NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

RUNOVÍ DUCHOVÉ PODLE RAVENA KALDERY 2.díl

13. května 2014 v 9:31 | Miky |  KNIHA STÍNŮ
HAGALAZ/Haegl- Nositel bouře


Hagalaz je obecně považována za nejdrsnější runu a není radno si s ní zahrávat.
Vypadá jako žena mrtvolně bledé pleti s dlouhými černými vlasy, které jí buď vlají v silném vichru nebo jsou deštěm přilepeny na její hlavě.
Pouze jednou jsem viděl její vlasy jemně povlávat a to když se zjevila uprostřed sněhové vánice.
Hagalaz sesílá na lidi bouře. Někdy chaos, někdy radikální změnu, jindy jen smůlu.
Je stvořením silných vášní- pláče, křičí, zuří, hystericky se směje ale je třeba mít na paměti, že její trestání lidí není nikdy náhodné.
Vždy se domnívá, že existuje dobrý důvod proč by určitá osoba měla protrpět tento proces, třebaže s jejímy důvody nebudete souhlasit a rozumět jim.
Podle ní, tě bouře buďto posílí, strhne přebytečné a očistí vzduch pro nový růst nebo tě zničí, v tom případě jsi byl stejně slabý a část trosek bude odklizena.
Nejnebezpečnější z "temných run" má velmi silnou návaznost na světy Helheim(který ji uklidňuje) a Nifelheim(který ji osvěžuje), občas se také na skok zastaví v Jotunheimu.


NAUTHIZ / Nyth - Babizna


Nyth je stařena, drsná, vzpřímená a velmi nápadná. Je přísná učitelka. Vyučuje umění přežít ve škole tvrdých úderů. Když se od ní něčemu naučíte, budete si to dobře pamatovat, i když to nemusí být příjemný zážitek. Je kmenovým soudcem, vládnoucím silou mimo trůn, jednou ze starých žen, kterých se bál i náčelník pro jejich ostré jazyky.
Přihmouřenýma očima si tě prohlédne od hlavy k patě a vynese rychlý a tvrdý soud. Potom přesně sdělí co máš vykonat pro zlepšení svého bídného stavu. Může to být něco triviálního a hloupě směšného ale také něco o čem si můžete myslet, že těžko dosáhnete. Nebude vás však učit sama od sebe, nejprve se musíte otázat sami sebe a poté se podrobit jakékoliv lekci, kterou vám uloží.
Nyth je silou nouzového ohně, tepla, které naši předkové potřebovali k přežití a zároveň dovedností jej rozdělat.
Myslím, že je manželkou Trnu(Thurisaz) a ona jediná jej zvládne udržet na uzdě.
Jejím oblíbeným světem je Muspellheim, který zahřívá její staré, studené kosti.

ISA / Is - Ledová Královna


Paní Isa je, jak napovídá její jméno, Ledovou Královnou. Je vysoká, bledá, oči má modré jako stín na sněhu, vlasy černé jako vodu pod ledem. Je oděna v bílo-stříbrné roucho.
Její chování je odměřené a povýšené, nemá ráda většinu lidí a dává to najevo. Avšak není malicherná a buď pomůže, nebo odejde, možná s kritickou poznámkou.
Stejně jako Nyth není moc výřečná. Stanovuje meze když je to potřebné. Říká, že "vše musí někdy ustat, neboť nespoutaný růst vede k nerovnováze". Některé věci musí zůstat nehybné, aby jiné mohly pokročit vpřed. Pokud zapůsobíte na její ješitnost, zvýší se pravděpodobnost, že vám pomůže a opravdu si přitom vychutná své schopnosti.
Nikdy neurážejte její důstojnost ani jí nenaznačujte, že by se měla trochu uvolnit. Její mrazivý pohled totiž spolehlivě srazí vaše sebevědomí.
Paní Isa pro svůj odpočinek vyhledává zasněžené části Nifelheimu.

JERA /Jera - Farmářka


Kdykoliv se objeví Jera, vždy má v rukou nějaké zemědělské náčiní, kopáč, motyku, lopatu, cep na obilí, prosívací koš či pytel semen láskyplně vkládaných do země.
I když zemědělci mohou být jakéhokoliv pohlaví, Jera se objevuje jako zralá žena s mozolnatýma rukama, sluncem zhnědlou tváří, bytelným pracovním oděvem a vlasy spletenými dozadu, aby se jí nepletly při práci. A že je to nějaká práce! Jera je dělnicí, která pracuje nejtvrději ze všech. Nic neponechává náhodě. Vše hodnotné musí být zasloužené a není nic sladšího, než když v pravý čas sklidíte a shromáždíte svou odměnu. Tohle je skutečným měřítkem toho, co je cenné, říká Jera. Přesto se nedře pouze z povinnosti. Jera upřímně miluje zemi, ke které tíhne a žije den za dnem v koloběhu ročních dob a času. Ukazuje nám, jak může být práce posvátná.
Nejvíce má ráda Vanaheim, kde je půda nejúrodnější a běh Kola Roku nejvíce patrný a kde veškerá zemědělná energie pokrývá zemi jako prošívaná deka dobrého úmyslu.

EIHWAZ / Eoh - Ochránce nebo Ženich


Eihwaz je manželem těhotné nevěsty Mannaz a ochráncem jejich budoucího dítěte.
Vysoký, robustní s upřímnou tváří, jako zbraň a důkaz své mužnosti má pouze svoji tisovou hůl.
Na rozdíl od Tyra, který bojuje pro čest a službu kmeni, nebo Algiz, který střeží teritorialitu nebo Trnu, který bojuje ze vzteku, Eihwaz zvedne svoji hůl pouze z lásky k těm, o které se stará. Před nepřítelem chrání svou rodinu i svým tělem, protože jeho láska k nim, je tak velká, že je pro ně schopen i zemřít ale většinou si přeje šťastný a spokojený domov. To je jeho hlavní myšlenkou. Nepovažuje bitvu za něco úžasného, ale spíše za dočasnou překážku mezi dvěma spokojenými domácími dny.
Je prostý ale loajální, je spíše milencem, než válečníkem. I když je připraven na prahu dospělosti, stále v něm zůstává nevinnost.
Stejně jako jeho žena, má ze všech světů nejraději Midgard, protože zde lidé nejvíce potřebují ochranu.

PERTH / Peorth - Přadlena nebo Kněžka


Perth se zjevuje jako stříbrovlasá, černě oděná žena středních let. Občas přede či tká na stavu, ale neřekne co dělá a za jakým účelem. Pravděpodobně je její práce nějakým způsobem spojena s prací Noren, jakoby by byla jejím bledým odrazem. Může se také občas objevit s hrstí losů, vyrobených z nadprstních kůstek ovcí, které sloužili k určování posvátné obětiny. Pokud po ní budeš chtít pomoc, může tě požádat, aby jsi zkusil své štěstí v losování a uvidíš co přijde. I když by taková žádost měla být dobře zvážena, život sám o sobě není nikdy bez rizika.
Perth je kněžka a je zběhlá v cestách Wyrdu a hamingjy. Je také dobrou pomocnicí pro každého věštce, zvlášť když musí vykládat záhadná poselství.
Jak by se dalo předpokládat, Perth se ráda zdržuje poblíž pramene
Wyrdu v Asgardu, ale také ráda cestuje k Mimírově studnici i na jiná místa moudrosti.

ALGIZ / Eolhx - Strážce

Algiz je válečník ale na rozdíl od Tyra, který je ochoten agresívně manévrovat tak dlouho dokud půjde o čest, Algiz se drží výhradně hlídání stanovených hranic. Je strážcem hranice, značkovačem teritoria a jako takový má blízký vztah ke všem zvířatům, která značkují své území, zejména k dravcům.
Je vysoký, tmavý, divoký a samotářský. Občas se ukazuje jako vlk občas jako vysoká zvěř upřeně se dívajíc z borových větví, ze kterých pozoruje a hlídá. Málo mluví a hodně koná, je vynikající stopař. Jeho příchod může provázet silný zvířecí pach nebo svěží vůně lesa. Mezi jeho zavoláním a zjevením je tak malý okamžik, že vám to může uniknout.
Když se vyburcuje k boji, je urputný vyzyvatel. Stojí na své pozici a blokuje cestu po které kolem něj nikdo neprojde.
Má silný vztah k divočinám Jotunheimu a všem hlubokým lesům.

SOWELU / Sigil - Valkýra

Sigil se zjevuje jako Valkýra. Celá bílá a zlatá s mečem v ruce a labutími panenskými křídly. Na rozdíl od Wyn nebo Dagaz, tedy ostatních "světlých" runových duchů je docela přísná a občas dokonce pochmurná, přestože mocně září.
Je o ní známo, že se objevuje pouze na krátký okamžik. Když ji zavolá lidská bytost, zdrží se zřídka déle než minutu.
Má malé využití pro slabochy a kňouraly a přichází pouze k těm, kteří jsou statečného srdce. "Vítězství je to, co si vyberete" říká poněkud záhadně a ihned zmizí. Když budete mít štestí, poukáže na věc potřebnou k dosažení vítězství, ovšem často přijde a odejde bez jediného slova.

Jak se dá očekávat, Sigil preferuje Asgard před ostatními světy a je zde ctěna všemi Odinovými valkýrami.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama