NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

Prosinec 2013

ROZHOVOR SE ZDEŇKEM ORDELTEM

30. prosince 2013 v 17:20 | Miky |  JINÉ
Zdeněk Ordelt dlouhodobě navštěvuje oblasti Střední a Jižní Ameriky a je jedním z mála Čechů, kteří byli zasvěceni místními šamany. Posledních pár let ale pracuje hlavně na renovaci naší nativní kultury a vyučuje tzv. slovanský šamanismus. Položil jsem mu za Pohanský Kruh několik otázek a on na ně ochotně opověděl. Celý rozhovor je už pár dní k přečtení na webu Pohanského Kruhu.


Foto : Petr Dragel Vosátka

VÁNOČNÍ DEKORACE PO POHANSKU

12. prosince 2013 v 13:38 | Miky |  JINÉ
Letos mi žena nechala při tvorbě vánočního okna volnou ruku, tak jsem to pojal po pohansku.
Na slunovratovém slunci s paprsky ve tvaru Runy Sowulo jsem ztvárnil Freyova zlatoštětinatého kance. A pod sluncem roste strom světa inspirovaný lidovými motivy z kraslic.

Maruška se trochu lekla, když zjistila, že jí lepím na okno prase, ale neprotestovala. Mrkající

.

OBŘADNÍ MÍSTA SOUČASNÝCH POHANŮ - 19.díl

10. prosince 2013 v 7:57 | Miky |  POSVÁTNÁ MÍSTA
Můj přítel a soukmenovec z Pohanského Kruhu - Jižní Čechy, Frostík, přispěl do našeho seriálu o obřadních místech už několikrát. Jeho dnešní příspěvek je však unikátní v tom, že mapuje zbudování jeho posledního obřadního kruhu krok po kroku, tak jak ho stavěl. Připravte se tedy na pořádnou nálož fotografií, které poodkryjí roušku toho, jak dnešní stavitelé megalitů pracují. Usmívající se

Stavění svatyně hromovládce

Na začátku musím nastínit dlouhou osmnáctiletou stavební cestu svých svatyň, která přímo souvisí s touto mou poslední (doufám) stavbou obřadního kruhu.
První můj počin bylo zbudování rádoby keltské svatyně na Třísovském oppidu v říjnu 1995. Ač vlastně pouze předpokládáme, že nález osmy kůlových jam na severní akropoli dokládá nějakou sakrální stavbu, vycházel jsem z tohoto závěru a přizpůsobil mu celý budovatelský plán. Vznikla tak plošina s osmy vyřezávanými sloupy s hlavami bohů a s centrálním oltářem uprostřed. Nezastřešená, otevřená okolní přírodě. Stavbou jsem se napojil na toto místo a stalo se mojí součástí a já jeho.

Uběhlo pět let a pak se z místa kam zavítali jen lidé znalí a zvaní, stala turistická atrakce. Po pár projevech vandalismu a stálého pocitu zneuctění, jsem se rozhodl svatyni zničit. Její kouzlo / energie stále klesalo, až jsem ztratil pocit souznění. Po betainu 2000 jsme obřadně rozlomili desku a sloupy bohů odvezli k známému do lesa. Proběhl tam jeden obřad a pak si dřevo vzal zpátky les. Mé čistě keltské období skončilo.