NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

PERUNŮV HÁJ PRI UBREŽI

3. února 2014 v 9:09 | Miky |  POSVÁTNÁ MÍSTA

Před nedávnem se mi na e-mailu ozval pan Eduard Hvižďák ze Slovenska. Pan Hvižďák se zajímá o dějiny svého rodného kraje a tak se stalo, že jednoho dne narazil na historickou zmínku o místě nedaleko jeho bydliště, které neslo ještě ve 14.století jméno Perunův háj. Zmínka o Perunově háji pochází z listiny z roku 1327, na které se řeší vymezení hranic mezi panstvími dvou šlechticů. Panu Hvižďákovi nedala tato informace spát a tak začal pátrat ve starých mapách, kde přesně se mohlo toto místo nacházet. Na žádné z map však Perunův háj vyznačený nebyl. Při prohlížení satelitních snímků oblasti, kde by se měl Perunův háj teoreticky nacházet však jednoho dne objevil několik kruhových objektů, které jsou dnes mezi odborníky známé jako rondely. Při průzkumu zdejšího terénu pak objevil nedaleko rondelů i několik mohyl.

Mohyly.

Pan Eduard měl pocit, že nalezl co hledal, ale chybělo ještě potvrzení zvenčí. To se mu dostalo, když místo navštívil tzv.nejvyšší slovanský žrec Alexandr Páter Dij z Omska. Alexandr Dij využil své okružní cesty po Evropě a pana Hvižďáka navštívil. Společně celou louku, kde dříve možná rostl háj prošli a žrec určil centrum svatyně jen asi 5m od místa středu největšího z rondelů.


Páter Alexandr Dij se svou ženou.

Kromě toho Páter Dij cestou našel několik kamenů, na kterých objevil runy.
Údajné runové kameny.


Tyto kameny prý kdysi lemovaly cestu do svatyně. Od této chvíle je pan Hvižďák přesvědčen, že místo, které objevil je pravá Perunova svatyně, jeho největším přáním zůstává, aby to do budoucna potvrdil i seriozní archeologický průzkum. Vědečtí pracovníci, které pan Hvížďák dosud oslovil, se k záležitosti staví různě. Dr.Zdeněk Farkaš pana Hvižďáka upozornil, že rondely nemají se Slovany nic společného, ale pocházejí z mnohem staršího období, tedy mladšího neolitu, tj.asi 5000 let př.n.l. Archeologa Martina Pristaše naopak výzkum pana Hvižďáka velmi zaujal a jeho ústav nyní předmětné území chrání jako archeologické naleziště. V roce 2011 prošli oblast archeologové s detektory kovů a neobjevily nic, na důkladný výzkum zatím chybějí peníze.
Co si o celé záležitosti myslím já? Nechci tvrdit, že ta svatyně je nepravá, ale důkazů je zatím po čertech málo. Pan Hvižďák mi poslal DVD plné fotografií, dokumentů a textů, ale nic z toho mě o správné lokalizaci Perunova háje nepřesvědčilo. Určitou indicií by mohly být ty letecké snímky s rondely. Je sice pravda, že rondely jsou o několik tisíc let starší, než naši první slovanští osadníci, ale známe i místa, která jsou k posvátným účelům různými kulturami využívána po celá staletí i tisíciletí a to dokonce i bez přímé návaznosti jedné kultury na druhou. Na satelitních snímcích z DVD jsem ty rondely původně vůbec nemohl najít. Pan Hvižďák mi sdělil, že na předchozích snímcích ze serveru mapy.sk, jež byly foceny v jiném období, byly kruhy vidět velmi zřetelně. Poradil mi kde hledat a doporučil lupu, a tak jsem nakonec ty kruhové objekty přeci jen našel. Horší už je to s těmi údajnými runovými kameny. Drtivá většina těchto kamenů, alespoň jak to lze posoudit ze snímků, je dle mého názoru pouze přírodně zvrásněna a nemá s runami vůbec nic společného. Z velkého množství fotografií na DVD jsem našel pouze dva nebo tři kameny, kde by se o vytesaných značkách snad dalo trochu uvažovat. Páter Dij, který se prohlašuje za nejvyššího slovanského žrece je uznávanou autoritou lidí kolem tzv. Slovansko-Árijských Véd, kteří tvrdí o Slovanech tolik naprosto zjevných nesmyslů, že pro mne nepředstavuje žádnou záruku odbornosti, spíše naopak. Pokud mohu přítomnost rondelů považovat alespoň za nepřímý důkaz, tak kamenům nepřiznávám ani to.

Jeden z mála znaků, který opravdu vypadá jako vyrytá runa Algiz.

Jediné, co má pro mě skutečnou hodnotu, je tedy ta zmínka o Perunově háji z r.1327. Ani ta však ještě nedokazuje, že by u Ubreže existoval ještě ve 14.století nějaký živý Perunův kult. I když kdo ví? Některé věci kolem Peruna se na Slovensku opravdu udrželi až do novověku. Pro mě je ta listina ale spíše indicie, že zde kdysi v minulosti posvátný Perunův háj byl, a že se tato skutečnost udržela v místním názvu až do středověku.


Základem síly Perunovy svatyně prý byla voda, která ji obtékala.


Podle teorie pana Hvižďáka došlo ke zničení svatyně tak, že byla voda odvedena umělými koryty pryč.

Před panem Hvižďákem každopádně smekám, neboť svému výzkumu zasvětil už několik let svého života a přeju mu ze srdce, aby nové objevy jeho teorii potvrdili. Inkriminované místo je podle fotografií opravdu krásné a věrohodný důkaz by mě velmi potěšil. Každopádně už dnes slouží tato louka při Ubreži jako obřadní místo například Svatoháji rodné víry, což je společenství, které se prý jinak k Védám i k těm kamenům staví stejně odmítavě jako já.


Svatoháj slaví u Ubreže dožínky..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Pavel | 3. února 2014 v 11:18 | Reagovat

Tam nahoře na Vihorlatu jsem kdysi byl - byl to vojenský prostor ale vlezli jsme tam. I u Mořského oka a na Šírave též.
Ta mohyla na fotce energii pohřbu má.
Nevím ale přesně kde je ta louka kde je vyfocen páter Dij ani to roští kde je mohyla. Lze to nějak upřesnit?

2 Pavel Pavel | 3. února 2014 v 11:22 | Reagovat

Tedy našel jsem správnou dedinu, ale nevím kde to tam u ní je ... :-(

3 Elen Elen | 3. února 2014 v 12:33 | Reagovat

Je tam hezky :-)

4 Myslič Myslič | Web | 3. února 2014 v 15:02 | Reagovat

No, místo vypadá zajímavě, to jo. Ale jinak jsem skeptický, zrovna jako Miky. Mě to prosazování Slovanů jako tvůrců "všeho" za každou cenu připadá, jako když Himmler s Rosenbergem všude hledali Germány :-D

5 Miky Miky | 3. února 2014 v 15:54 | Reagovat

[1]: Upřesnit to jde, ale pan Hvižďák mě prosil, abych neupřesňoval. ;-)

6 Pavel Pavel | 3. února 2014 v 17:39 | Reagovat

[5]: ;-)
Stejně je to bohužel daleko... Jeden by tam musel zajet a dohledat...

7 Vlko Vlko | 3. února 2014 v 18:00 | Reagovat

Byvam hned v susednej dedine od Ubreža, tohto Pana sice osobne nepoznam ale myslim, že cele je to prehnana fastasmagoria. Jedna ak si najdete na internete cely jeho članok (skor rozpravku) proste vam musim zapnut že tu čosi nehra. Jedna teorie o povode Vihorlatu, davne proroctvo o čiernych pristahovalcoch  a ine veci. Plus som nasiel jeho prispevky na jednom fore a tento Pan je kovany "vedista". A už len pritomnost Patra Dija a jeho vyfatazirovane runove kamene tiez hovori za všetko. Chcel by som vediet ako sa dostal k tej listine a ci je to vobec pravda...
Slovanske pohanstvo sa neobnovi asi nikdy, pokial tu budu takyto rozpravkari. Je to smutne.. Ani sa nečudujem prečo každy dava prednost Asom a Vanom :) (zas netvrdim, že je to zle)

8 Miky Miky | 3. února 2014 v 18:50 | Reagovat

[7]: Ty povídky, které Eduard Hvižďák napsal, beru prostě jako literaturu postavenou na ne příliš podložených teoriích. Hezký příběh, ale fantazie, ne fakta.
S tou listinou tě chápu. Na DVD bylo několik zmínek o té listině z různých knih. Docela věřím tomu, že existuje, ale také bych rád viděl alespoň fotokopii.
Přesně to říkáme s mými přáteli. Védisté slovanskému pohanství spíše škodí, než prospívají.

9 Darik Darik | 3. února 2014 v 20:26 | Reagovat

Myslím si, že pokud pan Hvižďák má k Slovanskému Pohanství a k onomu místu opravdový vztah. Měl mi ono místo uctívat a chránit.
   Nechat ho rozkopat archeologi i kdyby měli něco najít by bylo špatné a místo by asi ztratilo ono kouzlo.
Vždyť právě to tajemství z něj může dělat krásné současné posvátné místo.

10 Fíba Fíba | 3. února 2014 v 23:35 | Reagovat

Ty runy jsou fakt všude, obzvlášť když to říká náš oblíbená páter... Rád bych rovněž upozornil na tradiční árijsko-slovansko-védystickou májku s nebeským trojúhelníkem a runou sowulo na vrcholu. Je možné jí dodnes volně vidět v přírodě i ve městě, zvláště bývá u cest. Najdete jí patrně i v mnoha zemích po celém Světě, což podle mě dokládá to, že (pra)Slované založili opravdu, ale opravdu všechno:
http://eshop.hmstudio.cz/gallery/16V58492-12.jpg

11 Miky Miky | 4. února 2014 v 7:05 | Reagovat

[9]:Tak třeba pro mě by to místo kouzlo ještě nabralo, kdyby tam archeologové něco našli. Archeologové po sobě umí uklidit, horší jsou ti amaterští hledači s detektory.

12 Miky Miky | 4. února 2014 v 7:07 | Reagovat

[10]: Fíbo jsem fascinován, to by měl někdo říct Páteru Dijovi. Ale ne, ten to určitě už dávno ví. ;-)  :-P

13 Miky Miky | 4. února 2014 v 8:43 | Reagovat

Rád bych ještě napsal, že Eduard Hvižďák je velice slušný člověk. Přestože v článku prezentuji jiné pohledy na věc, než má on, tak se mu líbí a pochválili mi ho. E.Hvižďák se snaží o nezaujatý pohled a stýká se s védisty i s "opozičním" Svatohájem.  Ke zmiňované listině mi napsal : " Listina sa nachádza v Prešove, časť Šebastová v archíve, a tieto listiny preskúmal už nebohý Ivan Halaga, ktorý žil v cudzine, lebo komunisti ho vyhnali, a on tieto listiny prekladal a písal všetko o Východoslovenskom kraji a dával to do kníh, ale v emigrácií. Ja mám fotografiu prekladu z latiny do slovenčiny, kde je písomná zmienka o Perúnovom háji a tento preklad mi osobne poskytol p.Jaroslav Goras /tento pán zbiera mapy celý svoj život, a teraz urobil nadáciu na opravu Vinnianskeho hradu a pod./poskytol mi tieto materiály plus všelijaké mapy, ku ktorým by som sa určite sám nedostal. Chystal som sa už niekoľkokrát do Prešova, že odkladal som to, lebo listinu aj tak z latinčiny ja nepreložím, ale určite zájdem, objednám sa, zaplatím a prinesiem."

14 Frosttík Frosttík | 4. února 2014 v 14:43 | Reagovat

[10]:To už mi nedělej, čekal jsem kdo ví co a po kliknutí na odkaz jsem smíchy skoro spadnul ze židle.
Kdo hledá, vždycky si to své najde.

[7]:A ty rondely tam jsou?

15 Velena Velena | 4. února 2014 v 19:09 | Reagovat

Veľmi ma prekvapuje akí sú mladí ľudia nedôverčiví a hneď všetko zametú pod stôl, keď im nevonia preštudovať si védy a hľadať potvrdenia ich minulosti. Mali by ste byť hrdí, že sa k nám vracajú naše dejiny a robiť všetko preto, aby ste ich obhájili, ale radšej budete uznávať históriu, ktorú nám podsunuli židia svojím náboženstvom a uznávať ťažký americký materializmus. Nuž nech sa vám darí, veď každý má svoju cestu určenú. Je nás dosť Slovanov, ktorí vítajú, že sa nám naše dejiny vracajú a budeme robiť všetko preto, sby sa dostali na svetlo božie, lebo sú to dejiny svetla.

16 Darik Darik | 4. února 2014 v 19:27 | Reagovat

[15]: Veleno, já o Slovanském Pohanství toho moc nevím mou Cestou je Keltské Pohanství. A mám li být upřímný ani nevím co jsou to védy proto se k tomu nevyjadřuji. Ale obviňovat někoho, z amerického materialismu mi od tebe připadá špatné.
  Z nám Mikyho a obviňovat ho z materialismu svědčí o tvé neznalosti jeho osoby. Ale skus si pročíst jeho celý blog nebo ho aspoň víc poznat a změníš názor.
  A nezapomeň nikdo není povinej věřit všemu, já také nevyčítám lidem, že věří v něco jiného než já.
  A co se týká návratu Slovanské vírý hodně pro to dělá Žárislav.

17 Miky Miky | 4. února 2014 v 19:49 | Reagovat

[15]: Veleno, na naše předky hrdý jsem, né ale na védistické fantasmagorie, které dělají všem, kdo se zabývají dějinami a pohanstvím seriózně, jenom ostudu. Nezametám hned všechno pod stůl, védy jsou ale žel stejně pravé, jako ty runové kameny v článku. Zkoušel jsem několikrát s védisty o různých konkrétních věcech diskutovat a bylo to, jako se bavit s jehovisty. Na FB stránkách Sloveni, jsem byl např. přesvědčován, že Slované nejedli maso a nikdy svým bohům nepřinášeli zvířecí oběti. Když jsem nesouhlasil, byl jsem požádán, abych dokázal opak. Pracně jsem tedy dohledal několik archeologických příkladů, kdy se na hradištích v kuchyňských odpadních jamách a na místech svatyní našel velký počet zvířecích kostí. Reakce byla taková, že moje komentáře byly vymazány. Mnozí moji pohanští přátelé mají s védisty podobné zkušenosti.

18 Fíba Fíba | 4. února 2014 v 19:50 | Reagovat

Slovanskoárijské védy (ne ty staré indické) jsou moderním falzifikátem, který se tváří jako pravda, přičemž vyznavači tohoto "díla" všechny kolem obviňují z různých spiknutí proti Slovanům. Všichni podle nich lžou, nejen ostatní pohané, ale i archeologové, vědci, historici.... Už mám za sebou pár diskuzí s vyznavači této sekty a je to vesměs vždy stejné, pokud se oni projeví. Viz ten příspěvek Veleny, který je ještě ale mírný. Četl jsem už peprnější věci od nich. Slovanskému pohanství ve skutečnosti tito lidé škodí, protože jejich pojetí Slovanství staví na lživém zdroji a lež, jak známo, má krátké nohy. Ale škoda mluvit, nebo psát... Ono stačí když si ty jejich teorie každý přečte, mohu ještě doporučit jejich druhý projekt Leva-Net, to je taky počtěníčko ignorující veškerou historii, archeologii i kulturu jiných národů. Třeba namátkou: severské runové kameny ve Skandinávii jsou ve skutečnosti slovanské - tohle jsem četl na jedné jejich stránce. Tomu snad může věřit jen úplný nevzdělanec nebo ignorant.  Nakonec budou tihle védysté každému pro smích, porazí je vzdělanost, stačí jenom číst z různých zdrojů a porovnávat. :-)

19 Miky Miky | 4. února 2014 v 19:51 | Reagovat

[16]: Dariku, Žiarslava védisté také neuznávají. On své obřady totiž nedělá správně védisticky. ;-)  :-P

20 Pavel Pavel | 4. února 2014 v 19:55 | Reagovat

[15]:Kdybych mohl říci za sebe - asi nedůvěřivý jsem. Védy tady jsou ale pro mě trochu dost bokem. Tady jde o rondely pod Vihorlatem. Abych ze svého místa mohl k tomu něco říci, musel bych tam zajet  a nechat si to ukázat - nebo - musel bych dostat do ruky fotografii místa.
To, že se k nějakému místu vztahuje zmínka, že se to tam jmenovalo "Perunův háj" je pro mě hodně silná indicie - ale  - opakuji - nevím k jakému místu - neviděl jsem ho. :-(  :-?

21 Darik Darik | 4. února 2014 v 20:03 | Reagovat

[19]: Védisté ho uznávat nemusejí, ale já ho uznávám-znám jeho písně i názory, znám lidi kteří ho znají osobně. A v tom svém předchozím komentáři jsem ho nechtěl spojovat z védisty. Jen jsem chtěl Veleně dát najevo že si vážíme těch co vracejí Pohanskou víru.
   O Slovanských védách jsem si přečetl teprve před chvílí a potvrdilo se mi mé tušení, že si chtějí přivlastnit to co patří Indii.
A propó, to považuji za vykrádání tradic a že to Žárislav nedělá jsem moc rád.

22 Myslič Myslič | Web | 4. února 2014 v 20:35 | Reagovat

[21]: Tak tito "védysté" si nepřivlastňují védy indické, oni s ivytvořili vlastní, viz "Velesova kniha" :-D S těma z Indie, nemají společného vůbec nic.

23 Darik Darik | 5. února 2014 v 19:15 | Reagovat

[22]: I kdyby býl shodný jen název je to krádež. Proč si nezvolit svůj název? No proto, že by nemusel tolik přitahovat.
  Velesovu knihu bych zmiňoval jen pokud by byla prokázána její pravost.

24 lomikel lomikel | E-mail | 6. února 2014 v 9:51 | Reagovat

[23]:

jak prokazes pravdivost Eddy, Bible nebo Korani ?:)

tudy cesta nevede, kazdy na pravo prijmou proroctvi a zapsat ho.

25 Miky Miky | 6. února 2014 v 10:56 | Reagovat

[24]: Darik mluví o pravosti, ne o pravdivosti. O Bibli, Eddách a Koránu víme z jakého období cca. pocházejí a nikdo to nezpochybňuje. Jestli jsou to knihy pravdivé je jiná otázka. Velesova kniha není současným proroctvím, které by přijal nějaký ruský rodnověrec, ale  vydává se za dílo novgorodských kněží z 9.stol., ačkoli je velmi pravděpodobné, že jde o novodobý podvrh. V tom je ten rozdíl.

26 lomikel lomikel | E-mail | 6. února 2014 v 11:09 | Reagovat

[25]:

nevidim zadny rozdil proti Bibly co se uhozenosti textu tyce. Velesova kniha neni tak nasilnicka :)

je Bible prave nezkomolene vypsani ztvoreni sveta ?:) S cim se srovnava.

Co se Koranu tyce tak nedoporucuje , kulturne podminenou, pedifilile , ta Velesova kniha. Trebas. Je koran pravy nebo levy, muzem verit ze autor vse podrobne zvedel ve snech.

A je to stejna pohadka jako Edda :), sepsanna katoliky za dlohych zimnich veceru :). Je prava ? Uplne presne autenticke, vuci cemu autenticka

Tak asi tak.

Nechci otverit novy flame, proste text jako text, kdyz veris neni co resit.
Historicla spravnost ve svatych textech hraje nedulezitou roli.

27 Miky Miky | 6. února 2014 v 11:26 | Reagovat

[26]: Tak ještě jednou. ;-)
Edda je literární dílo z 13.století. Je to křesťanem zapsaná a dost možná i pozměněná mytologie starých seveřanů. Nikdo tu neřeší jestli jsou ty příběhy doslovná pravda nebo pohádky. Je to ale autentický text ze 13.století. To neříkají pohané, ale vědci, kteří texty zkoumali.
Velesova kniha je ale všemi seriózními vědci zpochybňována. Ne obsahově, ale jako text, který by měl pocházet z 9.století.

28 lomikel lomikel | E-mail | 6. února 2014 v 12:43 | Reagovat

[27]:

Ok, tazke nejsme ve sporu.

Je pro viru dulezite zda je text ze stoleji X. nebo Y. ?

To ze vetsi radi Eddu, tady pisemne zaznamneni , do 13. stoleti me virou ci nevirou nijek nenaplni. Ano to nerika nic zasadniho jestli je prava, e.q. dost se blizici tomu co se ustne tradovalo v dobach kdy jeste vira v Odina a ostatni bohy byla ziva :-P
( btw ono nnei jine miry pravosti u takovych textu nez osobi vira)

Stejne tak Velesova kniha, je prava protoze v ni verim ( tedy ne ja :)) ale verici ve velesovu knihu.

----

btw. PK je, neni to invektiva prosim , jen hodnoceni a dotaz, soustredeny na potvrzeni sveho pristupu ve vecech viry, v te oblasti kde se tedy protnete pac vim ze kazdy v PK to ma jinak :), na historicke realie 13. stoleti na Islandu ?

29 lomikel lomikel | E-mail | 6. února 2014 v 12:50 | Reagovat

posvatne texty, a postatnymi se stavaji tim ze v ne lide veri a jen pro ty co v ne vjeri, maji vyvroti duchovni prostor pro osobni imaginaci v intencih dane viry. nebo duchovni prostor pro komunikaci s urictou, v textech formou pribehu zhruba definovanou entitou(ami). plus jsou tam ruzna doporuceni praktickeho razu co by mel verici delat.

tohle vse velesova kniha ma, lide v ni veri, je to ergo kladifko posvatny text.

diskuse jestli je pravdiva nebo prava nema zadny vyznam.

30 Miky Miky | 6. února 2014 v 15:03 | Reagovat

[28]: Lomikeli, to je diskuse stylem "jeden o voze a druhý o koze". Ptáš se jestli je pro víru důležité ze kterého století její svatý text pochází a odpověď zní: jasně že není. Kdyby védysté přišli s tím, že se např. páteru Dijovi zjevil Veles a tu knihu mu ve svatém vytržení nadiktoval, myslel bych si o tom své, ale nemusel bych se tím zabývat. Ať si každej věří čemu chce, že jo? Když ale přijdou s tím, že je to autentický text z 9.století, přepisují podle toho dějiny a obviňují ze lži a nepřátelství vůči Slovanům všechny historiky, vědce, etnology a pohany, kteří to vidí jinak, tak je to problém.

31 Frostík Frostík | 7. února 2014 v 9:35 | Reagovat

[29]:Už delší dobu sleduju, jak nechápeš naše postoje a to každou debatu se omílá stále dokola. Naposled!
Je nám jedno v co kdo věří, je to jeho věc. Nikoho nepřesvědčujeme, že máme jedinou pravou pravdu! Jen se ohrazujeme proti jiným a vysvětlujeme proč to nebereme. Konkrétně od tebe neznám jediný příspěvek, co by nás nutil změnit naše názory.
Co z toho nechápeš? Že jsme rozdílnější a naši vlastní víru podrobujeme kritice, že se z ní nestalo mrtvé dogma?

32 lomikel lomikel | E-mail | 7. února 2014 v 10:51 | Reagovat

[31]:

ok, pokud te to nervuje tak se vas na nic ptat nebudu :), staci rict.

33 Frostík Frostík | 8. února 2014 v 7:49 | Reagovat

[32]:Klasika, je třeba poukázat na duševní nerovnováhu oponujícího. Ty to prostě pochopit nemůžeš. Ač jsi velmi inteligentní, uvažuješ v jiných rovinách než my.

34 Fíba Fíba | 8. února 2014 v 11:40 | Reagovat

Vycházet ze Slovankoárijských véd je jako vycházet z Ura-Linda-Chronika ... Padělek jako padělek. Jsou Rukopisy zelenohorský a královédvorský pravé a nebo ne? Podle mě také ne. K těm védistům: Ne, Římskou říši, starověké Řecko a mnohé další civilizace opravdu nezaložili Slované. Můžeme se v této souvislosti bavit o dávných Indoevropanech (tedy o společných předcích pozdějších Slovanů), ale ne o Slovanech. Nejde přeci o víru v bohy jako takové, ale o falšování dějin, které je vydáváno za součást náboženského systému. Náboženský systém, který stojí na podvrhu prostě nemůže dlouhodobě ustát (nefunkčnost) a navíc mi to ani nepřijde spravedlivé (čestnost).   :-)

35 Rushwolf Rushwolf | 11. února 2014 v 14:19 | Reagovat

Ovšem... ženu má pan pátek zdá se mladou a hezkou... (pokud se dá soudit z tak malé fotografie...) :-) už se těším, až se taky stanu takovou zestárlou, mýty opředenou mucholapkou dívčí nevinnosti... třeba i objevím to pravé kouzlo a podstatu véd a jiných okultních učení :-D

36 Rushwolf Rushwolf | 11. února 2014 v 14:25 | Reagovat

oprava Páter ne pátek

Jinak ad. falšování historie... mě osobně to připadá i jako značná neůcta k předkům, poukazuje to na určitý komplex, kdy chudák slovan v zemljance je asi jako předek nepřijatelný a tak musí nejméně založit Řím... možná by si tito védisté občas měli střihnout nějekej ten měsíc LH a pak by možná i oni uznali, že mít předka co má prdel na modro a nezná alfabetu ještě neznamená, že není proč a nač být hrdý, mít co obdivovat, nebo se od něj čemu naučit.

37 Jiří Jiří | Web | 13. dubna 2014 v 10:38 | Reagovat

Poznej co je v životě důležité! Levné zasvěcení do Reiki: http://www.kohoutek.ch/cs/reiki/

38 Máša Máša | 15. června 2014 v 14:16 | Reagovat

[36]: "... kdy chudák slovan v zemljance je asi jako předek nepřijatelný a tak musí nejméně založit Řím..."

Výstižně řečeno!

Ono jednotliví naši předci, zdánlivě bezejmenní a bezvýznamní, nám toho ve skutečnosti dali opravdu hodně - tento jazyk, tuto zem a spoustu dalších věcí - a je fakt smutné, že někteří se s tím nespokojí a nejraději by za předka měli právě toho "zakladatele Říma". Jak říkám, je to smutné a hloupé. :-|

39 CharlesWoOld CharlesWoOld | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 13:49 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>More info!..</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama