NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

LETNÍ SLUNOVRAT 2012

21. června 2012 v 20:26 | Miky |  KOLO ROKU


Letošní slunovrat jsme s Maruškou oslavili na malém návrší za naším městem, kam jsem si chodíval jako malý s kamarády hrát. Už tenkrát mi to tam přišlo magické a svojí atmosféru si místo uchovalo dodnes, navzdory tomu, že svahy kopce se postupně zaplňují domky. Na samém jeho vrcholu je však divoce zarostlý lom se dvěma jezírky, který mi jako malému připadal, jako vyhaslý kráter sopky. Žasli jsme dnes s Maruškou nad neuvěřitelnou pestrostí zdejších dřevin. Rostou zde duby, jasany, jeřáby, vrby, olše, jabloně, hlohy, šípky, třešně atd. … , s bylinkami je to tu podobné. Létají zde vážky, z jezírek skřehotají žáby, v korunách stromů zpívají ptáci - je tu prostě moc hezky.

Rituál jsme uskutečnili u jedné skalní stěny, která se stala pro tento okamžik oltářem. Zasvětili jsme ho Baldrovi, Sunně a všem přírodním duchům tohoto místa. Poprvé jsem také, mimo svůj domácí oltář, k obřadu použil obě magické zbraně od Frostíka. Nebyla to žádná velká slunovratová oslava s ohněm, ale takový komorní rituálek "v našem stylu", ale bylo to fajn.
Přeji vám všem krásné léto!
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Frostík Frostík | 22. června 2012 v 11:42 | Reagovat

Právě jsem se vrátil z chaty (hradu) kam jsem jel po odpolední směně vykonat rituál slunovratu. Když jsem sám, tak nahrazuju velký oheň pochodní (klacek + hadr + lampový olej) Jen mě mrzí, že letos mě nedoprovázely světlušky. Vždycky je jich plný les, je to jako chodit v moři světýlek.    
Všem jsem přál hromady štěstí. Hezký slunovrat.

2 Elen Elen | 22. června 2012 v 13:04 | Reagovat

Taky přeju krásný slunovrat a hezké léto, posílám pozdravy od Černého moře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama