NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

RUNA NAUDIZ

2. června 2011 v 8:23 | Miky |  SYMBOLY


Název runy Naudiz se překládá jako "potřeba", nebo "nouze." Tato nouze může být skutečná, ale mnohem častěji je pouze domnělá. Padne-li Naudiz při výkladu, může to znamenat, že pociťujeme v něčem nedostatek, nebo toužíme po naplnění něčeho. Naudiz často představuje nutkavou touhu, která nás zaslepuje, kalí nám rozum a svírá srdce. Tato potřeba má málokdy racionální základ. Něco nás vyvedlo z rovnováhy a my se ztrácíme v pocitech strachu a beznaděje. Dokážeme-li zastavit emoční chaos a soustředit svou pozornost, můžeme zjistit, že pomoc a zhojení jsou blíže, než se zdá. Tak se to říká v Anglosaské runové básni : Potřeba svírá srdce, ale může přinést pomoc a zhojení, dostane-li se jí pozornosti včas. Zkusme přijmout stav nouze jako příležitost k sebepoznání a k posunutí se dál.
Islandská runová báseň říká, že potřeba je bolem nevolnice. Naše "potřeby" nás často svazují a činí z nás nevolníky neschopné se rozhodnout. Severská tradice si vždy vážila odvahy. Odvaha byla mezi Germány ceněna jako jedna z největších ctností. Runa Naudiz nás vyzývá, abychom s odvahou přijali svůj osud a postavili se všemu, co by z nás chtělo očinit nevolníky. Většinu problémů lze řešit, to co řešit nejde bychom měli nést s hrdostí a odvahou. Jedním z oblíbených obrázků, které se malují na runové karty se symbolem Naudiz, je člověk, který v mrazivém počasí rozdělává oheň pomocí luku a dřev. Nejde tu pouze o podobnost postavení luku a třecího dřívka s runovým znakem, ale také o to, že se člověk na obrázku staví aktivně nepříznivým okolnostem, symbolizovaným špatným počasím.Runa Naudiz je jednou z těch méně šťastných run a objeví-li se výkladu, je vždycky třeba zpozornit, protože obvykle značí nějakou potíž. Při práci s touto runou buďte opatrní. Vzpomínám jak jsem nad ní během jednoho ze svých rituálů meditoval a pak si její kartu vystavil na pár dní na oltář. Chtěl jsem jí mít na očích, abych o ní dále přemýšlel. Od toho okamžiku však začala naše rodina pociťovat v mnohých věcech nedostatek a nouzi. Když jsem si uvědomil v čem je zakopaný pes a runu "deaktivoval" a schoval, potíže ustaly.
Použití v magii : Runa Naudiz se dá při čarování využít k překonání potíží a závislostí a k naplnění našich potřeb. Má v sobě totiž potenciál na vzpamatování se a nalezení vnitřních sil. Dá se samozřejmě použít i negativním způsobem, chcete-li potíže a závislosti na někoho seslat. V magii lásky by Naudiz mohl například pomoci vyvolat u někoho touhu a potřebu po vaší osobě. Tyto praktiky však nedoporučuji, neboť jsou nejen neetické, ale často se i vymstí.
Runě Naudiz prý vládne, poněkud zlověstná norna Skuld. Jako zlověstná byla však vnímána hlavně kvůli tomu, že vládne budoucnosti, která je vždycky nejasná a lidé nevědí, co od ní čekat. Budeme-li budoucnost i runu Naudiz chápat spíše jako příležitost, pak mnoho ze své zlověstnosti ztratí. Pomocí runy se lze také napojit na tajemnou germánskou bohyni noci Nott. Nott je dokonce jedním z alternativních názvů této runy. Také noc a temnota symbolizuje ztrátu orientace, bloudění a touhu po světle. Snad nás povzbudí, že synem Nott je bůh Dag, jehož jméno naopak znamená den.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | Web | 10. června 2011 v 21:05 | Reagovat

To si pamatuju, jak jsi o tom psal, jak s vámi runa doma cvičila :). Ale i tím se učíme :). Nebo možná právě tím :-D

2 Miran Miran | E-mail | 11. ledna 2014 v 20:55 | Reagovat

Ač to tu nepatří mám dotaz jaké číslice se použivají v runach? Nebo v časech pohanství?

3 Peter Peter | E-mail | 18. září 2016 v 8:52 | Reagovat

Kde cerpas takto krasne a vypravne vysvetleni teto runy??? Mohl bys mi poskytnout takovyto vyklad pro vsechny runy???
Diky. P.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama