NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

KVASIR, SKANDINÁVSKÝ BŮH SE SLOVANSKÝM JMÉNEM ?

22. října 2014 v 7:54 | Miky |  ZAMYŠLENÍ


Po úspěšném pokusu vytvořit domácí rybízové víno, jsme se tentorát doma pustili do výroby medoviny. Ačkoli jsme u zmiňovaného rybízáku nějaké bouřlivé kvašení vůbec nezaznamenali, byl výsledný mok nakonec docela dobrý. U medoviny jsem si dal na zadělání kvásku opravdu záležet a demižon nám nyní již sedmý den vypouští jednu bublinu za druhou. A jak to tak doma kvasí a bublá , musím stále myslet na jednoho podivného severského boha, u něhož už jen jeho jméno prozrazuje, že má s tou tajemnou proměnou vody a medu v alkoholický nápoj, něco společného. Ten, kdo četl Eddy, bude Kvasirův příběh jistě znát. Když skončila válka mezi Vany a Ásy stvrdily spolu oba božské rody mírovou smlouvu zvláštním způsobem. Každý z nich na znamení, že s podmínkami míru souhlasí plivl do soudku. V nádobě se tak smísily sliny všech bohů a bohyní a z nich pak vznikla nová bytost, Kvasir. Ten v sobě nesl esenci všech bohů a stal se tak nejmoudřejším ze všech. Nebylo otázky, na kterou by Kvasir nenašel odpověď. Ani tato moudrost ho však neochránila před zlobou skřítků Galara a Flajara, kteří ho společně zabili. Jeho krev následně smísili s medem, který začal kvasit a výsledkem byla kouzelná medovina, která předávala Kvasirovu moudrost a básnické umění každému, kdo se jí napil. Nebudu příběh rozvádět dál, ale jistě víte, že tuto medovinu nakonec získal Ódin, který vždycky nade všechno toužil po moudrosti a vědění. Co mě však na celé věci nejvíce zaráží je Kvasirovo jméno. Zkusil jsem zadat do googlu překladače slovo "kvas" a podívat se, jak se to řekne jazykem seveřanů. Norsky je to "surdeig", švédsky "surdeg" a dánsky "surdej". Pokud totež slovo zkusíte ve slovanských jazycích, zjistíte, že slovinsky a bulharsky je to klasický "kvas", chorvatsky "kvaska", srbsky "kvasač", rusky, bělorusky a ukrajinsky "zakvaska" apod.
Co z toho pro mne vyplývá? Častokrát už jsem narazil na něco slovanského, co bylo zřejmě ovlivněno Skandinávci, co se týče boha Kvasira je to pravděpodobně případ opačný. Ačkoli jsem byl upozorněn, že existuje i teorie o tom, že etymologie jmena Kvasir může pocházet z protogermanskeho výrazu "kvass", což znamena něco jako "stalačit" nebo "ždímat" , a může to tedy mít souvislost se slinami bohů, ze kterých bych Kvasir stvořen, nebo s Kvasirovým odkrvením, přikláním se stále k tomu, že v tomto případě to byli Slované (nejspíše Rusové), kteří svým výrazem pro tradiční kvašený nápoj ovlivnili Skandinávce. Možná je tady přání otcem myšlenky, ale laskavý čtenář mi jistě dovolí ponechat si jednu malou hezkou iluzi.Usmívající se

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Pavel | 22. října 2014 v 8:51 | Reagovat

V "Encyklopedii bohů" - Jordan - stojí ještě: "Kvasi: nižší bůh moudrosti. Severský (Islandský)...  ...Kvasi je znám také ve waleské mytologii"

2 Myslič Myslič | Web | 22. října 2014 v 11:43 | Reagovat

[1]: Jordanova kniha je plná nesmyslů, zrovna jsem do ní včera koukal - ohledně Tešuba, boha hromu, kterého Chetité pravděpodobně přejali od Churrijců, což Jordan buď neví nebo zcela ignoruje. Tak by se s jeho knihou dalo pokračovat dál... Ohledně medoviny, začal jsem ji vyrábět asi před třema rukama metodou "pokus-omyl". v průběhu oněch pokusů se to už nějak ustálilo na normální poživatině asi o jedenácti procentech alkoholu.Co bych ale doporučil je to, dávat vylouhovat koření až do jednotlivých lahví po stočení hotové medoviny. Když jsem přidával koření  před začátkem kvašení (pepř, chili), tak to často na konci připomínalo trhavinu. :-D Jinak dávám zakvasit s medem i ovocnou šťávu z různých kompotů a i trochu vína.

3 Pavel Pavel | 22. října 2014 v 17:40 | Reagovat

[2]:Nu budiž, je to možné i když je to někdy názor proti názoru. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama