NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

ŠAMANSKÉ LÉČENÍ - Kristin Madden

10. května 2011 v 18:49 | Miky |  KNIHOVNIČKAKdyž jsem v knihkupectví vzal do rukou knihu ŠAMANSKÉ LÉČENÍ od Kristin Madden a nahlédl do ní ,zaujal mě především autorčin životopis. Kristinin dědeček z matčiny strany byl sámským šamanem ,babička pocházela ze slavné léčitelské rodiny Leedsů a maminka působila jako médium a průvodce smrtí. Kristin tak procházela šamanskou školou už od svého útlého dětství. Později studovala psychologii ,environmentální chemii a biologii divoké zvěře. Mnoho času pak věnovala rehabilitaci a léčení divokých ptáků. Kromě rodiny mělo na její duchovní směřování vliv několik domorodých léčitelů a Řád bardů ,ovatů a druidů ,jehož je členkou a učitelkou. Po takovém doporučení jsem neodolal a knihu jsem si koupil.
Přestože jsem pak v knize nenašel úplně to ,co jsem čekal ,rozhodně stála za přečtení a poskytla mi několik dobrých podnětů k další pohanské praxi i k zamyšlení. Kromě toho ,že byla jedním z impulzů k založení deníku snů ,jsem ocenil zejména kapitolu o práci s bubnem a o propojenosti s přírodou. Zcela se ztotožňuji s autorčiným důrazem na důležitost přímého a osobního vztahu s přírodou. Kristin o tom píše :
"Je smutné vidět ,že existují lidé ,kteří zažili rituál ,meditaci nebo šamanské cesty pouze uvnitř. Znám pohany ,kteří nikdy přímo nekomunikovali se stromem ,řekou nebo zvířetem ,pouze v meditaci a na šamanských cestách. Nemusíme se všichni trmácet dlouhé míle do divočiny ,ale pokud svoji přírodní spiritualitu prožíváme pouze pod lidmi zhotovenou střechou ,riskujeme ,že se z ní stane spíše mentální obraz než hluboké spojení.
Městský šamanismus je cennou součástí stezky a jistě si zasluhuje více pozornosti. Musíme však všichni najít způsob ,jak s Přírodou navázat přímý a osobní vztah. I kdybyste jen seděli v městském parku a komunikovali se stromy a zvířaty ,otevíráte se léčení ,které poskytuje sama Země."
Rozdíl mezi přímým prožitkem přírody a například sledováním hezkého přírodopisného televizního dokumentu je ohromný. Divoké prase na monitoru nikdy nerozbuší vaše srdce tak ,jako divočák kterému hledíte přímo do očí a nasáváte ve vzduchu jeho pach. Ale i pokojnější záležitosti ,jako např. koupel ve studené vodě potoka ,naslouchání chóru žabích hlasů u tůně ,či vdechování vůně lesních jahod ,se nedá žádnou meditací plnohodnotně nahradit.
Přestože čtu velice rád všechny knihy o pohanství a magii ,prožívám někdy jak je můj mozek vyčtenými informacemi o tom ,jak se na všechny ty přírodní energie napojit ,zahlcen. Tohle vám příroda neudělá. Vstoupíte-li do lesa ,stranou od lidí ,jste najednou přímo u zdroje. Tady není nutné nic komplikovat ,stačí se otevřít ,vnímat a nechat se léčit. Kristin Madden chápe léčení v souladu se šamanskými tradicemi v mnohem širším smyslu ,než jak ho chápe klasická univerzitní medicína. V šamanském léčení nejde pouze o léčebný obřad ,nebo aplikaci bylinných léků ,jde v něm o celý přístup okolnímu světu a k bytostem ,které nás obklopují. Kristin říká :
"My všichni můžeme být svým způsobem léčiteli ,když budeme zkoumat svoje stinné stránky a pracovat v životě k větší celistvosti. Už jen tím ,že budeme žít poctivěji ,přispíváme k léčení všech bytostí ,které jsou v této době na naší planetě. I když se nerozhodnete pro cestu profesionálního léčitele ,vězte ,že každým svým činem ovlivňujete všechny ostatní. Pokud jsou vaše činy prostoupeny posvátností ,je to požehnání a lék pro nás pro všechny."
Pro toho ,kdo se však rozhodne být skutečným šamanským léčitelem ,má Kristin důležitý vzkaz. Být šamanem podle ní neznamená být vysoce produchovnělým guru ,povzneseným nad lidské starosti ,ale zraněným léčitelem ,který na vlastní kůži zažil bolest i uzdravení a proto rozumí zraněním ostatních. Být šamanem podle Kristin znamená postavit se svým vlastním zraněním a stínům a začlenit je správným způsobem do svého života.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragomira Dragomira | Web | 12. května 2011 v 22:39 | Reagovat

Tak tahle knížka vypadá fakt zajímavě, zkusím po ní mrknout v knihovně, díky za tip :)

2 Miky Miky | E-mail | Web | 13. května 2011 v 6:45 | Reagovat

[1]: Dragomiro ,není zač. Není uplně nejlepší kniha ,co jsem četl ,ale několik cenných informací jsem z ní vyčetl. Moc se například těším na jedno meditační cvičení ,které hodlám podle knihy vyzkoušet. :-)

3 Jája Jája | Web | 19. května 2011 v 23:04 | Reagovat

Miky, tohle povídání u mne brnklo na souznějící strunku :-) Jak slovíčka z knížky, tak i tvé pocity :-)

4 Miky Miky | E-mail | Web | 20. května 2011 v 13:00 | Reagovat

[3]: Přečetl jsem to dost rychle. Teď ,když se ke knize zpětně vracím ,líbí se mi ještě více. Ty druidky holt bývají dobré. ;-)

5 Jája Jája | Web | 11. června 2011 v 1:29 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama