NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

Leden 2013

FROSTÍKOVA PRŮZKUMNÁ ČETA VE STRAŠIDELNÉM LESE BOR

21. ledna 2013 v 20:36 | Frostík |  CIZÍ PEŘÍ

BRANIŠOVSKÝ BOR - severní část "střelnice"

Má to být les kde hrózně stráša. Ač jsem z Rudolfova nad Budějcema, o tomto fenoménu jsem se dozvěděl až z příspěvku od Ruise. Nikdy předtím jsem o tom neslyšel a to mám plno známých z Č.B.
No nedalo mi to, a jelikož jsme po skončení vánočních dešťů zatoužili po procházce, vyrazili jsme tam.

Složil jsem výzkumný tým ze samých odborníků. Posuďte sami.
Frostík velitel skupiny - rodinný odborník na duchovno
Frostíková - zástupce velitele pro výstroj
Frostíček - velitel průzkumu
Frostíčková - průzkum (mimosmyslové vnímání - Winx)
Frostdog - čichový průzkum

Těžce vyzbrojeni kyvadlem, buzolou, foťákem a baťohem žrádla, jsme dojeli Kašparem na konečnou trolejbusu č. 7, kde začíná les Bor. Úzká asfaltka mířící po kraji se u točny stáčí do lesa. Po dlouhé době opět svítilo sluníčko a lidé vyrazili do blízké přírody. Míjeli nás s úsměvy a jejich psi vrtěli na Ajdu ocásky. Nikde jsme neviděli zděšené lidi, prchající před zlem a tak nás ukolébal pocit bezpečí. Jenže Bor číhal a zaútočil.
Na nejmenšího člena týmu zaútočil démonem posedlý jorkšírák. Musel být posedlý, jinak by se nevrhnul na 20x většího psa. Včas jsem zabránil nejhoršímu a strhl jsem naší psici stranou, aby v radosti nad štěkající hračkou, nerozšlápla karikaturu vlčího předka.
Po této příhodě jsme odbočili na vedlejší cestu vedoucí do prostoru. Po chvíli se objevila ruina strážnice.
Dle novodobých fám se zde měl postřílet strážní oddíl. Tato mimořádná událost, prý byla ututlána. Kdo však sloužil na vojně, moc dobře ví, že tyto mimořádky se mezi mužstvem ututlat nedaly. A předávaly se ročník po ročníku dál. Kluci, kteří tam sloužili, mi nic takového nevyprávěli.

Bahnitou cestou jsme se prodírali dále do nitra lesa. Naše průzkumné komando kroužilo kolem nás a objevilo hezký pozůstatek rybníčku. Žádné mimořádné aktivity nezaznamenali. Kyvadlo ani buzola nenaznačovaly žádné anomálie. Prostě les, jako každý jiný.
Z cesty jsme odbočili k cílovému valu střelnice. Současné zalesnění a zaplavení výkopu po budování valu vytvořili romantické zákoutí.
Jediný pozůstatek nějaké duchovní aktivity je kostra potní chýše.Valové těleso sloužící jako cílové dostřeliště je nejvyšší bod v lese. Střelnice je osázená mladými stromy a tak za pár let budou někteří dumat nad funkcí tohoto umělého kopce.
Snad jen zbytky zachycovacích konstrukcí na vrcholku můžou něco napovědět.Namířili jsme si to přes nejvyšší přirozený bod lesa a stočili se k severnímu okraji.
Cestou jsme potkávali výletníky se psy i bez. Občasné překonávání bažin ve značně podmáčeném lese, nám stěžovalo jinak celkem příjemnou procházku. Děti se stále ptaly, kdy už uvidí ty strašidla. Jediné, co jsem jim mohl nabídnout, byl objev tohoto pidi domečku.

Namluvil jsem části průzkumného týmu, že je to domeček trpaslíků. Vzrůstově menší polovina uvěřila. Ze severního okraje je krásný výhled na část Budějovické pánve.

Jediné smutné místo, kde byl projev záporné energie (měřeno kyvadlem), bylo místo posledního odpočinku domácího mazlíčka.

Cesta na východ byla čím dál tím víc podmáčená a naše boty těžkly a těžkly pod nánosem bahna. Zdá se, že bahenní démoni, kteří se nás snažili uchvátit, nebyli ten den silní a tak se nám vyšplhali jen ke kolenům. Asi 200 metrů od sídliště jsme objevili pozůstatky rozbité pařírny, která kdysi musela stát v hustém mladém smrkoví.
Pak už zbylo jen překonat různé kaluže a odvodňovací stoku a dostali jsme se z Boru ven.

Nevím, jestli jsme do Boru vstoupili ve špatnou dobu, kdy entity lesa měly zrovna zimní prázdniny, nebo slunce potlačilo naše vnímání. Celkové nevidím na tomto lese nic zvláštního, čím by se odlišoval od běžných míst v našem okolí. O to víc jsem zvědav, co na příští průzkumné výpravě zjistíme v jeho jižní části. Na tuto "akci" si auto nevezmu, neboť jsem viděl horor, kde účastníci hrůzy nemohli jako vždy nastartovat svůj vůz v té nejvíc potřebné chvíli. Volím tedy MHD, tak určitě nebude podléhat vnějším vlivům. Nanejvýš povětrnostním podmínkám. Přesto se na ni těším.

Frostík

Koukněte na pár odkazů a zkuste si udělat vlastní názor.

http://robinka.rajce.idnes.cz/Branisak_1.3.2010#
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.118117211543094.12789.113779891976826&type=1
http://www.facebook.com/media/set/?set=o.111642498855481&type=1
http://ladybeatrix.blog.cz/1001/hororovy-les-desiva-fakta-foto
http://ceske-zahady.webnode.cz/news/tajemny-les-bor-u-ceskych-budejovic/
http://tajemno.najdise.cz/tajemny-pribeh/5-tajemny-les-bor-i.
http://tajemno.najdise.cz/tajemny-pribeh/6-tajemny-les-bor-ii.
http://www.carovani.cz/branisovsky-les-mytus-nebo-fakta-t3501.html
http://zsmaj1.blog.cz/1003/branisovsky-les
http://www.horror.cz/clanky/clanek_hororova-mista-cr---strasidelny-les-bor_4327/
http://lesbor.blog.cz/rubrika/badatelna
http://www.kpufo.cz/wcb/les.htm
http://mapy.cz/#x=14.420804&y=48.976131&z=13&l=2&c=c-t
http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet-zahady-a-tajemno/43957/strasidelny-les-u-branisova-vyfotili-tady-ducha.htmlCitát

14. ledna 2013 v 16:42 | Miky |  CITÁTY A MYŠLENKY
"Kdo tě tak hloupě vychoval, hochu, že nechceš Ódinu oběti nosit?" Mrkající Smějící se


/ Kněžka z Bjálkalandu k Šípovému Oddovi. (Eddica Minora)/

NEBOJTE SE, NIC MI NENÍ

9. ledna 2013 v 7:55 | Miky |  O BLOGU
Asi už jste zaznamenali, že moje aktivity na blogu jsou skoro 14.dní na bodě nula.Usmívající se Před chvilkou jsem si přečetl e-mail od Pavla a ten už má dokonce starost, jestli nejsem nemocný. Ne, opravdu mi nic není, chytil jsem ale po dlouhé době zase inspiraci a s velkou vervou pracuji na knížečce ke svým runovým kartám. Bohům žel opravdu nezvládám psát knížku a články na blog zároveň, takže teď má blogování trochu pauzu. Až mi ta inspirace dojde, zase se to tu začne plnit články, rozhodně nemám v úmyslu s blogem seknout. Koncem měsíce chystáme s Frostíkem menší akcičku, takže minimálně jeden článek vás v lednu ještě čeká.
Mějte se všichni krásně a bohové, ať vás doprovázejí na vašich cestách.
Miky

Runová čarodějnice - autora obrázku neznám.