NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

RUNY - Cesta k Runám, cesta za starými bohy a pohanskými tradicemi 17.

19. listopadu 2014 v 6:31 | Miky |  RUNY - Cesta k Runám, cesta za starými bohy a pohanskými tradicemi
RUNA PERTHO
Význam: osud, hra, odhalení tajemství.
Názory na význam této Runy se různí. Někteří ji vykládají jako hru, zábavu a veselí, jiní jako odhalení nějakého tajemství, náhlou inspiraci, či zásah osudu. Runa Pertho v sobě ve skutečnosti nese všechny tyto významy. Stará severská tradice totiž nahlíží na lidský osud, jako na velkou vesmírnou hru. Pokud jsem to dobře pochopil, tak podle seveřanů je všechno ve vesmíru podřízeno tzv. Orlögu, tj. Prvotním zákonům či Prvotním vrstvám. Orlög je nadřazen veškerému dění a podléhají mu i bohové. Člověk se sice rodí jako svobodná bytost, ale podléhá přírodním zákonům a nemůže ani ovlivnit do jakých podmínek a komu se narodí. To jsou danosti se kterými nemůžeme udělat nic. Naše osudy jsou protkány s osudy našich rodičů a sousedů, s osudy národů a celé země. Všechno je propojeno sítí vzájemných vztahů a to jestli jsme se narodili chudým, nebo bohatým rodičům, jestli jsme se narodili do země, kde je mír a dostatek, nebo válka a hlad, my neovlivníme. To, jak s těmito výchozími podmínkami naložíme a jak na ně zareagujeme, je už ale na nás. Kromě Orlögu zná severská tradice totiž ještě tzv. Wyrd, tj. osobní osud, který máme každý z nás z velké části ve svých vlastních rukách. To, jak žijeme a jaká činíme rozhodnutí, je náš osobní příspěvek do sítě Orlögu, který bude zase ovlivňovat naše sousedy a naše potomky. Z tohoto pohledu je náš život opravdu jedna velká hra, kterou bychom měli hrát tak, jak nejlépe dovedeme. Runa Pertho nás učí, že bychom se neměli svého osudu obávat a přistupovat k němu se strachem. Přijměme naše výchozí pozice vrhněme se s odvahou do hry. Dobře to vyskytují slova, která pronáší ve filmu "The 13th Warrior" (v české verzi Vikingové) před bitvou jeden z vikingů : "Otec veškerenstva už dávno utkal tvůj osud. Strach ničemu nepomůže." Ve skutečnosti ale v nordické tradici netká náš osud Ódin - Otec veškerenstva, ale tři norny, které se jmenují Urd "To, co bylo"), Verdandi ("To, co je") a Skuld ("To, co bude"). To, jak jsme jednali v minulosti a jak jednáme nyní, vytváří to, jak bude vypadat naše minulost. Norny jsou sudičky, které utkali náš život z prvotních vrstev Orlögu. Tím jak naplňujeme náš Wyrd, vytváříme společně s nornami na velkém vesmírném goblénu nové vzory. Norny nás postavili do tohoto světa a zvolili nám naše výchozí podmínky a až se jednou naplní náš čas přestřihnou vlákno našeho života, do té doby hrajme s odvahou každý svou vlastní hru.
Runa Pertho nás v našem výkladu upozorňuje, že se v našem životě právě děje cosi osudového. Pokud to poznáme a správně na to zareagujeme, posune nás to vpřed. Pokud to přehlédneme, nebo se to rozhodneme ignorovat, náš život to může zkomplikovat. Objevila-li se karta ve správné poloze, mělo by nám jít naplnění našeho osudu ale snadno. Využijme toho a přijměme svůj osud s hravou radostí!
V magii nám může Runa Pertho pomoci odhalit tajemství, nebo nás může posílit a povzbudit k naplnění nějakého osudového kroku. Cítíte, že byste měli podat přihlášku na nějakou školu, ale obáváte se toho? Cítíte, že byste měli svou dívku požádat o ruku, ale váháte? Chcete se pokusit o další dítě, ale nevíte, jak by na to zareagoval váš partner? Využijte sílu Runy Pertho a naplňte svůj Wyrd!

.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Williammex Williammex | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 21:36 | Reagovat

You actually stated this fantastically.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama