NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

ÚVAHA O NENÁVISTI

30. července 2015 v 10:07 | Miky |  ZAMYŠLENÍ
V tomto dnešním příspěvku bych rád ještě maličko navázal na předchozí článek, ve kterém jsem se zmiňoval o svém postoji k islámu, potažmo o dvou názorových skupinách v české společnosti, které jejich postoj k islámu staví proti sobě. Fascinuje mě totiž, jak se obě skupiny navzájem obviňují z nenávisti, přičemž z mého pohledu jsou tato obvinění z obou stran lichá (zatím).

Zastánci multikulturní společnosti tvrdí, že ti, kteří se obávají náporu imigrantů a islamizace Evropy, šíří mezi lidmi nenávist. Byli jsme z toho obviněni ostatně i my členové Pohanského kruhu, když jsme před časem na svých webovkách zveřejnili překlad článku Varga Vikernese, ve kterém autor, podobně jako já ve svém předchozím článku, upozorňuje na to, že islám i křesťanství jsou u nás nepůvodní cizí náboženství, která mají ve svém programu potlačování původního evropského duchovna. Není tím řečeno, že každý muslim a křesťan je zlý a chce nás zničit. Mnozí z nás mají mezi křesťany i přátelé. Je tím pouze řečeno, že monoteistické abrahámovské systémy shodně učí, že pravý Bůh a pravá víra je pouze jedna. Z historie pak jasně vidíme, že snahou křesťanství i islámu vždy bylo expandovat, získávat nové souvěrce a jejich původní kultury nahrazovat tou svou. Otázka je, jestli tím, když toto říkám, šířím nenávist. Já si myslím, že ne. Pokud by tomu tak bylo, nesměl by člověk vlastně upozornit na žádnou špatnost, aby tím náhodou u někoho nevyvolal vůči pachateli špatnosti nenávist. Nenávist!!!

Nenávist je navíc dost siná emoce. Jedna z oficiálních definic nenávisti říká, že jí často předchází silný impuls, otřes, zlom v životě člověka a je udržována při životě bolestí či hněvem. Velmi výrazně ovlivňuje myšlení a jednání jedince. Objektem nenávisti se může stát jednotlivá osoba, určitá skupina osob, lidstvo, existence nebo i např. celý svět. Nenávist může vyústit do extrémního jednání - může skončit pomstou, násilím, vraždounebo válkou. Nenávist jistě pociťovala např. kyjevská kněžna Olga, když jí Drevljané zabili manžela a pak jí ještě drze vyzvali k sňatku s jejich knížetem Malem. Kněžna naoko nabídku přijala, ale pak nechala část drevljanské delegace zaživa zasypat do země, část upálit v sauně a část pobít u mohyly svého muže. Takhle přátelé vypadá nenávist! Nenávist by se mnou asi cloumala, kdyby člen Islámského státu ukamenoval mou ženu, nebo uřízl hlavu mému synovi, ale nic z toho se naštěstí nestalo, takže nemohu říct, že bych Islámský stát nenáviděl. Prostě ho jen nemám rád a vidím v něm nebezpečného nepřítele.

Kněžna Olga pohřbívá svého muže.


Odpůrci imigrace zase často říkají, že multikulturalisté, kteří vítají tzv. uprchlíky s otevřenou náručí, vlastně nenávidí svůj vlastní lid a svojí zemi. I toto tvrzení je přehnané. Multikulturalisté svým lidem a své zemi jistě škodí, ale neškodí většinou vědomě a už vůbec ne z nějaké nenávisti. Spíše z hlouposti a naivity. Ze snahy milovat celý svět a pomáhat trpícím a slabým.

Obě skupiny by si však měli uvědomit, že se mohou nakonec ke skutečné nenávisti dopracovat. Někteří multikulturalisté k tomu mají naběhnuto už dnes, je to vidět při setkáních se svými odpůrci, kdy jsou často mnohem hysteričtější a agresivnější, než oni.


Odpůrci imigace a islamizace mohou zase brzy snadno přestat rozlišovat mezi skutečným a domnělým nepřítelem a začít se dopouštět různých pogromů, jak už se to pomalu začíná dít v sousedním Německu. Jisté je jen jedno, pokud se nechá Evropa dobrovolně uprchlíky zaplavit, k těm nenávistným konfliktům to povede. Všech těch mírotvorců, kteří se fotografují s cedulemi "Uprchlíky přijímáme!" bych se proto rád zeptal, opravdu o to stojíte?

.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama