NOVINKY :
.
Kontaktní e-mail : mikyhorozumy@seznam.cz
Dopředu ovšem upozorňuji, že NEPOSKYTUJI MAGICKÉ SLUŽBY, ANI PORADENSTVÍ A NEBUDU NA PODOBNÉ ŽÁDOSTI REAGOVAT. Děkuji za pochopení - Miky. Usmívající se

MŮJ VZTAH K ISLÁMU 2.

4. ledna 2016 v 11:25 | Miky |  ZAMYŠLENÍ
Rád bych dnes navázal na článek Můj vztah k islámu, který jsem zde na blogu publikoval zhruba před půl rokem. Když jsem tehdy psal o tom, jak postoj k uprchlické krizi, potažmo k islámu a muslimům rozděluje naší společnost, netušil jsem ještě jak moc. Za ten půlrok jsem ale zažil řadu situací, kdy kvůli tomuto tématu došlo k rozepři i mezi dobrými přáteli, či přímo v rodině. Otázkou je, proč to vlastně všichni tak hrotí? Proč se pře matka se synem, nebo přítel s přítelem? Odpověď je ovšem nasnadě. Protože lidé obou táborů cítí, že se jedná otázku zcela zásadní, nad kterou prostě nejde jen tak mávnout rukou. Zastánci uprchlíků se bojí netolerance a fašizace společnosti, jejich odpůrci mají zase obavy z rostoucího množství, dnes už i evropských radikálních islamistů. Obě strany si pak přejí klidný a bezpečný život v zemi, kde se narodili a vyrostli.
Asi víte, že já patřím k těm odpůrcům islámu, nikdy to pro mě ale neznamenalo, že bych si na facebooku z přátel mazal ty, kteří mají jiný názor než já. Mám mezi přáteli par těch, kterým se dnes módně říká "sluníčkáři" a nevadí mi to. Většinou jsou to dobří lidé, se kterými se sice v některých otázkách neshodnu, ale kterých si zas vážím pro jiné věci. Mě už si naopak několik lidí z přátel odebralo, protože se prý nechtějí přátelit s někým, komu se líbí stránky organizace Islám v České republice nechceme. Od lidí, kteří se ohání tolerancí a demokracií mě to sice překvapuje, ale nemůžu s tím nic dělat. Jeden z prvních, kdo mě takhle z přátel vyškrtl byl pohan a zároveň gay. Kroutil jsem nad tím nechápavě hlavou a v duchu jsem si říkal : "Kamaráde, mě jde přece i o tebe, co si asi myslíš, že by zrovna s tebou ti islamisté udělali?"
A ono je těch paradoxů víc. Setkal jsem se s tím, že ti tzv. sluníčkáři a vítači přirovnávají odpůrce masové imigrace a radikálního islámu k nacistům, kteří se prý tak jako dnes my k muslimům, chovali před válkou k židům. Těmto "humanistům" ovšem asi uniká, že jsou to právě židé, kteří se dnes po mnoha desetiletích opět necítí v zemích jako je Francie, Belgie a Německo bezpečně a znovu se hromadně stěhují z Evropy do Izraele. Do Izraele!!! Do země, která z hlediska běžného Evropana nepatří zrovna k těm nejpokojnějším. Přesto se tam dnes židé cítí s jarmulkou na hlavě bezpečněji, než např. v ulicích Paříže. A bojí se evropští židé toho "nahnědlého davu", o kterém tak rádi hovoří sdělovací prostředky? Nikoli, bojí se narůstajícího počtu muslimů, kteří je v západoevropských městech stále častěji napadají.
Víte, já ty "sluníčkáře" (omlouvám se jim za ten výraz, je vlastně hrozně blbej a je to podobná nálepka jako "xenofob", ale nevím, jak jinak je nazvat) svým způsobem chápu. Oni prostě nechtějí nikomu křivdit a jsou přesvědčeni, že se má pomáhat těm, kteří jsou v nouzi. To jsou dobré zásady, já je mám také. Žel bohům mám ale pocit, že podlehli jakémusi pomatení smyslů a nějak reálně nevidí, kdo že je tady v ohrožení a komu se dějí křivdy. A přitom je to nad slunce jasné. Nikdo asi nezpochybní, že žena není v islámu rovna muži, že jinověrec není v islámu roven muslimovi a že odpadlík nebo bezvěrec je podle islámského zákona šaria hoden smrti. Každá jiná organizace, která by vyznávala tyto zásady by byla v civilizovaném světě postavena mimo zákon, islám je ale náboženství a my máme zaručenou svobodu vyznání, co teď s tím? Sluníčkář si namlouvá, že islám ve své podstatě špatný není, protože přece existují i mírumilovní muslimové a doufá v reformu těch radikálů, kteří zřejmě pochopili islámské učení špatně. Jenže pravý opak je pravdou. Umírnění muslimové samozřejmě existují, ale nejsou to ti, kteří pochopili islám lépe, ale právě ti, kteří islám tak trochu flákají a neberou své muslimské povinnosti vážně. Benjamín Kuras říká :"Umírněnost existuje jen v jejich myslích, ale ne v jejich svatých textech, proto ve všech argumentech s islamisty prohrávají." Další fakt je, že pro každého muslima má být největším životním vzorem prorok Mohamed. Sáhnete-li muslimům na Mohameda, je zle! Stačí, když nakreslíte jeho karikaturu a i toho nejumírněnějšího muslima to urazí, zatímco radikál vám rovnou s chutí uřízne hlavu. Problém je, že prorok, který je tím nedotknutelným vzorem, byl právě ten radikál, který likvidoval jinověrce a vůbec dělal spoustu věcí, které se do slušné společnosti nehodí. Je známým faktem, že jednu ze svých žen (dokonce prý tu nejoblíbenější) si Mohamed vzal za manželku v jejích šesti letech a když jí bylo devět, měl s ní první sex. Já neříkám, že bude každý muslim v tomhle proroka hned napodobovat, i mnohým muslimům bude jistě pedofilie proti srsti, jsou to přeci lidé jako my, ale říkám, že muslim, který rád przní malé holčičky může kdykoli argumentovat tím, že prorok to dělal taky a žádný z těch umírněných dobráků si nedovolí říct, že to je prasárna, protože prorok prostě prasárny nedělá! Nechápu, jak by chtěl toto někdo reformovat. Oddanost Mohamedovi je v islámu věcí naprosto zásadní a to, čeho se prorok dopouštěl už nezreformujeme.
O co tedy nám "nahnědlým xenofobům" jde? Jde nám o to, aby nikdo nezpochybňoval, že žena má stejná práva jako muž, aby nikdo netvrdil, že souložit s devítiletými holčičkami je normální, aby nikdo nestavěl zásady svého náboženství nad zákony našich zemí. Jde nám o to, aby se bezvěrci, pohané, židé i křesťané mohli u nás cítit bezpečně. Tady bychom mohli snad najít shodu i s těmi sluníčkáři.
Ano, máme obavy z ohromného množství migrantů, kteří dnes do Evropy přicházejí, zvláště pak z těch z nich, kteří se domnívají, že mají na všechno právo, ale při jakékoli zmínce o tom, že mají i své povinnosti a že pravidla určujeme my domácí, jednají agresivně. Naše obavy pramení i z toho, že evropští politici, zvláště ti západní, kteří mají největší vliv, tuto migraci naprosto nezvládají a mnohá jejich rozhodnutí a okázalá gesta krizi naopak prohlubují. Nevěřím tomu, že ty tisícihlavé davy, které se shromažďují v Drážďanech na demonstracích Pegidy jsou nějací neonacisté. Pár jich v tom davu jistě bude, tak jako u nás se občas na demonstraci vyskytne nějaký blb se šibenicí, ale většina účastníků jsou obyčejní lidé, kteří mají podobné názory a podobné obavy jako já. Ti lidé potřebují uklidnit, potřebují vidět, že jejich vlády situaci zvládají, že jsou přísné kontroly na hranicích (zejména na Schengenské), a že jsou přijímáni pouze ti migranti, kteří projevují ochotu respektovat místní zákony, kteří se chtějí učit místní jazyk a pracovat zde. Ti, kteří házejí na policisty kamení, kopají do potravinových balíčků apod. by měli být štandopéde posíláni zpátky. Od vrcholných politiků by mělo zaznít k imigrantům i jasné poselství o tom, že Evropa není nafukovací a nezvládne pomoci všem. Jsem přesvědčen, že kdyby např. Německo vyslalo k uprchlíkům jasný signál, že ne každého uvitá s otevřenou náručí a že u nich bude trvat na jisté disciplíně, byl by náš problém s migranty mnohem menší. Leckdo z nich by si nakonec uvědomil, že mu možná není zas tak špatně a zůstal by doma.
Pokud se ale naše elity budou stále chovat tak, jako doposud, mám strach, že za další půlrok bude ten rozkol ve společnosti ještě hlubší a začnou prudce sbírat body i takové politické mrtvoly, jako je Miroslav Sládek.


Tímto článkem jsem trochu odbočil od obvyklého tématu blogu, kterým je pohanství, tak to maličko napravím a na zavěr sem vložím svůj obrázek, který podle mě vystihuje, jak by se k islamizaci a islamistům stavěli naši staří bozi a zástupy našich předků, a jak se k tomuto tématu stavím já i moji soukmenovci z Pohanského kruhu.


.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Executor Executor | E-mail | Web | 4. ledna 2016 v 15:03 | Reagovat

Ahoj, to odoberanie z priateľov je celkom zvláštne... jednak preto, že práve to podporuje čerpanie informácií iba z jedného pohľadu a tým budovanie jednostranného názoru. Navyše som zvedavý, ako chcú byť "slniečkári" tolerantní voči úplne inej mentalite, keď nedokážu tolerovať iný názor priateľov z okolia. U slniečkárov som si z pozorovania všimol, že nemajú žiaden koncept "my" a "oni". Dôsledkom toho môže byť, že sa spoliehajú na to, že každý bude tak ľudský ako oni, čo je podľa mňa nereálne. Aj keby to realite zodpovedalo, prečo zbytočne robiť riskantný krok?
V tom rozdelení ľudí na zástancov 2 postojov vidím istú analógiu k pohľadom na útočnú mágiu a mnoho iných tém: jedni vidia zlo aj tam kde nie je, iní zas vidia dobro tam, kde nie je.
Posúdiť nebezpečenstvo náboženstva len na základe jeho textov je obtiažne, ak nie nemožné - výzvy k násiliu obsahuje aj Starý zákon, ak sa nemýlim. Pritom v praxi je kresťanského terorizmu omnoho menej, aj keď existuje.

2 Miky Miky | 4. ledna 2016 v 15:59 | Reagovat

[1]: Díky za dobrou reakci a zajímavé postřehy. O křesťanství ve srovnání s islámem jsem psal trochu v prvním díle článku. Jinak ale vidím ten zásadní rozdíl v zakladatelích obou náboženství. Křesťani se občas v historii také chovali jako hovada, ale nikdy své jednání nemohli obhajovat tím, že Kristus to dělal taky. Proti Mohamedovi je Kristus opravdu beránek. :-)

3 karmožrout karmožrout | 5. ledna 2016 v 10:20 | Reagovat

velmi kvalitní článek, napsaný s pochopením "druhé strany" a přitom s jasným a dobře obhájeným postojem. můj názor je takřka stejný.

4 Ruthar Ruthar | Web | 8. ledna 2016 v 9:41 | Reagovat

Zdravím,

to je moc pěkný a výstižný článek. Řekl bych, že tím příkladem s Prorokem bylo zasaženo citlivé místo. Skutečně, většina muslimů se nemusí v některých ohledech chovat jako on, avšak ti, kteří se tak chovají vlastně nikdy nemohou být haněni. To je velmi podstatné.

Nicméně, mám dojem, že výrok - "Zastánci uprchlíků se bojí netolerance a fašizace společnosti, jejich odpůrci mají zase obavy z rostoucího množství, dnes už i evropských radikálních islamistů." - není úplně přesný. Řekl bych, že těm odpůrcům v zásadě nejde jen o radikální islamismus.(To je vlastně jen takový pojem, kterým se mohou v dnešní době ohánět, neboť za kritiku radikalismu a terorismu je nikdo peskovat nebo zavírat nebude.)Myslím si, že v jádru jde prostě o to, že všichni alespoň podvědomě cítí, že čím víc muslimů zde bude (nehledě na to, zdali jsou "dobří" či "špatní"), tím více to zasáhne naši kulturu a ve finále způsobí celou řadu problémů a rozkolů.

Takže si nemyslím, že by u odpůrců šlo jen o obavu z radikálního islamismu. Obecně jde vlastně o mnohem širší problém, který - jak bylo v článku trefně poznamenáno - je otázkou zcela zásadní.

Případně, obšírněji jsem k tomu vyjádřil zde: http://www.nemirovastudnice.cz/jsme-kdo-jsme/

Sílu!

5 Iva-tis Iva-tis | E-mail | 11. ledna 2016 v 0:44 | Reagovat

Ahoj, na tyhle stránky jsem zabrousila náhodou. Vypadají zajímavě a vede je člověk střídmé povahy. To se mi líbí. Žadný fanatismus.
Mějte se Iva :-)

6 Malvaz Malvaz | E-mail | 11. ledna 2016 v 11:39 | Reagovat

Dobré, střízlivé, kultivované.... až na ten obrázek! Tohle Vám nejde, Miky, tohle Vám nesedí!

7 Miky Miky | 13. ledna 2016 v 16:48 | Reagovat

[6]: Díky, za pochvalu článku. A ten obrázek, to je takový komiks styl, některým lidem se to líbilo. :-)

8 mangold mangold | 18. ledna 2016 v 23:10 | Reagovat

Obrázek je náhodou vtipný. Máte pravdu, Perun s námi!

9 Noira Noira | E-mail | Web | 19. ledna 2016 v 19:29 | Reagovat

Dobrý obrázek. Pobavil!

10 Björneserk Björneserk | E-mail | 31. října 2016 v 16:45 | Reagovat

Sláva! Konečně čtu na internetu svůj názor a nenapsal jsem ho já. I já se cítím být pohanem a hrdě se k tomu hlásím (nechovám se dle návodu, ale dle zdravého rozumu) a jsem rád, že dnes po tisíciletí útlaku, mi už za to nehrozí upálení, nebo podobná libůstka ve jménu J. Krista. A to, že se dnes můžeme veřejně projevit a nehrozí nám smrt ve jménu boha, není díky křesťanské tradici, jak se mnozí křesťané snaží tvrdit, ale díky našim pohanským kořenům a genům z nich vzešlých. Jen prosím nedělejme stejnou chybu jako naši prapra předkové, kteří vedle sebe nechali v míru žít přívržence bílého Krista, ti po rychlém zakořenění a odcizení všech pohanských svátků a podobně, převzali moc, zakázali jiné bohy a začali pronásledovat a masakrovat starověrce. A proto pryč s islámem a kladivem do nich! Ať naše děti můžou volně dýchat a svobodně žít.

11 Pavel Pavel | E-mail | 19. února 2017 v 16:00 | Reagovat

Nechápu tyhle názory. Každý Čech je náš, ať už je křesťan, muslim nebo pohan. V otázce rovnoprávnosti žen a mužů je na tom Česko o dost hůř než muslimské země. v Evropě je přes 50 milionů trvale žijících muslimů, a jsme to MY kdo by se do této Evropy měl integrovat

12 Kolemjdoucí Kolemjdoucí | 22. dubna 2017 v 14:21 | Reagovat

[11]: Pavle tak si nastěhuj imigranty k sobě domů a třeba pak ty názory přestanou být nepochopitelné.

13 Pavel Pavel | E-mail | 23. dubna 2017 v 10:37 | Reagovat

[12]: Tak tenhle argument, je nejstupidnější ze všech možných. Žádný Čech muslima nikdy nevyděl, natož aby věděl, jak se chovají doma. Já si myslím, že se chovají o dost lépe než Češi

14 Björneserk Björneserk | 25. června 2017 v 21:19 | Reagovat

Pavle ty máš asi velký problém, o ženskou nezavadíš a tak meleš kraviny o nerovnoprávnosti žen v naší barbarské zemi a lepší rovnoprávnosti ve svobodomyslných zemích muslimských. Tak si přiznej že jsi vlastně žena v mužském těle a hurá na blízký východ, tam tvojí orientaci jistě ocení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama