NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

ÚCTA K DUCHŮM MÍSTA

6. září 2011 v 9:33 | Miky |  ZAMYŠLENÍ
Provádíte někdy své rituály, nebo meditace ve volné přírodě? Pokud ano, pak je jistě správné před začátkem rituálu oslovit duchy místa, které jste si ke svému konání vybrali a nabídnout jim nějaký, alespoň symbolický dar. Vaše modlitba může znít například takto:
"Zdravím vás bytosti a duchové tohoto místa. Přicházím v míru a s přátelskými úmysly. S úctou Vás žádám ,abyste přijali mé dary a dovolili mi chvíli pobýt ve vaší přítomnosti."
Pokud skutečně přicházíte s úctou, budou pravděpodobně místní bytosti k vaší přítomnosti vstřícné. Cítíte-li ale po své modlitbě a nabídnuté oběti neklid a nesouhlas, sbalte raději fidlátka a zkuste to jinde. Věřím že postoj respektu a úcty k duchům místa je pro naší pohanskou praxi zásadní. Bez tohoto postoje si můžeme klidně navlékat obřadní pláště, věšet na krk pentagramy a Thorova kladiva, ale ve skutečnosti se naše činnost nebude příliš lišit od činnosti lidí, kteří si chodí do lesa zahrát např. paintball, anebo třeba zajezdit na čtyřkolce. Pokud se chceme přiblížit myšlení a praxi našich pohanských předků, musíme začít přistupovat k duchům a přírodním silám jako k reálným a svébytným entitám, musíme naslouchat jich hlasu a respektovat jejich prostor. V opačném případě budeme v krajině pouze vetřelci, kteří provozují své podivné hobby a uspokojují své vlastní ego.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 6. září 2011 v 16:58 | Reagovat

Vždy,když jdu přírodou, pozdravím její bytosti a snažím se předat energii.Minulý týden jsem se toulala Šumavou a jak tak jdu, chválím tu krásu kolem,vidím,že se blížím k nádherné vznosné borovici,tak už z dáli se jí obdivuju a když jsem k ní přišla, shodila přímo přede mne krásnou šišku.Vzala jsem to jak dar, poděkovala a teď ji mám na polici vedle svých kystalů. :-)  ;-)

2 Miky Miky | E-mail | Web | 9. září 2011 v 7:22 | Reagovat

[1]: Jo jo, někdy to tak krásně vyjde, spadne ti do klína šiška, nebo kaštan, snese se vedle tebe ptačí pero... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama