NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

RUNOVÍ DUCHOVA PODLE RAVENA KALDERY 3.díl

25. května 2014 v 18:29 | Miky |  KNIHA STÍNŮ
TEIWAZ / Tyr - Válečník

Není překvapivé, že tato runa je pojmenována po velkém bohu Tyrovi, Pánu Mečů. Tyr-runa je totiž velmi podobná jako Tyr-bůh. Tyr je zcela mužský, přímočarý, vážný, odvážný, statečný a čestný až do poslední kapky své krve.
Pokud shledá, že chcete použít jeho kouzlo k agresivnímu účelu, který by mohl být považován za nečestný, bude to tiše ale tvrdošíjně odmítat.
Když tuto runu umístíte jako bindrunu na hůl a on s tím nebude souhlasit, nebude to fungovat.
Je energický, ale ne veselý. Směje se málo ale je velmi starostlivý. Tyr je dobrým učitelem bojových umění, zejména jejich psychologické stránky. Přináší odvahu zabarvenou rozumem a ctí. Má velkou trpělivost s těmi, kteří boji dávají první a poslední, ne s těmi, kteří marní jeho čas.
Tyr má stejně rád Ásgard i Jotunheim a odmítá si mezi nimi zvolit. V obou těchto světech se totiž nachází ti nejlepší válečníci.


BERKANA / Beorc - Matka

Berkana je nejženštější ze všech run, její glyf(psaná podoba) je pár prsou a ona sama překypuje péčí. Je spojena především s magií stromů (hlavně břízy) a obsahuje energii stromů natahujících se toužebně k obloze. Roste bez limitů a hranic a jako taková ze sebe vydává vše dokud může, potom na čas tiše zmizí a nevrátí se dokud se plně nezotaví.
Má ráda především matky, děti a potřebné. Je zavěšena v jakési auře perleťového světla a zahrnuje láskou ty, kteří o to požádají. Berkana je nejmocnější z léčivých run, ale může být nápomocna pouze v souladu s Wyrdem, jestliže tedy nepomůže, hledejte informace v předivu. Pokud se jí nebude líbit účel kouzla ke kterému je vázána, bude plakat a nikoliv oplácet. Avšak buďte na pozoru, některé z agresívnějších run mohou oplácet jejím jménem.
Berkana má nejraději území Vanaheimu, ačkoliv má zvláštní slabost pro vysoké stromy v lesích Jotunheimu.


EHWAZ / Eh - Jezdec

Přes veškeré výmysly o opaku, není runový duch Jezdec žádným romantickým lapkou. Přichází jako veselý, prostý dělník, jehož úkolem je cestovat z jednoho určeného místa na druhé, a to většinou na koňském hřbetě. Někdy je vozkou, převážejícím náklad zboží z místa na místo, trmácejíc se přitom na svém povozu rychlostí jednu míli za hodinu. Jindy je kurýrem na rychlonohém cválajícím oři, který přináší zprávy a odpovědi, aniž by sesedl ze sedla.
Na rozdíl od Raido, který cestuje aby získal zkušenosti a často ani netuší kde jeho cesta skončí, Ehvaz raději zná svůj cíl, má dobrou mapu a dostává se tam i zpět s bezpečně a dokonale vykonaným úkolem. Je vrcholně orientován na cíl a soustředí se pouze na něj.
Má hodně trpělivosti, a to i v případě že se jeho kůň úmorně plouží. Dokáže strádat, když ví, že se to děje pro vyšší cíl. Ehvaz je nejvíce doma v Midgardu, který je centrem všech spojení a žádný jiný svět z něj není příliš daleko.


Mannaz / Mann - Nevěsta

Když jsem volal ducha runy Mannaz, čekal jsem, že to bude muž. Byl jsem velmi překvapen, když se pak objevila mladá žena, ověnčená květinami, ve vysokém stupni těhotenství. "Jsem naděje lidu." řekla prostě. Ještě chvíli mi trvalo, než jsem se ze svého překvapení dostal a vzpomněl si, že slovo Mann, neznamená v původním významu pouze "muž", ale po tisíce let bylo používáno ve smyslu "člověk", jak pro muže, tak i ženy. Dobře je to vidět na názvu germánského kmene Alemanni - All (Všichni) - Mann (lidé). Uvědomil jsem si také, že glyph pro Mannaz znázorňuje muže a ženu propojené rukama.
Přišla tedy těhotná nevěsta. Byla mnohem mladší než Berkana. Zrálo v ní její první dítě, ale dosud nebyla matkou, jakoby v ní stále zůstávalo něco z panenství. Mannaz v sobě nese budoucnost lidu, kterou je nutné chránit. Je tou, která svýma rukama spojuje kmeny, aby byly svorné jako manželé ve svatební den. Ona je stálou nadějí, vyjednavačem, který řeší konfrontace, ona je tím, kdo je připraven se pro svůj i cizí lid obětovat.
Ze všech devíti světů má nejraději Mitgard. Své srdce věnuje těm, kteří jsou nejvíce sužováni a trpí - ne ze soucitu nebo slitování, ale z touhy přinášet mír a spravedlnost a dělat věci správně.


Laguz / Lac- Řeka- Dcera

Runový duch vody se zjevuje jako říční nebo jezerní bytost. Modře oděná a lesklá, po kolena v řece, nebo s vírem dlouhých vlasů, když povstává nahá a zářící z jezera. Její smích je spěch divoké vody a její dotyk je studený a uklidňující, ale chlad nám připomene, že nejde o Berkanu ani Gyfu.
Může se před vámi smát i plakat ale má pro to pouze své důvody, které s vámi nemají nic společného. Když ji zkusíte uchopit, proteče vám mezi prsty jako voda. Je léčitelkou, ale nikoliv ze soucitu, spíše z ležérní velkorysosti. Když se vás její léčivá voda dotýká, je to úžasné. Pokud ne, nedělá jí to sebemenší starost. Její píseň je hypnotická. Je samotářská ale svůdná. Utopí vás s něžností. Ve skutečnosti vás možná skutečně nějakým způsobem utopí pokud nebudete dost opatrní.
Ambivalentní povaha Laguz se projevuje i jejími oblíbenými úkryty. Má velmi ráda čarovné řeky, proudy a prameny Ljossalfheimu, ale jejím tajným místem jsou studené vody Nifelheimu okolo zamrzlých vod. Proto se také o ní říká, že je dcerou Paní Isy a podobně jako ona je svým vlastním způsobem studená .


INGUZ / Ing- Obilný král

Ing je jedním z runových duchů, kteří mají jednoznačný archetyp. Je to obilný král, jenž je sťat aby jiní zůstali naživu.
Stejně jako Bůh Ingvi/Frey jehož jméno nese, hraje i runový duch Ing stejnou úlohu, kdy obětuje sám sebe, aby ostatní mohli žít.
Zlatý a krásný s pronikavým zrakem, je možná o něco víc smutný než bohové jejichž titul nese. Zřídka k lidem přichází nevolán a zřídka také když je opravdu volán. Jeho úkolem je pomoci s obětí když je to nutné a přichází individuálně, často skrze bolestivý proces. Ing je romatik a idealista a je ochoten obětovat vše k záchraně někoho jiného.
Často se zjevuje ověnčen obilím nebo dokonce přímo svázán v obilný snop. Také se může zjevit v noci své oběti jako zlatý milenec.
Má zvláštní a erotickou souvislost s Pertho jejíž ruka drží srp, který jej podtíná.
Ing je jednoznačně stvořením Asgardu, kde je ctěn jako první z run.


DAGAZ / Daeg

Dagaz je oboupohlavní Runový duch, který přichází v záblesku světla. Na rozdíl od Wyn, která je vždy obklopena zářící aurou se Dagaz v překvapivém mžiku objeví v blikavém žáru, a pak rychle zmizí a zůstává jen jakési bzučící světlo. Vskutku, Dagaz zvláštním způsobem hučí a vytváří svojí nenápadnou energii. Mezi jeho záblesky jsou vždy pomlky, jako kdyby nemohl zůstat na jednom místě příliš dlouho, aby se nevytvořilo příliš energie, která by mohla explodovat.
Dagaz má světlé vlasy i oči a rychlé prsty jeho duch je intenzivní, dalo by se říct téměř hyperaktivní. Přítomnost Dagaz přináší okamžité zvyšování energie a v blízkosti jeho bzučení je nemožné být vlažný nebo ospalý.
Dagaz preferuje svět Asgardu před všemi ostatními, a to především pro jeho umístění v horní části stromu, kam ráno přichází nejdříve a trvá nejdéle.


OTHILA / Oethel :Babička a dědeček


Othila je další z duchů, kteří se mohou v závislosti na okolnostech objevit buď mužské nebo ženské podobě. Na rozdíl od elfí panny/elfího mládence Wyn, se ale Othila vždy zobrazí jako věku kmenového stařešiny. Někdy je babičkou, která je pokladnicí vzpomínek a srdcem domácnosti, jež hlídá ohniště a vnoučata. Jindy je dědečkem, který předává příběhy moudrosti a rozhoduje o dědictví a dělení pozemků pro příští generace. Othila je tichý, introvertní duch, který ví hodně o pokrevní příbuznosti a původu a má nejdelší pamět ze všech Runových duchů. Othila je silně vázána na minulost a nerada pracuje s moderními věcmi nebo pojmy. Někdy na to sice přistoupí, ale budete muset dost vyjednávat. Othila je také velmi vázaná na domov a dává přednost práci, která se týká vaší rodiny nebo rodinného majetku, spíše než s nějakých přechodných záležitostí. Othila preferuje před všemi ostatními světy Midgard, zejména tamní nejstarší místa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama