NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

OBŘADNÍ MÍSTA SOUČASNÝCH POHANŮ - 20.díl

6. ledna 2014 v 23:58 | Miky |  POSVÁTNÁ MÍSTA
Obřadní místo, které nám dnes představí Martin Starý, nestavěli pohané a není ani přímo pro pohany určené. Patří tedy vůbec do našeho seriálu? Já myslím, že ano. Stavitelé ho vybudovali pro každého navštěvníka, který je schopen ho ocenit a s respektem využít. Pokud ho použije ke svému obřadu pohan, stává se toto místo, alespoň pro tu chvíli pohanským. Sám jsem na podobných "nepohanských" místech např. na kromlechu pod Burkovákem, nebo u milevského menhiru již pár svých obřadů s úspěchem provedl a tak jsem vděčný všem stavitelům, kteří dokáží citlivě takovou novodobou megalitickou svatyni postavit a zasadit do krajiny a ještě jí nezištně nabídnout nám všem.

KUTNOHORSKÉ MENHIRY
/Martin Starý/Kutnohorské menhiry asi nejsou typickým místem, které staví zde diskutující členové pohanského vyznání. Nejsou skryté daleko od lidí, ani neslouží k žádným obřadům. Vybudované byly pro relaxaci všech, kdo dokáží vnímat pozitivní energii a také proto, aby se zlepšila "atmosféra" kolem Kutné Hory. Já osobně nejsem žádného vyznání. Jak říká Pavel Bartl, jsem "něcista", který věří v něco vyššího, mocnějšího. Protože mám rád českou historii a zejména tu dávnou, od malička miluju kameny v jakékoliv podobě a dost dlouho se zajímám i o léčitelství a další věci mezi nebem a zemí, napadlo mě, že bychom mohli postavit u Kutné Hory menhiry.
Dlouhá léta se znám se Slávkem Benešem, který se prakticky zabývá léčitelstvím, energiemi, ale i kulturou Keltů. Slovo dalo slovo a v polovině roku 2011 jsme začali hledat se Slávkem nejen vhodné místo, ale i kameny. Ty jsme získali darem od Města Kutná Hora, které je vlastníkem i 20 km vzdáleného žulového lomu v Morašicích. Tam jsme vybrali nejen obvodové kameny, ale především velký kámen centrální. Ležel z poloviny potopený v tůni.Pomocí jeřábu a dvou Tatrovek jsme dovezli kameny do Kutné Hory a postupně je instalovali na předem určená místa. Lokalita vztyčovaných kamenů se nachází nad Kutnou Horou na travnaté planině zvané Malý Sukov. Z místa je krásný výhled nejen na okolní sady a vinice, ale i na všechny kutnohorské památky i vzdálené Železné hory. V roce 2012, na svátek Beltain (čarodějnice) byl vztyčen skoro 6 tunový centrální kámen, pod který jsme dali pamětní schránku. V ní bylo uloženo mnoho informací o našem sdružení Denemark, ale i o dědečkovi S. Beneše - ing. Stagerovi, který vymyslel dopravník na mrákotinský monolit, který dnes stojí na Pražském hradě. Centrální kámen s kameny po obvodu (poloměr je 10 m) byl doplněn kamenným stolem a blízkým ohništěm. Kameny jsou situovány na významné kutnohorské památky (kostely).
V červnu 2012 jsme psali Mikymu, který náš mail přeposlal Pavlovi Bartlovi. Ten záhy psal, že se mu náš kruh zdá mrtvý, že máme jen hezkou skupinku kamenů. Pak však přijel i s kamarádem Samem a názor změnili. Bylo však potřeba kromlech "nastartovat" a trochu upravit. Z toho upravování se nakonec vyvinula skoro 2letá spolupráce s oběma pány. Stali se z nás přátelé a díky jejich pokynům, které Pavel dostává tam shůry, jsme postupně kolem Kutné Hory instalovali další samostatné menhiry (vrch Kaňk, les Na Rovinách, pole nad Žižkovem, louka u Velkého rybníku, na zvířecím hřbitově). A také v Libenicích. Ty jsou známé tím, že v 50. letech 20. století zde archeologové našli keltskou svatyni, možná observatoř s velkým menhirem, který byl převezen na dvůr Akademie věd ČR do Prahy. My jsme na návsi postavili na památku staré svatyně dva nové menhiry, které tvoří dvojici "milenců".Protože máme okolí Kutné Hory perfektně zmapované, víme i o každém kameni. Kousek od kromlechu se staví nové domy a kvůli základům byly ze země vyzvednuty velké bloky místní ruly. Z té jsme nakonec u kromlechu postavili linii šesti kamenů, směřujících od centrálního kamene přes Lechův kámen u Kouřimi až na Pražský hrad, na Žiži (všimněte si "náhody" kolem našeho kromlechu, monolitu, ing. Stagera a S. Beneše i následně postavené linie - Pavel o tomto nic nevěděl, když mu bylo o linii řečeno). Nakonec do Kutné Hory přijel i pan Kozák, který ještě radil doplnit obvod kruhu šesti dalšími kameny a také umístit dva metry od centrálního kamene jeden kámen menší. Těm teď říkáme "David a Goliáš". Větší mezery mezi kameny jsme pak ještě vyplnili akátovými kůly. Důvod byl prostý - aby do kruhu nemohla vjíždět auta a nerušila tak energii kruhu.
V okolí Kutné Hory stojí i několik kamenných bab. Z některých zbyly jen zbytky, celé zůstaly už jen dvě. Jedna stojí asi 50 m v poli pod vrchem Kuklík, druhá na rozcestí u "propadliny" na Kaňku. K oběma se váží pověsti. S Pavlem jsme řešili jejich původ. Dnes do podoby kříže přitesané "mušlákové" kameny prý byly kdysi klasické menhiry. I dnes jsou živé, i když změnily svůj vzhled.


Naši přátelé, kteří nám fandí a kteří jsou "něcisti" stejně jako my, si s naší pomocí a díky radám P. Bartla postavili několik živých kamenů i na své zahrady - jako domácí vysílače kladné energie. Říká se totiž, že Kutná Hora je zakleté a mrtvé město. Možná je na tom něco pravdy. Stovky kilometrů středověkých štol pod městem, přemístěné miliony kubíků materiálu a stovky mrtvých horníků pod zemí asi udělaly své. I to byl účel, proč jsme chtěli v K. Hoře kameny vztyčit. Nejsilnějším energetickým bodem v Kutné Hoře není, jak by se zdálo, chrám sv. Barbory, ale kostel sv. Jakuba. Ten je energeticky propojený s celou soustavou našich kamenů. Díky vylepšení kromlechu a posílení bodů u chrámu sv. Barbory by se měla zlepšit i energie tohoto gotického chrámu. Snad se tak časem vyčistí všechna negativní energie z našeho města i jeho podzemí. Dvanáct kamenů jsme také dovezli do Ringellandu v Habrkovicích, kde si menhiry staví sami. Celkem už stojí v Kutné Hoře a okolí 37 kamenů a další chystáme.
K menhirům dnes chodí lidé na procházky, milenci si zde dávají romantická dostaveníčka, trampové zde opékají buřty. Bohužel nám je už také vandalové počmárali sprejem. My pořádáme u kromlechu v datech keltského kalendáře (Beltain, Litha - letní slunovrat) akce pro širokou veřejnost. Oblíbené je především bubnování na Samovy šamanské bubny, které v roce 2013 navštívilo cca 500 lidí z celé ČR. V duchu pozitivní energie si zde lidé stejného smýšlení mohli dát pivo, pečené maso a večer shlédnout ohňovou show. Tyto akce chceme pořádat pravidelně.


V roce 2014 chceme postavit ještě jeden menhir na vrchu Vysoká, nedaleko Miskovic. Na vrchu stojí ruiny malého Belvederu a také rozhledna. To bude zase další povídání…..
Poděkování patří nejen Pavlovi, Samovi a jeho přátelům, ale i Kutnohorákům, kteří nám průběžně se stavbou pomáhají. Nesmíme zapomenout ani na firmu Dřekoba a Silnice Čáslav Holding, bez kterých bychom tak velké kameny do Kutné Hory nedopravili a nepostavili.

.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | 7. ledna 2014 v 21:49 | Reagovat

Musím ti, Miky, o5 :-D složit poklonu. Tvoje slova na začátku jsou bezkonkurenčně a perfektně složena. Vystihují tebe a tvé myšlení. Ty, ani tvé myšlení nemáte svůj chlívek ani klapky na očích s kterými kdysi jezdíval koňský povoz, a tak máš širší rozhled, nežli leckteří ... jiní. ;-)
Myslím, že není třeba zdůrazňovat, že toto místo nad Kutnou Horou je přístupné všem bytostem dobré vůle. Myslím si, že má dostatečnou energii k tomu aby ustálo lecjaký pozitivní obřad - a pomohlo mu svoji silou.
Negativní věci tam nepůjdou...
Snad si tenhle článek přečte víc lidí a vydají se podívat, a pocítit - na vlastní duši.

2 Miky Miky | 7. ledna 2014 v 22:02 | Reagovat

[1]: Moc se mi líbí ten výhled od menhirů do kraje, na K.Horu atd. Na těch fotkách to vypadá tak nějak blízko obloze a mrakům. Působí to dojmem volnosti, rozhledu a svobody. Stejným dojmem na mě působí i to video z bubnování. Pro echt pohana to není úplně košer pohled. Banda křepčících hipíků, dalo by se říct. :-D Ale já nemám pocit, že musím všechny uzpůsobit obrazu svému, a myslím, že bohové mají to místo rádi. :-)

3 Pavel Pavel | 7. ledna 2014 v 22:34 | Reagovat

[2]:byl jsem u toho bubnování - jak na Slunovrat, tak 31.8.
Mám tady dva náhledy - chtěl jsem napsat svůj a své výhrady - (to je ten první) - ale přebíjí to fakt, že v daném čase a na daném místě mohlo dost lidí pocítit cosi, co bylo do té doby pro ně jaksi mimo. Dřív by třeba řekli že tam nic neucítí, nezažijí. Jasně daleko silnější byl Slunovrat - přišlo dost Duchovních Bytostí a jeden z Nich řekl: "Přistoupím ke každému". Ti lidé byli různorodí - ale dostalo se na každého. ONI nerozlišují jako my ... mají to postavené jinak - a dost lidí dělá své první kroky právě v těchto časech.

4 Miky Miky | 7. ledna 2014 v 22:49 | Reagovat

[3]: Doufám, že to nebyl Jehova. ;-)  :D

5 Darik Darik | 7. ledna 2014 v 23:02 | Reagovat

[2]:Banda křepčících hipíků- a proč  ne,
hipíci měli vždy s Přírodou a Matkou Zemí velmi blízký a nitěrný vztah.

6 Miky Miky | 7. ledna 2014 v 23:05 | Reagovat

[5]: No, aspoň to říkali. :-)

7 d d | 7. ledna 2014 v 23:11 | Reagovat

[6]: Nejen říkali, ale i žili, a ještě žijí. Hippies není minulostí, ale stálou přítomností.

8 Darik Darik | 7. ledna 2014 v 23:12 | Reagovat

[7]: To d je Darik.

9 Miky Miky | 8. ledna 2014 v 4:53 | Reagovat

[5]: Tak mě hippies vždycky dost zajímali, hlavně jako protestní hnutí konce 60tých let a pak jako zvláštní subkultura s alternativním programem pro život. A tím nemyslím sex, drogy a rock and roll, ale spíš inspirativní komunity, které se dokázali vzepřít konzumu a společně žít a hospodařit, a z nichž některé přežili dodnes.
Rozdíl mezi hipíky a pohany je ale v tom, že zatímco pohané jsou obyčejně ukotveni v domácích předkřesťanských duchovních tradicích, hipíci se rozplývají ve východních filosofiích a míchají to s křesťanstvím, indiány a já nevím čím ještě. Proto jsem říkal, že pro pohana nejsou docela košér.

10 Pavel Pavel | 8. ledna 2014 v 8:36 | Reagovat

Co jsem si tak všimnul, tak to byli dost obyčejní lidé, i když asi různéhoražení a vnímání. Hypíka jako takového jsem snad neviděl.
A teď odjinud - je dost lidí, kteří se něco dozvědí, něco trochu naučí a hned se titulují: Léčitel", "Druid" či třeba "Šaman". No takových tam bylo víc... :-D

11 Pavel Pavel | 8. ledna 2014 v 8:38 | Reagovat

[4]:Ta Bytost je univezální - není to Bůh jednoho národa, nebo jedné skupiny.

12 Pavel Pavel | 8. ledna 2014 v 8:42 | Reagovat

[9]: Po přečtení tohoto popsaného rozdílu mezi pohany a hipíky ti o5 musím dát za pravdu. Je to dobře vyjádřeno. :-)

13 lomikel lomikel | E-mail | 8. ledna 2014 v 11:03 | Reagovat

tmoznost spojeni otverena pro kazdeho je super.

po vlastni zkusenosti s budovanim kruhu
vim ze to neni tak jednoduche, jen poskladat kameny.

docela by me zajimalo jak se ten kruh ladil, predpokladam ze se vytvareli spojnice k jiz existujicim silovym mistum ?

jo a jak se ladi na kosteli ?:)

14 Darik Darik | 8. ledna 2014 v 11:08 | Reagovat

[9]: Vidíš,já se považuji i za Pohana i za hipíka a nevidím v tom problém a nevylučuje se to.
Sám vyznávám moudrost a duchovnost která byla zde, proto mě oslovují Keltové a to je má hlavní Cesta. Ale čerpám i zjiných duchovních směrů-Buddhismus, Taoismus a další. Myslím, že je lépe být otevřený než si dávát hranice.
Ano hipíci se rozplívali ve východu a u indiánů, ale proč ne. Je to o svobodě a o svobodné vůli. Člověk má jít Cestou kterou v srdci cítí, že je tou správnou.
Pokud poslechne své srdce a nitro jde správně.
  A věřím, že je dost Pohanů kteří jsou otevření i dalším směrům a i předkřesťanští Pohané byli otevření ostatním směrům a čerpali z nich.

15 lomikel lomikel | E-mail | 8. ledna 2014 v 11:09 | Reagovat

[9]: hippies jako soucast upadkove kultury kanalizujici nespokojenost a  nadeje,tak to vnimam ja.

jesli to byl zamerem nebo jen neschpnosti vudcu, tezko rici.

---

neni to problme v prejimani technik, ale v tom ze lide ktere byly ikony hnuti byly vetsinou zavyslaci a tim udaly ton celemu hnuti.

hippik a pohan jsou uplne jine kategorie, uplne jinych uhlu pohledu. muze byt hippek pohan, tak se za to miky nestid ;)

16 Koyard Koyard | E-mail | 8. ledna 2014 v 13:59 | Reagovat

To místo mám rád. Rád tam chodím. A když nemám čas jít k menhirům, jdu ke kostelu na Náměť, takže to beru jaksi z druhé strany. A mám pocit, že i to místo je hlubší. Cítím se tam líp než dřív a to mi kostely v poslední době nedělají dobře.

17 Miky Miky | 8. ledna 2014 v 15:41 | Reagovat

[14]: Být hipíkem a pohanem zároveň? No, úplně vyloučené to asi není. Mnoho hipíků, pokud vím, si z původního new age guláše nakonec vybere jednu cestu a tu dále rozvíjí. Znám hipíky, kteří jsou zenovými buddhisty, v Polsku je zase např. dost křesťanských hipíků, a asi existují i hipíci, kteří uctívají pohanské bohy. Čím více se ale hipík specializuje, tím méně je podle mě hipíkem. Hipíka mám prostě tak nějak spojeného ze záplavou barev a mega otevřeností. Na krku vedle sebe mírák, křížek a figurku buddhy. Ano je v tom svoboda a člověk má jít cestou, kterou cítí jako správnou, ale tohle není pohanství. Pohan respektuje jinověrce a může si třeba i protáhnout tělo jógou, jeho primární cestou je ale cesta předků. Kdyby to tak nebylo, proč by se potom nazýval pohanem? Nestačil by pak ten hipík?

18 Miky Miky | 8. ledna 2014 v 16:15 | Reagovat

[15]: Tohle je téma na článek. Možná bychom se měli bavit spíše o menhirech v Kutné Hoře, ale dobrá, ještě něco k těm hipíkům.
Dnešní pohané si to často nechtějí připustit, ale ve skutečnosti vděčí hipíkům za mnohé. Padesátá poválečná léta byla na obou stranách železné opony  velmi šedivá a uniformní. U nás museli všichni oslavovat Stalina v prvomájových průvodech a jakýkoli projev náboženství byl pokládán za tmářství. Na západě bylo zas jasné, že půjdete každou neděli v saku do kostela. A do toho vtrhli nejdříve buřiči z Beat Generation a později v 60.letech se rozpoutala takřka světová revoluce s požadavkem rozbití starých struktur a svobody ve všem, v oblékání, v sexu, ve výběru náboženství, apod. Hnutí se brzy vyčerpalo a zdegenerovalo, ale svět se opravdu změnil. To, že se dnes můžeme svobodně hlásit k pohanské víře a rozvíjet cestu předků, bez toho, aby nás davy kamenovali, nám vlastně do značné míry vybojovali ti hipízáčtí "pošuci".
Jeden z mých nejlepších přátel je hipík a undergrounďák tělem i duší. Hodně jsem s ním prožil a v mnohém mě ovlivnil. Určitě mi i dost pomohl s tím, zbavit se křesťanských okovů. Já sám se sice nějaký čas jako hipík oblékal, ale nikdy jsem jím doopravdy nebyl. Vždycky jsem chodil do práce a zodpovědně jsem se staral o svoji rodinu. Drogy jsem nebral a ani jsem nikdy moc nechlastal. :-P Mám ale rád Ginsbergovu poezii a ztotožňuji se s myšlenkami některých anarchistů, toť asi vše. Taková ta hippies všeobjímající láska mi dnes připadá naivní a nereálná. Nic proti těm lidem, ale spirituální guláš, od všeho kousek a nic vlastně pořádně, to mi vážně nevyhovuje. :-)

19 Pavel Pavel | 8. ledna 2014 v 17:09 | Reagovat

[13]:Jak je v článku zmíněno, dostal jsem se ke kruhu v nějakém stádiu. Postupně se zjistilo, že je zapotřebí s některými kameny cosi energeticky udělat, některé přesunout a dodatečně některé přidat.
Kdybych to stavěl od začátku, bylo by vše asi jinak. Slávek s Martinem se snažili dávat menhiry na spojnice od středového (Goliáš) ke kostelům. Nevěděli, že to není nutné to takhle pojmout.
Když se postaví kamenný kruh tak jak energeticky má být, pak má energii kruhu. Ta zajišťuje, že se toto místo energeticky spojí s okolními enrgetickými místy - časem - většinou tak do 14 dnů - sama od sebe. Tedy místa, která mají energetický bod. Kostely, kaple, ale také místa, která nejsou sygnifikována, takže to může být bod na louce, či v lese.

20 Pavel Pavel | 8. ledna 2014 v 17:20 | Reagovat

[16]: Ahoj Koyarde, jsem rád, že se ti to líbí. Chtěl bych připomenout jednu zásadní věc - pokud někdo chce v kruhu (jakémkoliv) meditovat, měl by tu být sám!!! Třeba to dnes chodí i tak, že si správné místo jedinec intuitivně najde sám. Pokud kruhy léčí tak platí to samé. Neměl by tam vstupovat po tu dobu nikdo jiný. Výjimka: - nevadí malé děti a snad ani pobíhání psů.
Jinak do kostela Na Náměti jsem se ještě nedostal - rád bych viděl náhrobek Petra Brandla...

21 lomikel lomikel | E-mail | 8. ledna 2014 v 17:32 | Reagovat

[19]:

jak je to s velikosti kamenu ? muj kruzik jsem odnoslik v krosne, takze jsou to spise kaminky. muj dojem je ze
by kameny mely byt tak velke aby v jejich poli byl clovek ponoreny, aspon kdyz si sedne.

delal sjem ho do 8 smi smeru, v prostredku puvodne nebylo nic, pak jsem tam dal jeden placak na kterym se da sedet.

22 lomikel lomikel | E-mail | 8. ledna 2014 v 17:37 | Reagovat

[18]: ok, nechme to, proste mi to pripada jako siditko na blbnuti lidi , stejne jako vetsina new age.

a to nejsem nijak moc tradicne zalozeny ;)

kazdopadne jsem reagoval hlavne na :

Rozdíl mezi hipíky a pohany je ale v tom, že zatímco pohané jsou obyčejně ukotveni v domácích předkřesťanských duchovních tradicích, hipíci se rozplývají ve východních filosofiích a míchají to s křesťanstvím, indiány a já nevím čím ještě.

neni to tak ruzove s temi pohany :)

23 Miky Miky | 8. ledna 2014 v 18:16 | Reagovat

[22]: Ale jistě, to máš pravdu. Oni totiž neexistují ani dva naprosto stejní hipíci, ani dva úplně stejní pohani. Každý z nás je originálním výsledkem různých vlivů.
Ale jak říkáš, nechme už toho...

24 Pavel Pavel | 8. ledna 2014 v 19:07 | Reagovat

[21]:Na velikosti kamenů nezáleží. Dost možná jsou z toho v určitých případech výjimky, ale všeobecně vzato je to jedno. Stavěl jsem kameny které mají 3m nad zemí  a také jsem na určitá místa dával takové, co měly dejme tomu 20x20cm a ještě jsou pod zemí. Jde o energii toho kamene. Tu může mít pouze kámen živej. Mrtvé nefunfují... No a navíc ten kámen by ti měl odsouhlasit že svoluje s tím, že ho dáš tam a tam a do té a té polohy a touto či onou stranou do země, či kterou, řekněme plochou kterým směrem.
Z toho je vidět, že mnoho tzv.menhirů nové doby, menhiry nejsou - neboť jsou buď mrtvé a jsou-li živé, a postavené bez jejich svolení - tak buď v mírném slova smyslu nefungují a nebo mohou dokonce určitým způsobem i "škodit". Takový nefungující kámen byl postaven na podzim u Veřejové skály na Blaníku......

25 lomikel lomikel | E-mail | 9. ledna 2014 v 11:53 | Reagovat

[24]: diky!

zeptam se kamenu jak to poladit.

jeste dotaz, zves nejake bytosti k pomoci s iniciaci, nebo to nechavas na tech kamenech ?

26 Pavel Pavel | 9. ledna 2014 v 21:29 | Reagovat

[25]: Přemýšlel jsem, jak nejlépe odpovědět na tvoji otázku. Je tady asi nějaký soulad a kámen má nějaké spojení do duchovna stejně jako já. Jsme tak asi oba vedeni ke konečnému výsledku.

27 lomikel lomikel | E-mail | 10. ledna 2014 v 12:16 | Reagovat

[26]: dik!

[14]: jestli mohu trochu off topic,

Dariku, pochopil jsem ze jdes cestou druidu.

Jsi v OBODU ?
http://www.druidoveavronelle.wz.cz/

Ptam se proto ze tahle kniha mi hodne dala a jeji autorce verim.
http://moje-kniha-stinu.blog.cz/1002/ziva-tradice-druidu

Je vyuka v OBODU v CR vedena tak jak popisuje ?

diky!

28 Darik Darik | 10. ledna 2014 v 17:50 | Reagovat

[27]:Ano, jdu Cestou druidů. V OBODu jsem, ale je to pro mě jen doplňkem, jinak jdu hlavně svou Cestou.
Knihu Živá tradice druidů znám a také mi hodně dala.

29 lomikel lomikel | E-mail | 10. ledna 2014 v 18:53 | Reagovat

[28]: ptal se kvuli tomu ze me zajima zda je to co pise soucasni vyuky v OBODu.

30 Darik Darik | 10. ledna 2014 v 19:43 | Reagovat

[29]: To co píšu vychází plně ze mě a OBODem není ovlivněno. Každý by měl mít svůj názor a jeho postoj by měl vycházet z něho, z jeho cítění.

31 lomikel lomikel | E-mail | 11. ledna 2014 v 18:31 | Reagovat

[30]: napsal jsme to blbe sorry :), zajima me zda Emma Restall Orr popisuje to co je vyucovano v OBODu.

32 Miky Miky | 11. ledna 2014 v 21:05 | Reagovat

[31]: Jsem zvědavej na Darikovu odpověď, ale tipuju, že ne. E.R.Orr sice v OBODu začínala, ale své knihy napsala už jako učitelka v BDO, a to je druidský řád poněkud jiného ražení, než OBOD.

33 Darik Darik | 11. ledna 2014 v 21:10 | Reagovat

[31]: Neumím úplně posoudit, řekl bych, že ne, ale je si to blízké.

34 lomikel lomikel | E-mail | 12. ledna 2014 v 8:26 | Reagovat

[32]: [33]:

ok, presvedcili jste me :),
dik

koupil jsem si jeji posledni knihu, rekl bych ze ja se pohybuje tak rychle ze zadna organizace nestiha :)

http://www.amazon.co.uk/The-Wakeful-World-Animism-Nature/dp/1780994079/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389509788&sr=8-1&keywords=The+Wakeful+World.

odklon on lidmi vyvynute spirtituality (nobozenstvi, psanne tradici, ucenemu budani nad texty ..) u sebe pozoruju dlouho (vlastne jsem se k ni nikdy nepriklonil :)

uvedomil jsem si to pri studiu

http://www.amazon.co.uk/Neolithic-Shamanism-Spirit-Norse-Tradition/dp/1594774900/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389511185&sr=8-1&keywords=raven+kaldera

ale i autori teho knihy jsou na pro me prilis zasazeni v enticem severskem panteonu (coz je jiste muj problem ne jejich :)

---

btw. knihu lze koupit v Cr na dobirku
jen je englis ;)

http://www.bookfayre.cz/books/item/9781780994079.html.cs?session=7f875aa15716a7568c9005fa51eebfcz

35 Miky Miky | E-mail | 12. ledna 2014 v 11:08 | Reagovat

[34]: "odklon on lidmi vyvynute spirtituality (nobozenstvi, psanne tradici, ucenemu budani nad texty ..)"
Ano, v tomhle je Emma právě jedinečná. Ona jde k jádru věci, které je vlastně základem všech lidmi vytvořených tradic.
Podle mne by si měl být tohohle jádra vědom i ten, kdo se pro nějakou konkrétní tradici rozhodl. Tradice jsou pouze vnější oděvy toho jádra. Ale z mého pohledu je i ten vnější oděv důležitý. Ten mi totiž dává vědomí, že někam patřím, že navazuju na něco, co tady přede mnou budovali generace mých předků.

36 Jarou Jarou | 2. února 2014 v 1:17 | Reagovat

OMLOUVÁM SE A PROTOŽE VIDÍM MNOHO SPOLEČNÉHO DOVOLUJI SI SEM VLOŽIT NÁSLEDUJÍCÍ TEXT A DOUFÁM, ŽE TO NĚKTERÉ Z VÁS OSLOVÍ.

Pátý ročník „KELTSKÉHO TELEGRAFU“

     V přírodě stále ještě vládne zima, ale naší keltští předci touto dobou, podle současného kalendáře kolem 2. února, slavili svátek Imbolc, oslavu prvních známek jara.
     Při této příležitosti bych vás chtěla upozornit a také pozvat k účasti na akci zvané „KELTSKÝ  TELEGRAF“. Je to nejen oslava nastupujícího jara, ale hlavně jakési duchovní propojení současných lidí mezi sebou a také s dávno zemřelými předky. Tuto noc si po vzoru signalizace starověkých obyvatel stále se rozrůstající skupina nadšenců předává světelný signál z kopce na kopec napříč celou republikou od slovenských hranic na východě po německé na západě. Ti kdo se sem vypravují, si říkají čerti a podobně jako kdysi Keltové vykonávají něco jako obřady k uctění probouzející se přírody, bohyně Matky země, dárkyně životní síly. Akce se koná vždy první sobotní večer po prvním jarním dnu, letos se na kopcích sejdeme již po páté v sobotu 22. března.
    Loni se „keltská“ světla rozsvítila na téměř sto třiceti kopcích Čech, Moravy a dokonce i na jednom kopci německém. Ti, kteří máte v okolí nějaký zajímavý kopec, nerozhoduje jestli s dokázanou keltskou tradicí nebo bez ní, přidejte se, nenechte si ujít tuto mystickou noc propojení věků. Informace k této akci hledejte na stránkách www.keltskytelegraf.cz, najdete tam vše, co potřebujete vědět, jak se přihlásit, jak se zapojit, aby se řady čertů a řetězce světel v roce 2014 významně rozrostly.
    Těším se, že letos na našem stanovišti, rozhledně na Studeném vrchu v Brdech, budeme přebírat signál i od vás.

                                                                                         Čert ze Studeného vrchu

37 Miky Miky | 2. února 2014 v 7:32 | Reagovat

[36]: Omlouvat se nemusíš. Loni jsem měl na blogu z telegrafu i dokonce Frostíkovu reportáž : http://moje-kniha-stinu.blog.cz/1304/ohne-na-kopcich

38 Jarou Jarou | 2. února 2014 v 22:21 | Reagovat

Díky za upozornění,reportáž jsem si přečetl a připomnělo mi to jak jsme byli na Studeném vrchu zmrzlí (Studený vrch byl opravdu studený!)
Mám ještě takovou prosbu. Nevím kdo s tím přišel, ale těm co zapalují ohně na kopcích při Keltském telegrafu, říkat "čert" mi nějak nesedí.
Proto se ptám máte někdo lepší nápad, jak je nazvat??

39 Martin S. Martin S. | 6. února 2014 v 16:53 | Reagovat

[38]: Ahoj, jako autor článku jsem se nechtěl moc zapojovat do "odborné debaty", protože energeticky jsou naše kameny v Pavlově "správě".
S ním jsme ale také mluvili o telegrafu a právě o tom pojmenování "čert". Nelíbí se to asi mnohým z nás, dává t zbraň právě takovým rejpalům a kritikům, zejména z řad věřících. Já bych to viděl na pojmenování "posel" ;-)

40 Pavel Pavel | E-mail | 6. února 2014 v 19:36 | Reagovat

[38]:Jarou, jsi-li z Hostomic či jiného místa v okolí Studeného vrchu a chodíš-li k viklanu na Plešivec, - ozvi se mi prosím, chceš-li.
Dík.

41 cialis cialis | E-mail | Web | 15. dubna 2017 v 3:45 | Reagovat
42 cialis_generic cialis_generic | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 16:47 | Reagovat
43 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 21:05 | Reagovat
44 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 6:18 | Reagovat
45 usa usa | E-mail | Web | 24. dubna 2017 v 3:55 | Reagovat
46 viagra viagra | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 14:16 | Reagovat
47 Moisesfar Moisesfar | E-mail | Web | 1. května 2017 v 4:19 | Reagovat

viagra plus canada

      http://viagrasaleznp.com/ - viagra for sale

    <a href="http://viagrasaleznp.com/">cheap viagra</a>

    viagra mg buy

48 Gavrilafar Gavrilafar | E-mail | Web | 3. května 2017 v 19:17 | Reagovat

the best place sales cialis

      http://canadacialisnvz.com/ - buy canadian cialis

    <a href="http://canadacialisnvz.com/">canadian cialis</a>

    cialis no presciptions

49 Moisesfar Moisesfar | E-mail | Web | 9. května 2017 v 19:27 | Reagovat

is cosigning a loan bad for credit

      http://fastloanstgz.com/ - payaday loans

    <a href="http://fastloanstgz.com/">payday day loans</a>

    payday advance garden grove

50 Anniefar Anniefar | E-mail | Web | 20. května 2017 v 13:09 | Reagovat

female viagra for sale uk

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>viagra without doctor prescription</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">viagra cheap</a>

    viagra zollfrei schweiz

51 Piannofar Piannofar | E-mail | Web | 20. května 2017 v 15:37 | Reagovat

cialis patient uk

http://buycialisfrx.com/ - order cialis

<a href="http://buycialisfrx.com/">buy cialis </a>

il cialis

52 Anniefar Anniefar | E-mail | Web | 21. května 2017 v 0:19 | Reagovat

forum pour acheter viagra

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>buy viagra online</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">online viagra</a>

    generic viagra fda approval

53 Anniefar Anniefar | E-mail | Web | 21. května 2017 v 23:18 | Reagovat

is mail order viagra plus safe

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>generic viagra</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">viagra generic</a>

    best results from viagra

54 Moisesfar Moisesfar | E-mail | Web | 31. května 2017 v 0:14 | Reagovat

how much is cialis in uk

      http://cheapxcialis.com/ - discount cialis

    <a href="http://cheapxcialis.com/">cialis for sale</a>

    try it cialis prescription

55 Velkfar Velkfar | E-mail | Web | 4. června 2017 v 9:05 | Reagovat

buy cialis greece

      http://buycialisaonline.com/ - cialis online

    <a href="http://buycialisaonline.com/">cialis online</a>

    cialis half life peak

56 Velkfar Velkfar | E-mail | Web | 5. června 2017 v 0:19 | Reagovat

generic cialis 20mg nl

      http://buycialisaonline.com/ - cialis canada

    <a href="http://buycialisaonline.com/">buy cialis online</a>

    should i take cialis 100mg

57 Corefar Corefar | E-mail | Web | 8. června 2017 v 12:36 | Reagovat

cialis uk no prescription

      http://buyacialisonline.com/ - cialis 10mg

    <a href="http://buyacialisonline.com/">buy cialis online</a>

    generique cialis soft

58 Moisesfar Moisesfar | E-mail | Web | 11. června 2017 v 1:15 | Reagovat

cialis super active arginine

      http://buycialistonline.com/ - cialis

    <a href="http://buycialistonline.com/">cialis 10mg</a>

    cialis baratos uk se comparan

59 Andrewfar Andrewfar | E-mail | Web | 12. června 2017 v 1:41 | Reagovat

joint loans bad credit no upfront fees

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday advance loan

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loan</a>

    quick money makers

60 Moisesfar Moisesfar | E-mail | Web | 13. června 2017 v 6:46 | Reagovat

OKC OK cash advance

      http://fastcashisok.com/ - faxless payday advance

    <a href="http://fastcashisok.com/">faxless payday loan</a>

    first direct unsecured personal loan

61 viagra viagra | E-mail | Web | 15. června 2017 v 12:35 | Reagovat
62 BredKix BredKix | E-mail | Web | Čtvrtek v 10:22 | Reagovat

cash advance loan - https://cashadvanceamericaavx.org/
payday loans cash advances <a href="https://cashadvanceamericaavx.org/">cash advance near me</a> ’

63 BvdsdJek BvdsdJek | E-mail | Web | Čtvrtek v 13:55 | Reagovat

loans for bad credit - https://badcreditloansrtju.org/
bad credit debt consolidation internet payday loan <a href=https://badcreditloansrtju.org/>bad credit cash fast payday loan loans</a> ’

64 BrdedKix BrdedKix | E-mail | Web | Čtvrtek v 16:29 | Reagovat

cash advance near me - https://cashadvancetfj.com/
cash advance payday loans online <a href="https://cashadvancetfj.com/">cash advance loan</a> ’

65 Vedwscoome Vedwscoome | E-mail | Web | Včera v 9:58 | Reagovat

bad credit instant approval payday loans
<a href="https://paydayloansxxe.com/">1 hour payday loans no credit check</a>
no fax no teletrack payday loans
<a href=https://paydayloansxxe.com/>payday loans</a>   ’

66 Bbfghop Bbfghop | E-mail | Web | Včera v 12:45 | Reagovat

loans personal loans
<a href="https://personalloanplk.com/">personal loans bad credit</a>
personal installment loan
<a href="https://personalloanplk.com/">bad credit personal loans</a>    ’

67 CcRag CcRag | E-mail | Web | Včera v 18:12 | Reagovat

bad credit credit cards
<a href="https://badcreditjkkl.com/">bad credit loans guaranteed approval</a>
loan for bad credit
<a href="https://badcreditjkkl.com/">loan with bad credit</a>     ’

68 DevbTele DevbTele | E-mail | Web | Včera v 23:00 | Reagovat

no fax payday loans direct lenders
<a href="https://paydayeev.com/">payday advance usa</a>
no fax same day payday loans
<a href=http://berpaydayloanlendersquickloans.com/>payday advance usa</a>     ’

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama