naší cesty. Zpětně si zakývání toho kamene z mého snu vysvětluji jako znamení ,že byl připraven se hýbat a změnit své místo.


Byla to pro mě škola ,že sny opravdu není dobré podceňovat. Jak říká další druidka Kristin Madden : "Sny se objevují bez ohledu na to ,zda o ně vědomě požádáme nebo ne. Když se vyhýbáme práci s nimi a nerozvíjíme schopnost lucidního snění ,vlastně odmítáme jeden z nejmocnějších nástrojů ,který máme k dispozici." Dokopal jsem se tedy k tomu ,co jsem plánoval už dlouho. Během úterního rituálu novoluní jsem si založil a zasvětil svůj deník snů a snažím se do něj pilně zapisovat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragomira Dragomira | Web | 6. května 2011 v 20:12 | Reagovat

Jé, můžu tě poprosit o smazání komentáře nahoře? Překlepla jsem se ve jméně :o)) Děkuju.

Rozhodně deník snů doporučuji. Nechápu, jak je to možné, ale když si ho vedeš, opravdu si začneš vybavovat sny jasněji a pamatuješ si jich víc.. úžasné :)

2 Miky Miky | E-mail | Web | 6. května 2011 v 21:32 | Reagovat

[1]: Já jsem si zatím zapisoval pouze takové ty sny ,co se mi zdály něčím zvláštní a vyjímečné. Zkušenost se snem o kameni mi ale ukázala ,že i sen ,který se zdá být obyčejným může být důležitý. Do nového deníku budu zapisovat všechno. ;-)

3 Elen Elen | 6. května 2011 v 23:45 | Reagovat

Jen se rozplývám a souzním, knihu mám, ale ne a ne ji dočíst, pořád se vracím zpět. :-)

4 Babe Babe | E-mail | Web | 7. května 2011 v 20:56 | Reagovat

tu knihu znovu čtu, né spíš jako čtu, ale prostě si v šalině odevřu nějakou část a začu se do ní :D

5 Miky Miky | E-mail | Web | 7. května 2011 v 21:45 | Reagovat

[4]: Babe ,přesně tak to dělám i já. Ať otevřu knihu kdekoli ,všude je něco dobrého. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama