NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

VOLÁNÍ RODU

16. ledna 2015 v 13:40 | Miky |  JINÉ

Po zaběhnutí FB skupiny "Přátelé runové magie a severské tradice", která teď po 7 měsících od svého vzniku funguje celkem slušně a má už skoro 2000 členů, jsem se rozhodl vrhnout do dalšího projektu a založil jsem facebookové webovky se zaměřením na Slovanskou kulturu s názvem "Volání rodu".
Slovanem se cítím být odjakživa a o svém slovanství jsem nezapochyboval ani tehdy, když jsem se třeba zrovna brodil literaturou o Keltech, nebo studoval skandinávské Runy. S Kelty a Germány se cítím být spojený skrze naše společné indoevropské kořeny, ale mojí mateřštinou je čeština a drtivá většina mých příbuzných jsou Češi a Moravané s klasickými příjmeními jako Straka, Beran, Horák, Doubek. Příbuzenská větev mé matky nese příjmení normanského původu, ale kam až naše rodinná paměť sahá také všichni předkové tohoto směru byli normální Češi. Původní slovanské náboženství mě dlouhá léta přitahuje, ale protože je historických pramenů o starých Slovanech, v porovnání třeba s Germány, extrémně málo, věnoval jsem se dlouho hlavně těm evropským pohanským národům, o kterých je toho známo víc. S přibývajícím množstvím informací o Skandinávcích , Baltech apod. mi však postupně začaly dávat větší smysl i fragmenty informací o Slovanech. Facebook je různých slovanských webových stránek plný. Jsou to však bohůmžel většinou stránky za a) cizojazyčné, b) extrémně nacionalistické a proruské c) ovlivněné falzifikáty typu Velesova kniha a Slovanské védy. Neříkám, že jsou takové všechny, ale rozhodně převažují. Volání rodu by mělo být naopak webem především pro české a moravské rodnověrce, kteří jsou a) hrdí na své předky se všemi jejich přednostmi i nedostatky a proto si o nich nepotřebují vymýšlet nepravdivé legendy. b) nemají zapotřebí lézt Putinovy do zadku. Mrkající
Pokud si myslíte, že by to mohly být stránky pro vás, můžete je navštívit zde :


Na závěr vkládám několik obrázků, které jsem pro potřeby Volání rodu vytvořil.
.
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lomikel lomikel | E-mail | 17. ledna 2015 v 6:47 | Reagovat

gratuluji, ja na fb nejsem a nebudu, ale rad si to proctu.

tohle je ambiciozni projekt
http://cestyksobe.cz/zdenek-ordelt-cesta-k-obnove-nasi-keltske-a-slovanske-tradice/6753

http://www.okobohu.cz/

zajimal by me pohled nekoho kdo se ucastni primo

2 Miky Miky | E-mail | Web | 17. ledna 2015 v 20:25 | Reagovat

[1]: Lomikeli, napíšu ti mail. :-)

3 Pavel Pavel | 18. ledna 2015 v 20:59 | Reagovat

Všechno má svůj začátek a také konec se říká. Žiji v tomto vtělení v Čechách.
Můj začátek, aspoň co jsem se propátral (i s pomocí jiných) je kdesi v souhvězdí Draka. Pak jsem nějak byl, myslím, Plejáďan. Když se řekne Plejády, značí to hvězdu Alcyone. Tam tedy byla nějaká civilizace. Když taková civilizace dospěje do určitého bodu, tak aby v duchovním vývoji postoupila dopředu, musí stvořit - své následníky. Určitá část se přesunula do naší sluneční soustavy na planetu, které dnes říkáme Mars. Tehdá měla asi nějakou atmosféru. Plejáďané u sebe doma žijí v podobných podmínkách jako tady my na Zemi. Asi tam byly nějaké boje s dalšími a ne zrovna kladnými entitami z jiných částí vesmíru a Mars o atmosféru přišel.
Takže někdy asi v čase mínus 280 000 let se přesunuli na Zemi. Zde v místě, dnes nazývaném Atlantida - společně s bytostmi ze Lva (souhvězdí) stvořili - snad se to tak dá říci - lidi.
Na Zemi ale v různých časech působily i další entity. Mluvím o Plejáďanech, protože tam jsou snad mé kořeny. Na zemi přišli a jejich vůdce byla Danu ( ne Dana) Ta se potom v různých časech přivtělovala stále znovu sem na Zemi a plnila svůj úkol.
Jeden její hrob je i na Šumavě.
V Atlantidě, jak je známo, převládli bytosti, jejich zaměření nebylo duchovní a tak lid Danu - Tuatha de Danann - v jistém čase opustil tuto zemi a odsunul se včas na Gran Canaria. Odsud ve dvou částech pak šel dál - jedna menší skupina šla po energetické linii, která je platná dodnes a skončila v Rakousku, nedaleko našich hranic.
Ta větší odplula do Irska, kde svedla těžké boje s přítomnými obyvateli a musela opět odplout - přistála ve Skotsku snad v místech dnešního Kilmartinu. Pobývala zde nějaký čas, stejně jako i severněji až na ostrově Lewis - oni postavili Callanish.
Zase po nějakém čase se nějaká část sebrala a odplula zpět do Irska. To už je zaznamenáno v Knize invazí. Ta druhá část, snad částečně pěšky a částečně na lodích se dostal do prostoru Hamburku a Brém. Zde se časem sloučila s nějakým nám neznámým kmenem, který přišel z východu či severovýchodu a vznikli Keltové.
Také bývala země známá jako Hyperborea. Byla v oblasti Špicberk, Země Františka Jozefa, Nové Země, poloostrova Kola a Bílého moře a snad i části Karelie. Potopila se současně s Atlantidou. Odešli dva hlavní proudy lidí - jeden přes Norsko Švédsko a snad Finsko dolů na jih. Vznikli Germáni. Před potopením Hyperborei tam "vládli" Vanové - Germánům pak panteon Ásů.
Druhá část přešla přes Sibiř dolů do Indie. Zde tak nějak vznikli Árjové. Asi se oddělil jeden kmen (Čechové) - jak se tam jmenoval těžko říci a přes Turecko, Istambul, a po Dunaji se dostal do Rakouska a nahoru do ČESKÉ KOTLINY.

Tak někdo je "Slovan" Jiný si říká "Kelt", někdo fandí Germánům.
Moje bytost, pokud vím, byla vtělena na různých místech této Země. Tady v Čechách několikrát, stejně tak v Irsku. Bylo tam také Skotsko, Severní Amerika, Jižní Amerika (Inkové), snad Bretaň, určitě vícekrát Gran Canaria, určitě Atlantida i Hyperborea. Také severní Súdán a Egypt.
Mohou jistě být i další místa o kterých jsem se nedozvěděl.
Tedy tohle je tak nějak můj náhled.

4 Miky Miky | E-mail | Web | 19. ledna 2015 v 7:05 | Reagovat

[3]: Já to mám tedy mnohem jednodušší. :-) Zajímá mě jenom genetická linie, která mi vtiskla mojí fyzickou podobu, ale i charakter. Vidím v sobě třeba kus svého dědy, kus své maminky atd. Tohle o Atlanťanech, Egypťanech apod. považuji za ovoce dnešní globalizované společnosti. Silně pochybuju, že v tradičních kmenových společnostech např. někde v Indonésii hledá někdo svá předchozí vtělení někde v Súdánu.

5 Pavel Pavel | 19. ledna 2015 v 7:39 | Reagovat

[4]: Ano, rozumím ti. Tak jako ty, to má naprostá většina. To je v pořádku. Semo tamo se ale najde jedinec, kterému třeba dost pomůže, co jsem tady napsal. :-)

6 Amálka Amálka | Web | 20. ledna 2015 v 15:26 | Reagovat

Zajímavý projekt. Podle mě je velmi důležité znát své kořeny. Také se cítím být vlastenkou a momentálně shromažďuji info o svých předcích. Nejvíce jich mám také z Jižních Čech :-) Jinak pěkný blog, zajímavé články a moc hezky kreslíš!

7 Miky Miky | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 7:40 | Reagovat

[6]:Díky. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama